Natūralių aliejų stebuklas: kaukės plaukams


Mano plaukams nuo pat paauglystės teko išgyventi tikrai daug. Dažančius šampūnus, spalvotas sruogeles, chna ir basma, gotiškai juodus plaukų dažus, savarankišką kirpimą, kai nutarusi keisti viską gyvenime pati nusirėžiau subinę siekusius plaukus.

Tuomet – išskustą pakaušį, vėl juodą spalvą, vėl rudą, vėl šokoladinę. Bandymą (labai nesėkmingą) tapti blondine (blandzynka, kaip sakė mano kirpėja). Ir vėl juodą. Vėl rudą. Varinę. Raudoną – na, nepavykusią raudoną… Nekalbu apie auksines, ryžas, mėlynas ir raudonas sruogeles.

Spalvų kaitaliojimas nebuvo viskas. Plaukai taip pat kentė nuo valgymo sutrikimų, audringų vakarėlių, daugybę metų nesutvarkyto miego režimo, streso reklamos agentūrose, kartais ir visiškai bemiegių naktų, kolegų prašymu rengiant idėjų prezentacijas iki ryto. Kodėl buvau tokia durna? Na, nes dažniausiai mokomės iš savų klaidų.
: )

Plaukai, dėkodami už tokį gyvenimo būdą, slinko, plonėjo, šakojosi, vėlėsi, žilo… Tačiau neseniai patyriau, kad žala plaukams nėra neatitaisoma. Prieš porą metų vieną mano draugę tiesiog apsėdo (geriausia šio žodžio prasme) Nijolės Degutienės knyga „Gražūs, sveiki ir stiprūs plaukai. Plaukų priežiūra aliejais.” Netrukus ši knyga apsėdo ir mane.

Aš manau, kad daugybė žmonių nedaro daugybės mažų naudingų dalykų savo pačių labui tik todėl, kad jie neįsivaizduoja, kokią grąžą (ir kaip greitai) duoda tie maži dalykai, maži žingsniai, mažos pastangos.

Todėl dalinuosi savo įspūdžiais ir FB įrašais chronologiškai, nurodžiusi datas – kad pamatytumėt, kiek nedaug laiko tereikia įsitikinti, kad tai, ką darai, yra naudinga.

2015 sausio 22 d.

 

Dar ir dar sykį pasitvirtina mano šūkis: veikia tai, ką veikiame mes.

 

Užvakar ilgai ilgai kalbėjom su drauge, paklausiau, kaip sekasi puoselėti plaukus natūralių aliejų kaukėmis, ir ką jūs manot?

 

Ji sako:
– Žinai, Ilze, mane ištiko lengvas šokas. Prieš kelias dienas tvarkau namus, plaunu grindis. Ir staiga suvokiu, kad kažkas yra visiškai kitaip. Anksčiau matydavau, kaip stipriai slenka plaukai, nes daug jų sušluodavau. O dabar žiūriu – vien tik kačių pūkai! Man visiškai liovėsi slinkti plaukai!

(Ji, galbūt truputį ir mano pavyzdžio įkvėpta, taip pat namus dalinasi su dviem katėmis.)

– Geras!!! – sakau. – O kiek laiko ir kaip dažnai Tu lepiniesi tomis kaukėmis?
– Jau mėnesį. Darau kaukę du sykius per savaitę, tai dar tik aštuoni kartai.
– Na fantastika.
– Aš tikėjausi, kad padės, bet kad šitaip…

 

2015 sausio 25 d.

 

Sekmadienis yra sau. : ) Pastebėjau, kad mano puslapyje kyla smagus šuršalas, vos tik užsimenu apie natūralius aliejus plaukams. Tos, kurios praktikuoja šitokias plaukų kaukes, dalinasi įspūdžiais ir atsiliepimais, per kiek laiko pavyko atsiauginti anksčiau neaugusius ar labai sustiprinti prieš tai slinkusius plaukus.

 

Šįsyk dalinuosi turbūt paprasčiausiu receptu – trumpu filmuku, kur aiškiai, žingsnis po žingsnio graži kaip lėlė mergina pasakoja, kaip pasiruošti lengvą kaukę plaukams vos iš dviejų sudedamųjų dalių. Manau, pradžiai, pirmiems eksperimentams, užteks ir tiek. O tada, pastebėję rezultatus, jau pačios ir patys užsimanysite maišytis mišinius iš daugiau natūralių ir daugiau eterinių aliejų.

 

Mano argumentai naudoti kokosų aliejų, jei niekad anksčiau nesate eksperimentavę su natūraliomis kaukėmis:

 

– pirma, kokosų aliejus, palyginus su kai kuriais kitais aliejais, tarkim, sezamų, labai lengvai išsiplauna;
– antra, jis labai universalus – minkština, lygina, suteikia žvilgesio, neapsunkina plauko, be to, tinka ir plauko ilgiui, ir plaukų šaknims;
– natūralus, nerafinuotas (rekomenduoju tik nerafinuotus) kokosų aliejus didesniame prekybcentryje tekainuoja kelis eurus už gerą uzbonėlį, kurio užteks – patikėkite – tikrai ilgai, jei man, dar ligi šio antradienio turėjusiai 75 cm ilgio kasas, tokio uzbonėlio užtenka keliems mėnesiams.

 

Ar verta miegoti su tokia kauke? Tikrai taip. Kuo ilgiau aliejus pabūna plaukuose, tuo geriau veikia.

 

Kodėl reikalingi eteriniai aliejai? Nes jie prasiskverbia į gilesnius galvos odos sluoksnius, veikia plauko šaknis, svogūnėlį, skatina augimą, gerina kraujotaką, valo užsikišusius folikulus. Kai kurie eteriniai aliejai gelbsti netgi nuo plaukų žilimo.

 

Jaunystėje be galo mėgau eksperimentuoti su natūraliomis kaukėmis plaukams. Dabar prie šio pomėgio grįžti mane tiesiog neįtikėtinai įkvėpė Nijolės Degutienės knyga „Gražūs, sveiki ir stiprūs plaukai. Plaukų priežiūra aliejais.”

 

Labai svarbi pastaba: su eteriniais aliejais ITIN atsargiai derėtų elgtis besilaukiančioms moterims. O aš žinau, kad jos skaito mano tekstus, nes kone kiekvienas mano dirbtuves papuošia mažiausiai viena, dažnai – ir kelios būsimos mamos. Kiek domėjausi, joms eterinių aliejų geriau vengti. Jie veikia stipriai, aktyvina arba atpalaiduoja, ne sykį esu radusi informacijos, kad kai kurie jų gali netgi sukelti persileidimą.

 

Lygiai taip pat noriu pabrėžti, kad jei kažkas iš mano skaitytojų sveiksta po onkologinių ligų ar jas dar gydosi, taip pat būtų itin svarbu pasitarti su gydytojais dėl eterinių aliejų vartojimo. Eteriniai aliejai gerina kraujotaką ir kai kuriais atvejais tai gali kenkti ligos eigai. Tačiau štai kad kenktų patys natūralūs (ne eteriniai) aliejai ar kad blogai veiktų švelnus galvos odos masažas – su tokia informacija nesusidūriau.

 

Žadėtasis filmukas:
https://www.youtube.com/watch?v=C9LpfBEkF7s

 

PS. Jei miegosite su kauke plaukuose, labai svarbu ant pagalvės pasitiesti kokį pensijon išėjusį rankšluostį, nes ir kokosų aliejus gali ištepti patalus, nekalbu jau apie visus riebesnius aliejus.

 

2015 vasario 8 d.

 

Toms ir tiems, kurie eksperimentuoja su natūralių aliejų kaukėmis, šiandien į plaukų puoselėjimo procedūrą siūlau įtraukti labai labai mažą, tačiau labai labai efektyvų papildymą – lengvą galvos odos masažą, daromą dar PRIEŠ dedant kaukę.

 

Toks masažas labai stipriai suaktyvina galvos odos kraujotaką, tad vertingos medžiagos iš kaukės pasisavinamos lengviau. Be to, geresnė kraujotaka natūraliai stimuliuoja plaukų augimą.

 

Vakar mokiau šio masažo vieną draugę, darėm viską sinchroniškai su mergina iš filmuko, labai daug juokėmės, tačiau mano draugė po to pripažino, kad jausmas po tokio masažo – fantastiškas.

 

Šis masažas (iš visko, ką bandžiau, o bandžiau gana daug) yra maloniausias, smagiausias  ir tikrai veikia.

 

Aš natūralių aliejų kaukę (pati sumaišiusi trijų rūšių natūralius augalinius aliejus ir berods penkių rūšių eterinius aliejus) naudoju jau beveik du mėnesius – dar TIK du mėnesius, ir deduos ją viso labo vieną sykį per savaitę, tačiau kiekvienąsyk prieš tai pasidarau tokį galvos masažą.

 

Ir ką jūs manot?

 

Vakar po baiseino džiovindamasi plaukus fenu stoviu prieš veidrodį, žiūriu žiūriu, ir negaliu patikėt. Tada pasižiūriu atidžiau, ir matau tai, ką paskui dar kelis sykius tikrinau: absoliučiai visa galva pilna naujai priaugusių, vos kelių centrimetrų ilgio (reiškia, vos kelių mėnesių amžiaus) plaukų.

 

Kuo jau kuo, o plaukų kiekiu, ilgiu, tankiu skųstis negaliu tikrai, tą žino žmonės, kurie mane pažįsta ne iš FB. Ir vis tik – pasirodo, tokia nedidelė laiko ir energijos investicija į savo galvą duoda šitokių rezultatų.

 

Tad labai linkiu toms ir tiems, kurie nori tankesnių, sveikesnių, stipresnių, labiau žvilgančių plaukų, neapsiriboti tokių filmukų peržiūromis ar aliejų mišinių receptų paieškomis internete, o tiesiog imti ir pabandyti praktiškai.

 

Labai mėgstu sakyti, kad veikia tai, ką veikiame mes, ir, atrodo, tai labai stipriai galioja ne tik mūsų mintims, ne tik mūsų žodžiams, ne tik mūsų nuostatoms, bet lygiai taip pat ir tam, ką darome su savo kūnais – ar apleidžiame juos, ar, priešingai, juos palepinam.

 

Taigi. Ir atkreipkit dėmesį į faktą, kad aš kaukes ir masažą darau viso labo sykį per savaitę. Kas būtų tas kaukes darant dažniau, o masažu užsiimant kiekvieną dieną? Jis gi trunka vos kelias minutes.
: )

 

PS. Dėl eterinių aliejų tinkamumo – būtina dar niekad nebandytą aliejų išbandyti prieš rimtesnę procedūrą, patikrinti, ar nėra alerginės reakcijos. Teigiama, kad jokiu būdu negalima rinktis to eterinio aliejaus, kurio kvapas jums nėra malonus.

 

Šaunaus, gero, įspūdžių ir atradimų kupino sekmadienio visoms ir visiems.

https://www.youtube.com/watch?v=kkZIOKB-_cA

 

2015 vasario 24 d.

 

Manau, kad natūralių augalinių ir eterinių aliejų mišiniai yra naujas mano apsėdimas, nes vakar pamačius jų daug vienoj vietoj akys buvo kaip lėkštės, o širdy buvo saldu kaip vaikui, laukiančiam Kalėdų.

 

Turiu tokį linksmą prietarą – turėk bent jau mažą dovaną, ir tikrai sutiksi draugą, kuriam norėsi ją padovanot.

 

Ką gi. Geri prietarai linksmai ir pildosi. Tai vakar pasiėmiau ne tik naujų aliejų mišinių kūrimui, bet ir mažų dovanų, ir „atsitiktinai” per tą vieną dieną net dviems žavioms moterims įteikiau po jojobos aliejaus flakonėlį dovanų, vienai tarsi ir be oficialios progos, o kitai gimtadienio proga, nors iš anksto nežinojau, kad ji jį švenčia būtent tą dieną.

 

Jojoba, arba simondsijų aliejus, laikomas vienu vertingiausių aliejų veido, plaukų ir kūno priežiūrai. Tai karališkas, prabangus aliejus, naudojamas tūkstantmečius.

 

Viena kosmetologė man yra sakiusi, kad sausai odai bent sykį per savaitę galima daryti tokią paprastą kaukę: įtrinti švarią, nuvalytą, drėgną veido odą aliejumi ir palikti kelioms valandoms (būtų gerai su tuo aliejuotu veidu po miestą, žinoma, nevaikščioti, tačiau jei žmogus visiškai atsipalaidavęs ir jam nuoširdžiai nė motais, ką pasakys kaimynai, žmonės troleibuse ar prekybos centre, tai turbūt nieko baisaus ir nenutiks pasirodžius viešumoje su aliejaus kauke ant veido; aš to nebandžiau, tačiau galvoju, kodėl žmogus, vaikštantis po miestą alkoholinėje komoje, yra normalu (tokį mes su drauge matėme aktyviai besiilsintį Birštone), o štai žmogų, viešumoje pasirodžiusį su aliejuotu veidu, jau turėtume badyti pirštais?).

 

Kaukėms plaukams labai tinkamas nerafinuotas kokosų aliejus, netgi šlakelis gero, kokybiško alyvuogių aliejaus bus puiku. Vis tik toks aliejus kaip jojoba, arganų, avokado, migdolų puikiai paįvairins ir praturtins kaukes kitomis vertingomis medžiagomis.

 

Man labai patinka palepinti savo drauges ir bičiules mažomis dovanomis, ir pastebėjau, kad tos dovanos vis tik dažniausiai būna susijusios su sveikatos ir grožio puoselėjimu. Tačiau man taip pat patinka ir visiškai nepažįstamus žmones įkvėpti palepinti save. Taigi, palepinkit save!
: )

 

Ką galiu pasakyti prasidėjus jau trečiajam mano sąžiningų kassavaitinių eksperimentų su natūraliomis plaukų kaukėmis mėnesiui – plaukai ima augti stulbinančiu greičiu, pilna galva yra priaugusi naujų plaukų, nors, kaip sakiau, plaukų kiekiu aš nesiskundžiau ir anksčiau. Dėl viso šio naujo vajaus ant mano galvos, dėl visų tų naujų plaukų, šukuosena atrodo kiek netvarkinga ir susitaršiusi, kiek besišukuočiau. Tačiau esu kantri ir žinau, kad tai laikinas dalykas.

 

Na ir dar sykį priminsiu, kad mažas pokytis kuria didelį, mažas indėlis duoda didžiulę grąžą, ir jei šis indėlis yra laiko ir energijos skyrimas geresnei savijautai, sveikatai ar tiesiog sielos džiaugsmui – tai grąža dažnu atveju pranoksta mūsų lūkesčius.

 

To nuoširdžiai ir linkiu visiems, skaitantiems šias eilutes – geros grąžos už sąžiningus indėlius.
: )

2015 rugpjūtis

 

Natūralių aliejų kaukės plaukams tapo mano kasdienybe. Lepindavausi jomis mažiausiai sykį per savaitę. Supratau, kad „blogybė” tėra vienui viena – galvą po tokios kaukės ne taip paprasta išsiplauti, prireikia 2-3 plovimų šampūnu. Tačiau tai tikrai labai maža kaina už akyse stiprėjančius plaukus.

Tą vasarą labai daug laiko praleidau sodyboje – daugiau nei mėnesį per visą vasarą. Nuolat lauke, saulėje, vėjyje, ežere, pirtyje… Gamta sveika kūnui ir sielai, bet nuolatinės saulės vonios alina plaukus. Bent jau stipriai nualindavo maniškius ankstesniais metais.

Tačiau būtent praleisdama tiek laiko atvirame ore turėjau progą įsitikinti, kad kai kurie aliejai ne tik padeda atsistatyti plauko struktūrai, bet ir iš tiesų saugo nuo žalingo saulės poveikio. Net nepaisant to, kad mano plaukai neseniai buvo atlaikę peroksido smūgį juos šviesinant.

Ganydama žalčius prie pirties ir pasidalinusi vasarojimo nuotrauka socialiniame tinkle, sulaukiau komplimentų plaukams. Padėkojusi parašiau:

Ką tikrai labai nuoširdžiai rekomenduoju visoms, norinčioms tvirtesnių, storesnių, tankesnių ir labiau žvilgančių plaukų – tai knygą „Gražūs, sveiki ir stiprūs plaukai. Plaukų priežiūra aliejais”. Jos autorė Nijolė Degutienė rašo man asmeniškai fantastišku stiliumi – nesicackina, nemeilikauja, yra griežta, kartais net rūsti, tačiau perskaičius vos kelis puslapius iš tiesų norisi VEIKTI ir pulti maišyti natūralių aliejų kaukes plaukams.

 

Knygą ji baigia žodžiais (cituoju iš atminties) „parašiau paprastai, kad net kiekvienas beraštis galėtų pasirūpinti savo plaukais” – tada pagalvojau, žemai lenkiuosi! Jei kas pažįstate ją asmeniškai – perduokite labų dienų ir didžiulę mano pagarbą poniai Nijolei bei jos talentui taip raiškiai, aiškiai, konkrečiai ir be saldybių perteikti svarbias ir praktiškas žinias.

 

Jos patarimais naudojuosi nuo gruodžio mėnesio – plaukai per pirmą kaukių naudojimo mėnesį liovėsi slinkti, pagreitėjo jų augimas, jie sustorėjo, galiukai jau beveik visiškai liovėsi šakotis, dabar, panašu, ir žilti lioviausi, nes nuo streso ir persitempimo šie procesai buvo tikrai įsismarkavę.

 

Tai patarimai, kurie VEIKIA.

 

Juk veikia tai, ką veikiame mes. Ir kūnas be galo greit ir be galo dosniai atsidėkoja už visa, ką gero dėl jo padarome.

 

Taip kad visos, kurios šiandien mano, kad galėtų turėti gražesnius plaukus – nosis aukštyn ir pirmyn. O visos, kurios taip nemano, nes „genai tokie”, nes „niekad neturėjau stiprių plaukų”, nes „ai neduota man”, „ai niekas lig šiol nepadėjo” – tos YPAČ turėtų pabandyti bent kelis mėnesius. O tada galėsit rašyt džiugesingus laiškus knygos autorei.
: )

2015 rugsėjis

 

Po tokios šiltos, saulėtos, gamtiškos vasaros mano plaukai patyrė rimtesnį išbandymą – atostogas pietuose. Tradiciškai po atostogų prie šiltų jūrų ar vandenyno grįždavau nušiurusiais, nušepusiais plaukais – juos stipriai išdžiovindavo sūrus vanduo, saulė ir vėjas, nes aš pašėlusiai mėgstu maudytis ir tikrai nedarau to su baseino kepurėle. 🙂

Tačiau šįsyk tos kelios savaitės kaitrioje pietų saulėje, vėjyje lekiojant motociklu ir nuolat maudantis druskingose jūros bangose nepadarė jokios žalos. Nes ir atostogų metu kelissyk lepinausi plaukų kaukėmis iš natūralių aliejų:

2016 sausis

 

Smalsumo dėlei prieš vizitą į kirpyklą paprašiau D. išmatuoti mano „uodegos” (surištų plaukų) storį. Buvo jau 10 cm. Plaukų ilgis – 70 cm. Būtinybė kirptis dėl išsišakojusių galiukų išnyko, liko tik mano noras karts nuo karto „atsišviežinti” prieš dažant plaukus, nes mėgstu karts nuo karto pakeisti spalvą.

O tradicinis žieminis plaukų slinkimas antrą aliejinių kaukių naudojimo žiemą jau buvo tapęs tolimu prisiminimu.

Sausio pradžia Trakuose:

O tikrai genialią Nijolės Degutienės knygą, įkvepiančią puoselėti plaukus natūraliais aliejais, galite įsigyti ir tiesiai iš jos el. parduotuvės – čia kaina dusyk geresnė, nei knygynuose, tad sykiu galėsite įsigyti knygą ir mamai ar draugei.

Aš šią knygą esu padovanojusi jau turbūt visoms svarbiausioms savo gyvenimo moterims, net… savo močiutės geriausiai draugei.
: )


Bookmark the permalink.

Comments are closed.