“Skaistesnis veidas” yra pirmas kursas visiškai naujame mano dirbtuvių sparne, dedikuotame žemiškiems, fiziniams dalykams. Papildoma grupė darbą pradeda netrukus, jau rugsėjo 18 d. Vietas rezervuoti galima jau dabar.
Kursas “Skaistesnis veidas” aprėpia:
– geresnį savo veido odos bei organizmo pažinimą turint polinkį į odos raudimą, kapiliarų plėtimąsi ir veido odos jautrumą (rožinę),
– platesnį įsivaizdavimą, kas gali provokuoti odos “gaisrus”,
– didesnį atidumą mokantis skaityti kūno per odą siunčiamas “žinutes”,
– tinkamesnę tokios veido odos priežiūrą,
– galimas gyvenimo būdo korekcijas, švelninant odai daromą žalą,
– papildomas tokios odos puoselėjimo procedūras ir kitas galimybes šviesinti, skaistinti odą bei gerinti jos kokybę,
– paprastus kasdienius būdus padėti organizmui malšinti uždegimus ir kitaip stiprinti natūralius savigydos mechanizmus kūne.
Nors rožinė laikoma “nepagydoma” odos būkle, aš į ją žiūriu kitaip: jautri, dirgli, raudonuoti linkusi veido oda yra unikalus lakmuso popierėlis, leidžiantis mums daug greičiau pastebėti, kas mums tinka, kas ne, daug lengviau atsirinkti, ir, jei tik skiriame dėmesio sau, išvengti ir daug blogesnių scenarijų, nei vien tik estetinės problemos.
“Laimingesnis kūnas” prasideda nuo veido
“Laimingesnis kūnas” – tai nauja mokymų tema mano dirbtuvėse, skirta fiziniam mūsų pradui. Čia pradedame būtent nuo to, kas labiausiai matoma: veido.
Kaip padėti savo veido odai būti sveikesne, skaistesne, lygesne ir jaunatviškesne? Nepaisant duotybių, tokių kaip genai, itin jautrus organizmas, kur kas stipresnis nei vidutinis kūno atsakas į stresą, alerginės reakcijos, uždegimai, bėgantys metai ir lėtinės ligos? Ir nepaisant odai tenkančių iššūkių, kurių ne visada galime išvengti net norėdami – tokių kaip oro užterštumas, skurdi mityba, stiprūs emociniai sukrėtimai, miego stoka, pervargimas, fizinis pasyvumas?
Tikriau: kaip sąmoningai, kryptingai siekti trokštamų pokyčių veido odos kokybėje, atsižvelgiant į atsineštas duotybes ir patiriamus iššūkius?
Būtent tam skirtas naujas mano kursas “Skaistesnis veidas”. Nes puikiai žinau, ką tai reiškia:
Gyventi nesidžiaugiant savo oda
Man daugiau nei pažįstamas jausmas, ką reiškia nenorėti, kad kitas žmogus prieitų arčiau – nes jis pamatys veido odos būklę, “prasimušančią” net per storiausią kreminės pudros sluoksnį.
Nuo vaikystės kentėjau dėl sausos, jautrios, į stiprias alergines reakcijas ir į milžinišką, ilgai trunkantį raudonį linkusios odos. Kaip sužinojau tik stipriai po 30-ies – taip oda visais įmanomais būdais signalizavo apie besivystančią rožinę ir kitus procesus organizme.
Tačiau esu labai žingeidi, noriai kaupiu žinias ir kantriai tyrinėju įvairias priemones bei sprendimus. Todėl su laiku išmokau problematišką savo odą visai gerai prižiūrėti. Ir kuo daugiau laiko teka, tuo labiau džiugina pastangų rezultatai.
Kažkam tai galbūt nuskambės kaip tuštybė, bet būtent juodžiausiais gyvenimo metais, iš pažįstamų nuolat išgirsdama, kad, nepaisant visko, atrodau “neįtikėtinai gerai”, “kažkaip šviesiai”, “gyvai”, tiesiog “labai gražiai”, pradėjau suprasti, kad tai (tenenuskamba fifiškai) vienas didesnių gyvenimo džiaugsmų: nebijoti savo atspindžio veidrodyje ir net pasidžiaugti juo.
Kontroliuoti situaciją ir stabdyti progresą
Kitose gyvenimo srityse labai nemėgstu kontroliuoti, ir net pats žodis “kontrolė” man skamba nesveikai. Tačiau kai kalbame apie sveikatą, fizinę savijautą, genetiškai “atsineštų” polinkių į tam tikras ligas raišką, žodis “kontrolė” man tampa net labai gardus.
Taip, kai kurių dalykų (pavyzdžiui, genų ar savo prigimtinio jautrumo) mes negalime pakeisti. Tačiau, bent jau iš dalies, galime kontroliuoti, kaip tai pasireikš. Savo dirbtuvėse, skirtose tiek minties, žodžio svarbai, tiek ketinimo ir tikslo galiai, nuolat sakydavau: veikia tai, ką veikiame mes. Ir sveikatos srityje šie žodžiai taip pat labai stipriai pasiteisina.
2023-aisiais, nuolat girdėdama bičiulių komplimentus dėl veido odos, kosmetologių ir masažo specialisčių replikas, kad pavydėtinai prižiūriu savo odą, ir, galiausiai, net gydytojų nuostabos kupinus komentarus, kad “tikrai fantastiškai sėkmingai” kontroliuoju iš principo sudėtingą odos būklę – rožinę, pajutau norą struktūruoti sukauptas žinias. Taip pat – pertikrinti savo atradimus drauge su gydytojais dermatologais.
O tada – pasidalinti svarbiausiais, labiausiai pasiteisinusiais odos priežiūros sprendimais su savo likimo draugais. Žmonėmis, turinčiais jautrią, irzlią, lepią, į raudonį, kapiliarų plėtimąsi, rožinę linkusią odą. Štai taip gimė kursas “Skaistesnis veidas”.
Veido odos priežiūros klystkeliai
Aš su itin dideliu polinkiu į rožinę, kaip paaiškėjo, gyvenu net ne nuo paauglystės, o nuo vaikystės.
Dar pradinėse klasėse po fizinių krūvių, temperatūrų pokyčių ar tiesiog iš vaikiško intravertiško streso “užsidegę” skruostai ir net kaklas “neužgesdavo” ilgas valandas. Čia aš dar pradinėje, raudonis “įsižiebęs” nuo šalčio:
Kadre žemiau aš jau penktokė. Čia raudonį išprovokavusi šiluma. Tačiau ilgą laiką nežinojau, kad tas staigiai išmušantis ir ilgai išliekantis veido, o neretai ir kaklo raudonis – ne šiaip komiška mano savybė, bet rimtas simptomas, į kurį derėtų atkreipti dėmesį.
Tuomet iš manęs dėl žaibiško raudonavimo jau juokdavosi ir klasiokai, ir giminės. Dėl “užsiliepsnojančio” veido negalėdavau pameluoti net paprasčiausių dalykų, o taip pat ir nusirašinėti. 🙂
Žiemą odos raudonį provokuodavo šaltis, vasarą – karštis ir saulė, mokykloje “burokėlio” fazę labai greitai iššaukdavo tiek stresas einant atsakinėti prie lentos, tiek fizinis krūvis – todėl vengiau abiejų dalykų, kiek galėjau. Na ir akivaizdu, kad vengti fizinio lavinimo pamokų man tikrai neišėjo į naudą. 🙂
Buvau susitaikiusi, kad taip greitai išraustu, bet nežiūrėjau į tai kaip į odos sveikatos problemą, kurią turėčiau kažkaip spręsti. Todėl nuo pat paauglystės naudojau man visiškai netinkamas kasdienės odos priežiūros priemones. Ir nekontroliuojama, o kartais netinkamos kosmetikos dar ir provokuojama rožinė sėkmingai progresavo.
Tesulaukusi vos dvidešimt kelerių, renginių ir fotosesijų metu iš vizažo meistrių išgirdau, kad tokiam raudoniui kaip mano maskuoti jau reikalinga speciali dekoratyvinė kosmetika. Vis tik ir tada dar nesupratau, kad tai ne tik estetinė problema, bet rimta odos būklė, ir svarbi kraujotakos sistemos žinutė.
Nesupratau tada ir to, kad šviesesnis, lygesnis, skaistesnis veidas neturėtų būti tik tuščia svajonė: tai turėtų būti kryptingai siekiamas tikslas.
Kai žinai – tai darai
Artėjant mano 34-ajam gimtadieniui viena sovietinės bobos klinika klaikia rūgštine kosmetika nudegino ir taip jautrią mano veido odą. Tuomet visiškai desperatiškoj būsenoj nulėkiau pas odos gydytoją, ir pagaliau – pirmąsyk gyvenime – išgirdau apie rožinę.
Štai tik nuo to lemiamo susitikimo su gydytoja dermatologe prižiūriu veido odą taip, kaip rekomenduojama turintiems polinkį į rožinę. Ir turiu pasakyti, kad rezultatai tikrai pranoksta lūkesčius, nors savo odą tinkamai prižiūrėti išmokau santykinai vėlai.
Ilgainiui pradėjau mąstyti ne tik apie tai, kaip galėčiau atrodyti šiandien, jei nebūčiau išmokusi tinkamai prižiūrėti veido odos anuomet. Bet ir apie tai, kaip mano oda būtų atrodžiusi dar po 5, 10 ir 20 metų netinkamos priežiūros. Žinant mano gyvenimo būdą, patiriamo streso lygį ir pomėgį būti lauke tiek šalčių, tiek karščių metu, vaizdas veikiausiai būtų labai liūdnas.
Suprasti savo veido odą, gerbti ypatingus jos poreikius, ir įgusti tinkamai elgtis su ja man pasirodė labai svarbu. Juoba su metais vis aiškiau matant to rezultatus, ir ypač girdint vis daugiau komplimentų, kad puikiai kontroliuoju iš principo sudėtingą situaciją.
Todėl 2023-aisiais struktūravau ilgus metus kauptą informaciją ir atradimus, testavau ligi šiol neišbandytus sprendimus, fotografavau atrinktas geriausias priemones, dar vasarą baigiau kurti visą kurso “Skaistesnis veidas” turinį, o rudenį ir žiemą vėl susitikau su gydytojais dermatologais – finaliniams kurso šrichams.
Medžiaga parengta, ir jau galima įsigyti vietą pirmoje naujų mokymų grupėje.
Kursas “Skaistesnis veidas”
Jei labai daug laiko skiriate ir daug pinigų išleidžiate savo odos tyrinėjimui ir puoselėjimui, šis kursas veikiausiai bus mažiau naudingas, nebent duos platesnį požiūrį ir daugiau instrumentų kontroliuoti rožinę nei vien tik kasdienės odos priežiūros priemonės. Tačiau šis kursas bus tikrai naudingas toms moterims ir merginoms, kurios mažai domisi ar visiškai nesidomi odos raudonio priežastimis bei prevencija, nesilanko pas gydytojus dermatologus, kasdienės priežiūros priemones renkasi ignoruodamos tokios odos poreikius ar net, nežinant, žalodamos tokią odą, ir kitaip nestabdo progreso.
Šiame kurse vos per 7 savaites Jūsų lauks:
– svarbiausi “taip” ir “ne”, atrasti per 40 metų, gyvenant su itin jautria, dirglia ir į didelį raudonį linkusia oda;
– skaudžiausi nusvilimai, kai plačiai išsireklamavusios klinikos įperša tokiai odai visiškai netinkamas priemones ir populiarias, tačiau rožinę turinčią odą žalojančias procedūras – internete yra labai mažai informacijos apie tokių priemonių ir procedūrų žalingumą, tačiau daug daugiau sužinoti galima kalbantis su gydytojais;
– geroji patirtis, jau septintus metus tyrinėjant būtent rožinės kontrolei skirtas kosmetikos priemones, sprendimus, procedūras;
– detaliai aprašyti du lengvai prieinami, nebrangūs ir, svarbiausia, efektyvūs kasdienės odos priežiūros krepšeliai, sudaryti drauge su gydytojomis dermatologėmis ir kosmetologėmis (vienas krepšelis skirtas tokios odos puoselėjimui vasarą, kitas žiemą);
– instrumentai gyvenimo būdo, pomėgių ir įpročių analizei iš raudonuojančios odos “rakurso”, o tada – galimos korekcijos, padedančios stabdyti rožinės progresą, gerinti odos būklę ir sušvelninti retsykiais ar ir dažniau jai padaromą žalą;
– visi svarbiausi dalykai, ką galime padaryti dėl tokios odos dar iki kapiliarų šalinimo lazeriu (ir kada jau verta pamąstyti apie jį);
– tikri, įspūdingi “prieš” ir “po”: kaip dėl skirtingų priežasčių gali “užsidegti” oda, ir kaip gerai ji gali atrodyti jau vos po kelių valandų, jei nuolat elgiamės su savo oda tinkamai arba jei “gaisro” atveju pasirenkame geriausią odos “ramintoją”.
Ko šiame kurse nebus?
Čia nebus jokių “naminių”, “gamtinių” ar “močiučių” receptų “savadarbei” kosmetikai, jokių kitų drastiškų eksperimentų su veido oda, nes, mano kalbintų kosmetologų ir dermatologų teigimu, drastiškiausiai savo veido odai pakenkiama būtent “savadarbiais” kosmetiniais gaminiais; kai kuriais atvejais, kaip teigiama, žala būna negrįžtama.
Tai taip pat nėra savigydos ir juoba gydymo kursas: aš nesu medikė.
Šiame kurse taip pat nepamokslausiu dalyvėms dėl “neteisingo” gyvenimo būdo. Mano pačios gyvenimo būdas rožinės aspektu tikrai nežiba. Kaip atrodžiau šią žiemą, pavaikščiojusi vos valandą žvarbesniu oru be tinkamo kremo, pamatys kurso dalyvės. Gydytojai tikrai nebūtų pagyrę. 🙂 Tikrai negiria manęs ir dėl pomėgio eiti į pirtį bei karštas vonias…
Tačiau būtent pati neretai mėgdama, gyvenant su rožine, net ir draudžiamas “nuodėmes”, šio kurso dalyves skatinsiu suprasti, kas turint tokią odą kaip mūsų kenkia, o kas padeda, ir motyvuosiu iš tų “kenkia” bei “padeda” dėlioti asmeninę dėlionę, siekiant odai palankaus balanso.
Na ir dar viena gera žinia: aš nepardavinėju jokios kosmetikos, jokių maisto papildų, neatstovauju jokio gamintojo, jokios estetikos klinikos. Todėl šiame kurse nebus jokios – nei atviros, nei paslėptos – reklamos, jokių skatinimų pirkti konkrečius gaminius ar paslaugas. Tik absoliučiai sąžiningos rekomendacijos ir nerekomendacijos iš asmeninės patirties ir begalės konsultacijų su gydytojais.
Kas laukia dalyvių?
Kursas “Skaistesnis veidas”:
– suteiks reikiamų žinių ir platesnį požiūrį į gyvenimą su dirglia, raudonuoti linkusia oda,
– pasiūlys visą puokštę sprendimų – nuo lengvai įgyvendinamų, nemokamų ar tekainuojančių keliolika eurų, iki brangesnių, tačiau efektyvių procedūrų norintiems išleisti daugiau,
– padės geriau suprasti ypatingus savo odos poreikius ir į juos tinkamiau atsiliepti,
– padės susikurti asmeninę motyvaciją gyvenimo būdo korekcijoms, jeigu jos reikalingos,
– paskatins kreiptis į gydytojus, jei to jau reikia,
– ir, tokiu atveju, padės išsirinkti tinkamą specialistą, su kuriuo norėsis dirbti ilgus metus.
O galbūt užvis svarbiausia: šis kursas išmokys į odos “gaisrus” žvelgti nebe kaip į problemą, o kaip į be galo svarbų, vertingą signalą, kad kūnas mūsų prašo kažką gyvenime daryti stipriai kitaip.
Kaip minėjau, pati į itin jautrią ir dirglią odą dabar žvelgiu kaip į savotišką lakmuso popierėlį: unikalią galimybę greitai pamatyti, kai kenkiu pati sau. Esu tikra, kad laiku perprasti veido odos kapiliarų siunčiami signalai man padėjo išvengti rimtesnių kraujotakos sutrikimų ar net ankstyvo insulto. “Paklausiusi” savo odos, suvokusi, kad jos aktyviai komunikuojamas “šėlsmas” vyksta ne tik odoje, bet ir visame kūne, atsisakiau pelningos, bet man didžiulį stresą kėlusios srities, ir pasirinkau ramesnį, tykesnį gyvenimą. Visas organizmas, o drauge ir veido oda, man už tokį sprendimą pasakė aiškiai regimą “ačiū”.
Skaistesnis veidas nepaisant iššūkių
For the record: pati “iki lazerio” dar nepriėjau. Tiesa, po kelių dabar labai “madingų” (tačiau, deja, rožinės pažeistai odai visiškai netinkamų) kosmetinių procedūrų, kurios išprovokavo kapiliarų ryškėjimą, lazeris man jau buvo paskirtas vienos gydytojos. Tačiau nutariau kapiliarų šalinimą lazeriu kiek atidėti, ir ligi tol dar atidžiau patyrinėti, ką gero savo odai galiu padaryti iki lazerio.
Būtent taip atradau, kad net didesnių ekstremumų akivaizdoje (karščių, šalčių ir didelių temperatūrų kontrastų, didelių fizinių krūvių, milžiniško streso fone) savo odai labai daug galima padėti vien tik sumažinus kitaip jai daromą žalą, ir pasitelkus gerą kasdienę odos priežiūrą bei kelis tikslinius sprendimus. Pavyzdžiui, kokybiškas odą raminančias ir saugančias priemones – vienokias vasarą, kitokias žiemą. Tokie sprendimai leidžia man mėgautis buvimu lauke visais metų laikais, visokiu oru.
Šiame kadre (2023 07 21) aš be jokios dekoratyvinės kosmetikos, be kreminės pudros, nuotrauka nėra retušuota, nei šviesinta ar kitaip keista:
Tai – nepaisant kasdienio buvimo saulėje, pirčių ir šalto vandens kontrastų, kai kuriomis vasaros dienomis patirtų didžiulių fizinių krūvių (tvarkant dar žiemą sniego išlaužytą pušyną, pjaunant šakas, karpant krūmynus, nešiojant malkas, ir t.t.). Tai – nepaisant tikrai labai nemažų stresų, tą vasarą tekusių mano širdžiai, o drauge ir visai kraujotakos sistemai, visoms kraujagyslėms iki pat smulkiausių kapiliarų, veido ir kaklo – ypač.
Ką gali tinkama veido odos priežiūra
Šis kadras žemiau (2023 12 10) taip pat nėra niekaip apdorotas retušuojant, šviesinant ar keičiant kontrastą. Jis nepakeistas ir originalus. Nuotraukoje taip pat esu be jokios kosmetikos. Ne tik be dekoratyvinės kosmetikos, be kreminės ar birios pudros, bet ir be jokio veido kremo:
Veido oda, nepaisant jautrumo ir dirglumo, atrodo sveikai, nors dar prieš kelias valandas iki šio kadro buvau net ne raudonas, o violetinis “burokėlis”, kaip mano veido ir kaklo odos “gaisrus” juokais švelniai vadina vyras. Kodėl?
Nes tą sekmadienį ėjau į valandos žygį žiemiškais laukais, skruostus gairinant tądien itin žvarbiam vėjui. Paskui buvau karštoje pirtyje. O iš jos dar kelissyk išėjau į lauką nusiprausti sniegu.
Visi šie žiemiški malonumai yra net labai nerekomenduojami rožinės atveju (tai man, kalbantis apie rožinę, kaskart pabrėžia ir gydytojai). Vis tik kasdien gerai prižiūrima, ligi tol tinkama kosmetika “atmaitinta” veido oda itin greitai pati “užgesino gaisrą”, ir jau po kelių valandų oda atrodė gražiai be jokių išorinių pastangų, ir be jokio photoshop’o.
Situacijos supratimas ir odos poreikių paisymas gali labai daug
Iš tiesų mums, jautrios ir į raudonį linkusios odos savininkams, teoriškai labai daug ko “negalima”. Kai kalbuosi su gydytojais dermatologais apie savo gyvenimo būdą, jie purto galvas ir klausia manęs:
– Bet Jūs žinot, kad Jums viso šito negalima?
Žinau. Tačiau net turėdama problematišką odą, aš noriu gyventi ne šiltnamio augalo, o savo – gyvos, buvimą Gamtoje labai mėgstančios moters – Gyvenimą.
Čia aš 2024 01 15, savo stichijoje, miškuose, pūgoje. Vos su keliais plonyčiais (tačiau labai efektyviai veikiančiais) šalčio žalą mažinančių kremų sluoksniais:
Žieminiai žygiai miškuose, paprastai trunkantys mažiausiai 3-4 valandas, neretai – bekele, įkalnėmis, nuokalnėmis; taip pat pirtys, prausimasis sniegu, karštos vonios, – tai mano žiemų malonumai, ir man būtų tikrai labai liūdna jų atsisakyti.
Vasarą man džiaugsmą teikia dideli fiziniai krūviai “iki devinto prakaito”, nuolatinis maudymasis ežeruose, nusiplaunant UV apsaugą, ir kasdienis buvimas tiesioginiuose saulės spinduliuose, nors to ir “negalima”. Taip pat kasmet kelias savaites atostogauju karštame klimate, ten leidžiu ilgas valandas jūroje ir saulės šviesoje. Teoriškai visa tai man draudžiama. Cha!
Teoriškai draudžiama. O praktiškai renkuosi išsaugoti savo pomėgius ir aistras – žinoma, su sveiku protu, dozuojant “uždraustus” malonumus.
Tiesiog jei žinau, kad dėl kažkurio mano dienos pasirinkimo kentės veido oda – skiriu jai papildomo dėmesio, specialių priemonių, palepinu ją: vienaip vasarą, o kitaip žiemą. Štai tada tie patys gydytojai, kurie nepritaria mano gyvenimo būdui ir pomėgiams, stebisi, kaip “fantastiškai sėkmingai” kontroliuoju rožinę.
Gyventi savo gyvenimą visais metų laikais
Žemiau aš – Vilniuje per didžiuosius 2023 vasaros karščius (2023 08 16). Iš tiesų tuo metu buvau pačiame šio naujojo kurso kūrimo įkarštyje, ir pirmąsyk karščius atlaikiau taip lengvai visomis prasmėmis: tiek darbingumo prasme, tiek veido odos būklės.
Taip, čia esu jau su trupučiu dekoratyvinės kosmetikos akims, ir rožinės kontrolei skirto toninio kremo sluoksniu – tačiau labai plonyčiu sluoksniu. Gera žinia ta, kad šis kremas ne tik saugo nuo UV poveikio, bet ir, mano pajautimu, iš tiesų puoselėja į raudonį linkusią odą bei stabdo rožinės progresą. Karštymečio “krūvį” veido kapiliarams taip pat mažinau specialiu prausikliu ir raminantį poveikį turinčiu kremu, dėl vėsinančio efekto itin tinkamu vasarai:
O čia jau 2024-ųjų vasaros karščių banga. Nepaisant naujausių, vos prieš savaitę išklausytų gydytojos dermatologės draudimų būti saulėje, mėgaujuosi vasaros malonumais net prie +32. Žinoma, nuo perteklinių krūvių sumaniai saugodama tiek kraujotaką, tiek veido ir kūno odą (2024 06 27):
Būtent to šio naujo kurso “Skaistesnis veidas” dalyviams ir linkiu:
– išmokti geriau suprasti ir gerbti savo veido odą;
– pažinti jos poreikius ir dosniau juos atliepti,
– išgirsti, ko ji prašosi konkrečiu metu, ką praneša;
– įgusti “skaityti” savo odos siunčiamus signalus ne tik dėl estetinės, bet ir dėl bendros sveikatos situacijos,
– odos jautrumą priimti nebe kaip problemą, o kaip ypatingą galimybę stebėti unikalaus savo organizmo reakcijas į skirtingus dirgiklius,
– ir, sujungus teoriją su praktika, kasdien savo veidą puoselėti taip, kad net kartais sau leidžiamos “nuodėmės” netrukdytų džiaugtis skaistesniu, šviesesniu, švaresniu, lygesniu, jaunatviškesniu veidu.
Juk sakoma, kad veidas yra mūsų sielos veidrodis.
Lai jis būna vaiskus ir džiugina.
Iki susitikimo naujame kurse!
Kaip ir ilgus metus anksčiau, taip ir toliau dalis “Ilzės dirbtuvių” pelno skiriama beglobių keturkojų rėmimui, taip pat laukinių Gamtos teritorijų saugojimui nuo agresyvios žmogaus veiklos, trapių gamtinių sistemų, laukinių gyvūnų, paukščių ir kitų Gamtos gyventojų gerovei: pradedant inkilų kėlimu ir edukacijomis, baigiant gamtosauginių teritorijų išpirkimu. “Ilzės dirbtuvės” išsaugojimui jau yra įgijusios virš 8 hektarų gamtinių plotų: natūralių pievų, pelkaičių, upelių, miškelių.