NAUJAS KURSAS KOLEGOMS


Kaip gyventi iš žinių, idėjų ir kūrybos tausojant save patį??


Dabar pasaulyje itin aktualios tampa galimybės perduoti savo žinias, įgūdžius, idėjas ir kūrybą nauju – nuotoliniu – būdu. Ir aš siūlau ne laukti, kol kažkas tokią galimybę „atneš ant padėkliuko“ arba kol tai taps neišvengiama – siūlau susikurti tokią galimybę patiems, ramiai ir savu tempu.

Įkūrusi savo dirbtuves dar 2013-ųjų gruodį ir su seminarais apkeliavusi visą Lietuvą, jau šeštus metus, nuo pat 2015-ųjų sausio, itin sėkmingai vystau ir nuotolinius kursus: skirtingomis temomis kurtas, skirtingų struktūrų ir skirtingų tikslų programas, kurios kiekviena rado savo auditorijas ir savo sklaidos būdus. Nuotoliniuose kursuose sulaukiu tūkstančių dalyvių praktiškai vien rekomendacijų dėka. Ir tai nėra atsitiktinumas: aš su visų savo kursų turiniu dirbu tam tikra asmenine metodika, pagal principus, kurie man atrodo labai svarbūs ir kurie pasiteisino 1000%.

Nuo pat 2015-ųjų turėjau daug laiko tyrinėti, kas veikia, kas ne, kas būtent kursą padaro autentišku ir patraukliu dalyviui, kas įkvepia, o kas atstumia, su kokiais sunkumais susiduria dalyviai ir kaip juos spręsti, kas dalyviams kelia susierzinimą, o kas – tikrą norą veikti.

Matydama kai kurių kolegų nerimą dėl ateities, išgąstį ir netikrumą, noriu padrąsinti keisti veiklos formas, jei jau pats gyvenimas reikalauja jas keisti.

„Perkelti“ informaciją iš paskaitos, seminaro ar net gyvos diskusijos į susistemintą, aiškią, struktūruotai išdėstytą knygą ar nuotolinį kursą nėra taip sunku, kaip atrodo.

Priešingai – tai gali būti ir labai maloni, įtraukianti, atpalaiduojanti veikla, padedant pabėgti nuo nesiliaujančio blogų naujienų srauto. Laikas, skirtas prasmingai kūrybai, yra laikas, kurio niekada nekiltų noras vadinti „užmuštu“ ar „prastumtu“ laiku.

Taip pat jaučiu, kad šiandien daug kur „pristabdytas“ mums įprastas gyvenimas dovanoja laiko išpildyti būtent tuos neegzistuojančiam „kada nors“ metui atidėtus dalykus, kurių norėjome, bet neleidome sau. Galbūt kažkas svajojo parašyti gerą self-help’o ar kito pobūdžio mokomąją knygą. O gal kažkas jau seniai jautė, kad turi užtektinai medžiagos nuotoliniam kursui ar kito pobūdžio mokymams internetu. Tiek viena, tiek kita gali tapti neeiliniu, maloniu, užtikrintu ir visiškai saugiu pajamų šaltiniu, ypač – pasaulyje, kuriame apribotos galimybės susitikti ir keistis informacija gyvai.

Drauge labai gerai žinau (iš asmeninės patirties), kad darant kažką pirmą kartą (ir ypač darant tai didesniu masteliu), visos klaidos „dauginasi“ iš šimtų, o kartais ir tūkstančių. Man norėtųsi apsaugoti šioje srityje savo kelią dar tik pradedančius kolegas nuo kai kurių konkrečių labai nemalonių ir labai daug kainavusių klaidų.

Kaip tai padaryti, jei negalime susitikti gyvai?

Mąstant apie visa tai turbūt daug kam įsiminusį 2020-ųjų kovą, man pačiai tuo metu būnant visiškoj izoliacijoj sodyboje, vieną šaltą ir vėjuotą dieną labai netikėtai gimė:

Naujas KURSAS KOLEGOMS


Tai visiškai naujas kursas, būtent skirtas kolegoms, esamiems ar būsimiems, kuriame dalinuosi visais svarbiausiais dalykais, padėjusiais man sukurti kokybiškus, labai ilgą laiką gyvenančius ir žmonių itin noriai rekomenduojamus kursus bei parašyti fenomenalios sėkmės sulaukusią knygą „Atleisk savo šefą“.

Tąsyk į namus Vilniuje po beveik trijų savaičių visiškos vienatvės jau grįžau su „kūdikiu“ rankose: beveik 50 puslapių įžvalgų ir pratimų. Parsivežtas namo, jis augo toliau.

Šis kursas tikrai nėra kūrybinio rašymo kursas, tai ne saviraiškos ratelis, ne meditacijų vakarėliai, ne diskusijų forumas. Kas yra dalyvavę mano kursuose – puikiai žino, kokia forma yra dirbama.

Šįsyk daugiausia dėmesio skirsime pačiai būsimos knygos ar kurso struktūrai, turinio dėliojimui, vidinei kokybei, vidinei autoriaus pozicijai, jo autentiškumui, asmeniniam braižui. Be kita ko, šis kursas atsako ir į vieną itin svarbų klausimą:

Kaip gyventi iš žinių, idėjų ir kūrybos tausojant save patį?


Taip pat kursas išsamiai ir su begale praktinių pratimų atsako į du sąlyginai panašius klausimus:

Kaip sukurti gerą nuotolinį kursą ir gyventi iš jo?
Kaip parašyti įkvepiančią mokomąją knygą ir iš jos uždirbti?

Tai geroji praktika ir naudingos patirtys iš ilgamečio mano darbo su tūkstančiais dalyvių ir skaitytojų:

✓ asmeninės įžvalgos dirbant su laiką kiek pralenkusiomis idėjomis,

✓ efektyvi kūrybinė dienotvarkė, susikuriama atsižvelgiant į savo poreikius ir galimybes,

✓ atidžiai pasirinktas kūrybinis intensyvumas, leidžiantis išvengti kūrybinio perdegimo,

✓ metodai, padedantys suvaldyti milžiniškus informacijos kiekius,

✓ būdai pažadinti įkvėpimą ir pamaitinti išsekusį kūrybos šaltinį,

✓ brangiausios klaidos ir daugiausia pinigų sutaupę sprendimai,

✓ energiją, nuotaiką ir sveikatą tausojanti kūrybinė laikysena,

✓ išieškotas santykis su savo kūriniais ir jų “vartotojais”,

✓ unikali kainodara, jos pagrindimas, ir kaip gyventi be „diskusijų“ dėl kainų,

✓ sėkmingi pardavimai be brukimo ir prievartos, neperžengiant savo charakterio ir prigimties,

✓ idėjos, užaugančios savarankiškam gyvenimui ir maitinančios autorių ilgus metus.

Primenu, kad saugau savo dirbtuvių ir nuotolinių praktikų atmosferą. Todėl asmenys, mano blokuoti socialiniame tinkle, seminaruose ir nuotolinės praktikos grupėse yra nepageidaujami. Kadangi jau buvo užtektinai bandymų apeiti šią taisyklę, oficialiai įspėju, kad paaiškėjus tokiam faktui, jie iš praktikos yra šalinami be įspėjimo, o jų pavedimai aukojami labdarai: nuo 2016 metų „Ilzės dirbtuvės“ gyvūnų gerovei jau skyrė virš 19 000 eurų.

Išankstinė registracija norintiems daugiau informacijos (registracija niekaip neįpareigoja abiejų pusių):
https://forms.gle/xWNeTXjprq1Cgr5B8

Naujas nuotolinis kursas startuoja 2020-ųjų lapkritį.

Tai bus vienintelė grupė šį sezoną.

“Ilzės dirbtuvės” © 2020


Comments are closed.