Jaunaties praktika


Metas norėti. Metas pildytis.
Metas paleisti. Metas priimti.

Kad ir kokius džiugius laiškus man rašo EŽD eksperimento dalyviai apie savo išsipildymus, yra daug efektyvesnių dalykų, nei norų rašymas. Tam ir yra dedikuota Jaunaties praktika.

Jau beveik 25 metus, nuo savo paauglystės, svajoju sąmoningai. Ir darau tai ypatingu metu: per Jaunatį.

Skiriu šį laiką norų formulavimui, pabuvimui su savo svajonėmis, siekiais. Fiksuoju kiekvieną Jaunatį apgalvotus dalykus. Stebiu, kaip fenomenaliai pildosi teisingai, kryptingai suformuluoti ir jausmu gerai įkrauti norai.

Jau daug metų Jaunaties ritualai yra viena skaitomiausių mano temų ir viena dažniausių priežasčių, dėl ko laiškus rašo mano kursų ir seminarų dalyviai (kurių mano dirbtuvėse nuo 2013-ųjų pabaigos buvo jau keliolika tūkstančių). Tad keleris metus rengusi medžiagą būtent svajojimo tema, 2017-2018-aisiais ją sudėjau į naują, lig tol didžiausią savo kursą. Jaunaties praktika trunka net 4 mėnesius ir leidžia dalyviams išbandyti keturis skirtingus sąmoningo svajojimo būdus.

Po labai sėkmingo kurso starto, periodiškai renkasi nauja papildoma Jaunaties praktikos grupė, o dalyviai taip pat grįžta kartoti kurso po antrą, o kartais net ir trečią sykį. Kaip jie rašo, kurso medžiaga juos labai mobilizuoja ir padeda atrasti laiko sau ir savo tikslams.

Registraciją į naujausią grupę rasite aprašyme žemiau.

Daugiau apie kursą Jaunaties praktika


Jaunaties praktika yra keleris metus kurtas ir (iš registracijų gausos panašu) laukiamiausias mano nuotolinis kursas. Jaunaties praktika yra ramesnio, lėtesnio tempo, nei ankstesnės mano praktikos, ir trunka net 4 mėnesius.

Čia kviečiu kūrybiškai švęsti net keturias Jaunatis, tarp Jaunačių sąmoningai skiriant laiko gyvenimo švarinimui nuo norams pildytis trukdančių dalykų.

Į pirmąją Jaunaties praktikos grupę, vos porąsyk paminėjus ją mano paskyrose, užsiregistravo virš 1000 žmonių. Didžioji dalis jų jau buvo išbandę kitas dalyvių pamėgtas mano programas. Visų pirma, jau daugiau nei 6000 žmonių išbandytą EŽD eksperimentą. Ir taip pat nuosekliai augančią nuotolinę Nuostatų keitimo praktiką. Man, šių kursų autorei, tai tik įrodo, kiek naudos žmonės gali susikurti dirbdami savarankiškai, jei daro tai nuosekliai.

Jaunaties praktikos idėja: prisiimti atsakomybę už tuos išsipildymus, kurie priklauso nuo mūsų. Ir mokytis pasitikėti gyvenimu ten, kur, atrodytų, nuo mūsų niekas nepriklauso.

Tačiau pasitikėti gyvenimu – tai ne laukti rankas sudėjus. Svajoti – tai ne svaičioti. Norėti – tai ne geisti svetimo turto. Pasitikėti – tai ne dirbtinai šypsantis kartoti, kad “viskas bus gerai”.

Sąmoningesnis svajojimas – tai atidesnis požiūris visų pirma į save. Nusipurtant primestus, susigalvotus, įsiteigtus dalykus. Naujomis akimis pažvelgiant į varginančius norus, pavydą, kritiką. Ir labiau sekant ne išprotautus, o išjaučiamus dalykus, bei taip artėjant prie tikrųjų savo norų.

Jaunaties praktika kviečia atidžiau pažvelgti į savo svajones, į savo svajojimo įpročius. Kursas siūlo visą paletę kūrybinių pratimų bei idėjų, leidžiančių konstruktyviai įdarbinti vaizduotę. Ne juodžiausių scenarijų piešimui, o norimo, siekiamo gyvenimo kūrimui.

Kam Jaunaties praktika skirta ir kam neskirta?


Jaunaties praktika skirta norintiems laisviau, kūrybiškiau, drąsiau ir kryptingiau svajoti. Tiems, kurie jau yra pajutę, kaip išsipildo mūsų žodžiai, kaip mūsų pokalbių temos veikia mūsų savijautą ir gyvenimo kokybę. Tiems, kurie aiškiai mato, kaip mūsų dažnai mintijamos mintys, baimės ir išankstinis nusistatymas uždaro mums duris. Ir kiek jėgos atgauname, apvalę savo mintis nuo bereikalingų nusistatymų ir jei ne visiškai atsisakę, tai gerokai sumažinę savikritikos. Šią praktiką kūriau kaip tolimesnį žingsnį tiems savo skaitytojams, kurie jau yra dalyvavę EŽD eksperimente ir Nuostatų keitimo praktikoje.

Jaunaties praktika nėra skirta žmonėms, kurie nori atsakomybę už savo gyvenimą ir karjerą permesti kitiems. Ji neskirta lengvatikiams, ieškantiems dar vieno “stebuklo”, “burtų”, “astrologinės prognozės”, “magiškų ritualų”, “kaip uždirbti milijoną nieko nedarant”, “kad kas nuimtų blogą karmą”, “kad apvalytų aurą” ir t.t.

Ji skirta sąmoningiems, savo atsakomybę už savo gyvenimą suvokiantiems, konkrečius žingsnius žengti norintiems žmonėms.

Kam dar gali būti naudinga Jaunaties praktika?


Kadangi mano kursai, kaip liudija dalyvių atsiliepimai, itin daug naudos padeda susikurti darbe, mėgstamoje veikloje, kopiant karjeros laiptais, stiprinant save kaip profesionalą, greičiau ir efektyviau tobulėjant darbe ir versle, tad ir šis kursas gali būti naudingas ir darbdaviams, verslų savininkams, įmonių ar skyrių vadovams.

Kursas gali būti naudingas ugdant savo ar kolegų lyderystę darbo vietoje, lavinant gebėjimus keltis profesinius tikslus ir kryptingai jų siekti, įkvepiančiai motyvuojant save, kolegas ir komandas. Bus naudinga siekiantiems išbandyti asmenugdos bei vizualizacijos instrumentus ir taikyti juos darbinių pokalbių, darbinių susirinkimų metu (asmenugdos instrumentų taikymas darbovietėje vadinamas ugdomuoju vadovavimu).

Originali kurso medžiaga gali padėti:
– tyrinėti savo ar darbuotojo profesinius tikslus, vertinti motyvaciją,
– didinti motyvaciją ir įsitraukimą siekiant užsibrėžtų tikslų,
– mokytis vengti perdegimo,
– palaikyti tinkamą darbo ir poilsio režimą našesniam darbui.

Ko reikės papildomai?


Jei norėsite, galėsite savo nuožiūra įsigyti dailią užrašų knygutę kai kuriems maloniems pratimams. Prie jų kviesiu grįžti praktikos metu, ir juos skatinsiu tęsti praktikai jau pasibaigus. Tačiau jei Jums patogiau, galėsite knygutę pakeisti failu savo kompiuteryje ar telefone. Svarbu, kad rašytumėte tam tikrus dalykus vienoje vietoje.

Taip pat būtų labai svarbu iš anksto nusimatyti datas kai kuriems pratimams. Ir pasiskirti sau laiko tomis dienomis. Todėl praktiką pradedame šiek tiek anksčiau, iki pirmosios Jaunaties pasilikdami truputį laiko planavimui.

Kuo Jaunaties praktika skiriasi nuo EŽD eksperimento? Ir Nuostatų keitimo praktikos?


Visų pirma, Jaunaties praktika yra glaustesnė. Atsižvelgdama į didžiulį kasdienės informacijos srautą, su kuriuo susiduria dažnas žmogus, siekiau šią praktiką padaryti kaip įmanoma labiau koncentruotą, išgrynintą.

Iš patirties žinau, kad vos valanda kokybiško, sutelkto darbo su savimi, su laiku, gali padaryti stebuklus. Tad kūriau praktiką, kurios metu žmogui ir užtektų vos valandos ar kelių valandų savo norams ir siekiams permąstyti ir atlikti vieną kitą kūrybinį pratimą tam tikru metu. Norintiems nuveikti daugiau, kaip visada pateiksiu papildomos medžiagos, papildomų skaitinių ir idėjų.

Antra, Jaunaties praktika trunka ilgiau nei EŽD eksperimentas ar Nuostatų keitimo praktika, o medžiaga siunčiama rečiau nei kartą per savaitę. Iš viso Jaunaties praktika trunka apie 4 mėnesius. Drauge sutinkame net keturias Jaunatis, kiekvienas dalyvis gauna 11 pagrindinių laiškų, medžiagos papildomam darbui, gyvų iliustracijų, pavyzdžių ir kt.

Trečia, skiriasi pati nuotolinio kurso tema. Jaunaties praktika yra apie sąmoningą svajojimą, sąmoningą tikslų išsigryninimą ir sąmoningą norų pildymą, EŽD eksperimentas yra apie informacijos ir komunikacijos svarbą mūsų gyvenimo kokybei, savijautai ir santykiams, o Nuostatų keitimo praktika yra apie tai, kas mums trukdo ir kas padeda įdarbinti savo talentą, mėgstamą veiklą paversti pajamų šaltiniu ir kurti autentišką, svetimų ribojančių nuostatų nevaržomą, ne tik žemiškąja, bet ir emocine prasme klestintį gyvenimą.

Jaunaties praktikoje mes jau retai grįžtame prie EŽD eksperimente ir Nuostatų keitimo praktikoje nagrinėtų temų, tačiau kartais kviečiu dalyvius pavartyti savo pačių užrašus iš ankstesnių praktikų, ir naudoti juos kaip papildomą medžiagą tyrinėjimui Jaunaties praktikos metu. Tai nėra privaloma, tačiau galimybė pačiam dalyvui stebėti, kaip keičiasi jo norai, siekiai, ir kiek jų jau yra išsipildę, yra didelė paskata uoliau atlikti Jaunaties praktikos pratimus.

Kodėl prieš Jaunaties praktiką verta dalyvauti EŽD eksperimente? Arba Nuostatų keitimo praktikoje?


Pirmiausia todėl, kad Jaunaties praktikos metu kviečiu trumpam grįžti prie Jūsų anksčiau atliktų pratimų: norų ir tikslų sąrašų, “nusipieštų” svajonių namų ar darboviečių, santykių, patirčių. Tai puiki medžiaga savo norų tyrinėjimui ir jų perkūrimui į lengviau besipildančius.

Lygiai taip pat todėl, kad tiek įvairios dvasinės teorijos teigia, tiek iš savo patirties labai gerai žinau: mūsų norai kur kas lengviau pildosi tuomet, kai dirbame su savimi.

Žinoma, žmogus laisvas norėti, kad norai pildytųsi jam pačiam visiškai nieko nedarant ir visiškai nieko nekeičiant savo viduje. Tačiau daug daugiau sėkmės istorijų sulaukiu iš tų, kurie savo viduje kažką keičia: dirba su savo baimėmis ir negatyviomis nuostatomis, sąmoningai keičia savo pokalbiuose vyraujančias temas, atidžiau renkasi žodžius bendraudami tiek su kitais, tiek su savimi. Gyvenimas už tai tikrai dosniai atlygina. Tą liudija ir laiškai tų, kurie dalyvavo daugiau nei vienoje mano praktikoje: jie paprastai susikuria didesnių ir įspūdingesnių rezultatų.

Vis tik nemanau galinti reikalauti, kad žmogus prieš Jaunaties praktiką būtinai sudalyvautų kituose mano kursuose. Tiesiog žinau, kad taip būtų efektyviau, o aš visada siekiu didžiausio įmanomo efektyvumo kiekvienam dalyvaujančiam. Nes dalyvių sėkmės istorijos yra “Ilzės dirbtuvių” variklis, vizitinė kortelė ir pagrindinė priežastis, kodėl (net niekur nereklamuojamos ir nelinksniuojamos žiniasklaidoje) šios dirbtuvės sulaukė jau keliolikos tūkstančių dalyvių.

Būtent pačių dalyvių patyrimai ir atradimai įkvepia juos vieną po kito rinktis vis naujus “Ilzės dirbtuvių” kursus. Migracija iš vieno kurso į kitą tikrai didelė:
– daugiau nei pusė Nuostatų keitimo praktikos dalyvių jau būna dalyvavę EŽD eksperimente,
– o tarp besiregistruojančių į Jaunaties praktiką yra kone 90 % jau išbandžiusių mano ankstesnius kursus.

Nes veikia tai, ką veikiame mes.

Ar Jaunaties praktika yra grįsta kažkokia religija?


Jokiu būdu. Į Jaunatį mes žvelgiame kaip sodininkai: per Jaunatį pasėtos sėklos lengviau dygsta. Lygiai taip pat žiūrėsime ir į kitas mėnulio fazes: kaip sodininkai.

Jaunaties praktika niekaip nesusijusi su jokia religija, kitų tikėjimų išpažinimu ar svetimų dievų garbinimu. Ji, kaip ir kiti mano nuotoliniai kursai, kurta taip, kad tiktų ir tikintiems žmonėms, ir ateistams.

Ar svajojimas ir norai nėra “prieš Dievulį”, ar tai nėra nuodėmingos mintys?


Galiu nuraminti: apie savo sukurtas metodikas esu ne sykį kalbėjusi ir su kunigais, ir su vienuoliais. Nė vienas neįžvelgė nuodėmės tame, kad kviečiu žmones lipti iš užburto negatyvios informacijos ir negatyvių emocijų rato, kad skatinu žmones svajoti, kad dejones kviečiu keisti sprendimais, o asmeninius ryšius grįsti ne pletkais ir bambėjimais, o konstruktyviais pašnekesiais.

Tikinčius žmones net kviesčiau derinti dalyvavimą mano praktikose su asmenine savo malda, kuri – taip sprendžiu iš dalyvių laiškų – tik sustiprina dalyvio nusiteikimą, įkvepia tikėti didesniais dalykais ir jų kantriai siekti. Mano subjektyviu įspūdžiu, apie praktikų metu įvykusius stebuklus taip pat dažniau rašo tikintys žmonės, ne ateistai. Tačiau būna visaip.

Bet kuriuo atveju – svajoti apie šviesesnį, džiaugsmingesnį, prasmingesnį gyvenimą ir jį kurti ne tik neprieštarauja krikščioniškam požiūriui, bet visiškai su juo sutampa:

“Prašykite ir gausite, kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų.” (JN 16, 23–28)

Registracija balandžio 3 d. grupei


Kadangi į pirmąją Jaunaties praktikos grupę, vos porąsyk apie ją parašius viešai, užsirašė virš 1000 žmonių, naujas grupes renkame tik praėjus kiek laiko. Tradiciškai pradedame kiek prieš Jaunatį.

Norinčius dalyvauti artimiausioje grupėje, kviečiame įsigyti vietą užpildžius registracijos formą čia.

Kaip ir kituose mano kursuose, dalyvis yra laisvas rinktis mokestį už visą praktikos laiką, Jaunaties praktikoje pradedant nuo 150 eurų už keturis praktikos mėnesius.

Šimtus trumpų autentiškų atsiliepimų apie mano kursus galite rasti po šiais įrašais: čia, po grupės „7 minutės svajonei kasdien” anonsu, taip pat dirbtuvių paskyroje ir mano asmeniniame profilyje.

PS. Primenu, kad saugau savo dirbtuvių ir kursų atmosferą. Todėl asmenys, mano blokuoti socialiniame tinkle, seminaruose ir kursuose yra nepageidaujami. Kadangi jau buvo užtektinai bandymų apeiti šią taisyklę, oficialiai įspėju, kad paaiškėjus tokiam faktui, jie iš praktikos šalinami be įspėjimo, o jų pavedimai aukojami Gamtos gerovei: nuo 2016 metų “Ilzės dirbtuvės” Gamtos ir gyvūnų gerovei jau skyrė virš 34000 eurų (kaip, sužinoti galite čia).


Comments are closed.