Jėga veikti. Valia keistis. Galia kurti.

Panašu, kad laiku ir vietoje pasirodė mano kvietimas skirti laiko ir dėmesio stabilumo kūrimuisi: emocinio, profesinio ir finansinio. Nes grįžtančių dalyvių motyvacija sumušė visus mano dirbtuvių rekordus. Todėl darau prielaidą, kad man pačiai netikėtai gimęs kursas GEROVĖS ARCHITEKTAI tiesiog itin gerai atliepė laikmečio aktualijas:
„Laba diena, Ilze, dalyvauju GEROVĖS ARCHITEKTŲ kurse. Prieš tai dalyvavau EŽD, kurie buvo kaip šviežio oro gurkšnis, Nuostatų keitimo kursuose. Abu stiprūs, bet GEROVĖS ARCHITEKTAI!!!!” – laišką apie teigiamus pokyčius pradeda dalyvė, ir aš šypsausi skaitydama.
Nes kol politikai tuščiai balbatuoja apie gerovės valstybę, kiekvienas savarankiškai galime padaryti n konkrečių ir efektyvių žingsnių, kad mūsų rytojus būtų saugesnis, laisvesnis, stabilesnis ir tiesiog laimingesnis žemiškąja, profesine ir finansine prasme. Ir tam, rodo mano patirtis, labai praverčia ne tik teorija, bet ir praktika, pratybos: nuoseklus, sistemingas, dozuotas žinių įdarbinimas tikrovėje. Žingsnis po žingsnio. Lėtai, tačiau užtikrintai.
O dėl ko turėtume tuos žingsnius žengti? –
paklaus pesimistai ir skeptikai.
Žinoma, galime dėl savęs nedaryti visiškai nieko. Galime tiesiog laukti, kad mumis kažkas pasirūpintų. Kiti. Vis tik daugelis turbūt jau turime kartokos patirties, jei ne asmeninės – tai matydami savo tėvų ir senelių pensijų dydžius. Maža to, net jei tuomet dar buvome tik vaikai, prieš dvidešimt metų buvom liudininkai bankų griūčių, ir savo akimis matėme pasaulinės recesijos nulemtą 2008-2009-ųjų ekonominį nuosmukį bei 2020-2022-ųjų pandeminius supurtymus verslams ir veikloms. Viskam pasiruošti neįmanoma, tačiau sąmoningai kurtis „gelbėjimo ratą” potvynių metams – tikrai galima ir, tikiu, būtina.
Esu iš tų žmonių, kurie nededa pernelyg daug vilčių į tuos menamus beveidžius kitus. Ir šia filosofija vadovavausi n metų prieš tai, nei gimė mano dirbtuvės.
Žinau, kad už savo gyvenimą ir savo ateitį atsakinga esu visų pirma pati.
Vidinės nuostatos galia
Vadovaudamasi būtent tokia nuostata – kad už savo gyvenimą ir savo ateitį atsakinga esu visų pirma pati – gana lengvai (ir labai greitai) radau naują darbą netekusi senojo per pasaulinę recesiją 2009-asiais.
Vadovaudamasi būtent tokia nuostata, labai drąsiai ieškojau naujų veiklos sričių, mokiausi, investavau laiką ir pinigus į naujas žinias ir naujus įgūdžius.
Ir vadovaudamasi būtent tokia nuostata, susikūriau galbūt keisčiausią, tačiau man asmeniškai kur kas prasmingesnę darbo vietą už visas anksčiau turėtas. Aš primenu žmonėms svajoti, rašyti norus, keltis tikslus ir jų siekti, o dalį pelno jau ilgus metus skiriu gyvūnų gerovei. Taip mano dirbtuvės tapo nauja mano darboviete.

Ir būtent vadovaudamasi tokia nuostata – kad už savo gyvenimą ir savo ateitį atsakinga esu visų pirma pati – išsivadavau iš vadinamojo voverės rato, gyvenimo nuo algos iki algos. Taip sėkmingai monetizavau savo žinias ir kūrybą, kad perkopusi vos trisdešimt, galėjau dirbti vos po kelias dienas per mėnesį, netrukus – vos kelias dienas per metus. O nuo 2022-ųjų gyvenu vien tik iš investicinės grąžos. Tačiau man savo atradimais visada labai norėjosi dalintis su kitais, įkvėpti ir kitus siekti profesinės realizacijos ir finansinio savarankiškumo.
Būtent todėl jau dvyliktus metus šviečiu žmones, kalbu asmeninės atsakomybės už savo karjerą ir finansinio raštingumo temomis: nuo 2012-ųjų kalbu ir rašau apie darbuotojų teises, o nuo 2014-ųjų rugsėjo rengiu karjerai skirtas Nuostatų keitimo dirbtuves ir nuotolinę Nuostatų keitimo praktiką, taip pat daug rašau siekdama įkvėpti žmones keltis finansinius tikslus ir rūpintis finansine ateitimi.
Matydama labai daug pesimizmo visuomenėje, išties atsainų vyraujantį požiūrį į finansinį saugumą, nutariau į vieną vietą sudėti daugiau vertingos informacijos ir parodyti paprastus, tačiau tikrai labai stipriai man asmeniškai pasiteisinusius dalykus. Tai maži, lengvai įgyvendinami žingsniai, tačiau žengti šiandien, ilgalaikėje perspektyvoje tie žingsniai gali sukurti tiesiog milžiniškus pokyčius karjeroje ir finansiniame stabilume.
Kaip?
Pati kadais visiškai nemokėjau elgtis su pinigais, nuolat buvau minuse, pirkinėdavau nereikalingus daiktus, tada „pravalgydavau” kreditinę (net uždirbdama tikrai ne mažiausius atlyginimus). Finansinė ateitis, pensija, investavimas man skambėjo kaip kinų kalba. Santaupos? Kaip sakot? Nebuvo tokio žodžio mano žodyne. Nebuvo ir tokios finansinės eilutės mano asmeninėje buhalterijoje. Buvo nuolatinis balansavimas „ant nulio”. O dažnai ir žemiau jo. Šiaip ne taip išneriant į kredito pliusą po kiekvienos algos.
Panašiai, kaip pinigus, nuolat taškydavau ir savo laiką bei žinias, o savo pačios idėjų vystymui energijos ir nuotaikos vis pritrūkdavau (beje, kaip ir begalė kitų žmonių, pradedančių savo kelią naujoje srityje ar tiesiog turinčių prigimtinį poreikį labiau duoti, nei imti).
Tačiau nenorėjau likti ten, kur buvau: klaikiame išsiblaškyme, nuolatiniame stygiuje, finansinėje destrukcijoje ir infantiliame būvyje, kur bet koks nukainotas pirkinys ar pigus gražesnis žaisliukas (skamba beveik kaip barškutis) mane galėdavo iškart atitraukti nuo ilgalaikių finansinių tikslų (kurių niekaip nepradėdavau įgyvendinti). Tiek dėmesio fokuso tesugebėdavau išlaikyti, tiek krypties savo gyvenime tuo metu temačiau.
Laimei, žinojau bent tiek: taip gyventi nebenoriu.
Todėl žengiau tam tikrus žingsnius, dirbau su savimi, mokiausi, klydau ir mokiausi vėl, vėl klydau ir vėl mokiausi. Galėdama vis dažniau pasidžiaugti rezultatais.
Ilgainiui profesinė ir finansinė disciplina man tapo nebe pareiga, o vis didesniu malonumu.
Kadais įgyvendinti labai labai maži žingsniai, kadais įkūnytos labai nedidukės idėjos, vėliau pradėtas, kaip anuomet atrodė, tiesiog įdomumui užvedamas „Turto dienoraštis” ilgainiui mano vartojimo ir ateities planavimo įpročius pakeitė iš esmės.
Visą pasaulį supurčiusią 2020-ųjų krizę sutikau (bent jau finansine prasme) visiškai rami.
Nes iš anksto pasirūpinau savimi.

Tai ką galima padaryti dėl savęs jau šiandien?
Na, pavyzdžiui, ką tikrai labai rekomenduoju iš asmeninės patirties:
✓ pažinti savo dėmesį kaip savo ateities kūrimo instrumentą (skamba magiškai, tačiau išties tai labai pragmatiška ir žemiška),
✓ laikyti ranką ant pulso stebint savo turto (verslo ir asmeninio, piniginio ir nepiniginio) situaciją,
✓ sąžiningai, be melo sau, įvardinti ir priimti esamą padėtį,
✓ efektyviai formuluoti, kokios finansinės ateities norėtume sau, savo šeimai, savo veiklai ar savo verslui,
✓ išgyvendinti destruktyvius finansinius įpročius,
✓ atsargiau rinktis žodžius, kalbant apie pinigus, darbą, verslą, ateitį,
✓ naudoti asmenines afirmacijas pagal savo būdą ir braižą,
✓ investuoti ne tik į „pinigus, darančius pinigus”.
Šiuos ir kitus žingsnius detaliau paaiškina, gyvais pavyzdžiais iliustruoja ir konkrečias veiksmų gaires suteikia 2020-aisiais gimęs mano kūrinys, kursas ir pratybos:
GEROVĖS ARCHITEKTAI
Šis kūrinys paremtas patirtimi dviejuose skirtinguose laukuose.
Visų pirma, čia remiuosi asmenine patirtimi kuriantis visiškai autentišką karjerą ir mokantis tvarkyti savus finansus bei atradus, kaip kreivės pamažėl, tačiau užtikrintai šauna į viršų atlikus vos kelis tarsi nedidelius, tačiau labai svarbius žingsnius.
Ir antra, čia remiuosi darbine patirtimi, seminaruose gyvai ir nuotoliniuose kursuose jau ilgus metus stebėdama, kokie dalykai dažniausiai trukdo žmonėms siekti prasmingos ir pelningos veiklos bei finansinio saugumo, ir kas jiems tame labiausiai padeda.
Pirmųjų paskaitų skaityti buvau pakviesta dar 2013-ųjų pradžioje, tad suaugusiųjų ugdymo srityje pradedu jau dešimtus metus. Esu jau 4 knygų, 3 skirtingų seminarų ir šiandien jau 6 nuotolinių kursų autorė. „Ilzės dirbtuvės” autoriniuose seminaruose ir kursuose turėjo jau n-iolika tūkstančių dalyvių, o šis mano puslapis aplankytas virš milijono kartų.

Begalė žmonių mano tekstų ir kursų padedami atrado, kad veikia tai, ką veikiame mes: kad tai ne stebuklai, ne burtai, ne astrologija, ne žvaigždžių išsidėstymas, ne kažkokie „raganavimai”, o mes patys turime didžiausią galią keisti savo gyvenimus. Jei tik norime ir veikiame.
Būtent baigiantis septintiesiems dirbtuvių gyvavimo metams, 2020-ųjų spalį, pasaulį išvydo visiškai naujas sprendimas „Ilzės dirbtuvėse”.
„Gerovės architektai” yra išskirtintis kūrinys tarp kitų, laiko ir tūkstančių žmonių jau patikrintų mano kūrinių. Tai ne seminaras, ne knyga, ne tiesiog kursas, o visiškai naujas instrumentas savistabai ir savo tikrovės perkūrimui: kursas su pratybomis.
Keli dažni atsiliepimai
Didelė dalis dalyvių rašo, kad kursas padeda materializuoti seniai turėtus ketinimus, pasiryžimus:
„Pavyzdžiai, klausimai sau ir praktinės užduotys atrakina ir primena užmirštas situacijas, potyrius, labai palengvina supratimą, ir įkvepia žengti, kai kuriais atvejais, ta Pirmą Žingsnį.”
Labai dažnas atsiliepimas yra tarsi natūraliai, lyg nieko nedarant, pradėjusios kauptis santaupos:
„Šiuo metu dalyvauju GEROVĖS ARCHITEKTŲ kurse. Galiu pasidžiaugti, kad PAGALIAU sekasi taupyti norimiems dalykams: automobiliui ir poilsiui su vaikais. 🙂 Mokausi atsisakyti ir to, kas siurbia energiją.”
Kurso dalyviai rašo, kad mokymų medžiaga padėjo pradėti domėtis investavimu ir materialios gerovės kūrimu, net jei iki šiol šios temos atrodė labai sudėtingos, nepatrauklios, „nedvasingos”:
„Žinau, kad man lengviau sekasi ir maloniau dirbti su „dangiškom” idėjom, mintim, vizualizacijom, nei su žemiškais reikalais, tokiais kaip pinigai, finansai, skaičiai, planavimas. Tačiau irgi žinau, kad suteikus kitokią prasmę, įvardinant naudą, paverčiant nelabai mėgstamą ar nesuprantamą temą treniruote, dėmesio raumenų lavinimu ir naujų jungčių kūrimu, sau sakant, kad noriu išmokti – kyla visiškai kitoks jausmas ir, to pasekoje, rezultatas.”
Kaip vienas žmogus po šio kurso pasakė man:
„Ilze, tu įkvepi investuoti net humanitarus!” 🙂
To ir siekiu!
Registracija rugsėjo 5-osios grupei
Šiuo metu galima registruotis į naujausią GEROVĖS ARCHITEKTŲ grupę.
Grįžtantys kartoti šio kurso (t.y. kartą jau įsigiję GEROVĖS ARCHITEKTUS), dabar gali pasinaudoti 50% nuolaida tam pačiam kursui.
Šimtus trumpų autentiškų atsiliepimų apie mano kursus galite rasti po šiais įrašais: čia, po grupės „7 minutės svajonei kasdien” anonsu, taip pat dirbtuvių paskyroje ir mano asmeniniame profilyje.
Pirmieji dalyvių atsiliepimai apie GEROVĖS ARCHITEKTUS: čia, čia ir čia.
Jeigu JAU ESATE DALYVAVĘ kituose „Ilzės dirbtuvių” kursuose, registracija į GEROVĖS ARCHITEKTUS yra čia.
Jei dar NESATE dalyvavę jokiuose kituose nuotoliniuose „Ilzės dirbtuvių” kursuose, registracija čia.

PS. Primenu, kad saugau savo dirbtuvių ir kursų atmosferą. Todėl asmenys, mano blokuoti socialiniame tinkle, seminaruose ir kursuose yra nepageidaujami. Kadangi jau buvo užtektinai bandymų apeiti šią taisyklę, oficialiai įspėju, kad paaiškėjus tokiam faktui, jie iš praktikos šalinami be įspėjimo, o jų pavedimai aukojami Gamtos gerovei: nuo 2016 metų “Ilzės dirbtuvės” Gamtos ir gyvūnų gerovei jau skyrė virš 34000 eurų (kaip, sužinoti galite čia).
