Laimingesnis kūnas


Darbą norėdami galime pakeisti į naują. Reikalui esant, galime pakeisti gyvenamąją vietą, gyvenimo partnerį. Pinigus galime prarasti ir vėl uždirbti. O štai kūną turime tik vieną vienintelį visam savo gyvenimui.

Ką galime padaryti, kad kūnai būtų sveikesni, geriau prižiūrėti? Kad lengviau judėtų ir labiau džiaugtųsi gyvenimu? Kad jaustų mažiau skausmo ir daugiau malonumo būti Žemėje? Kad būtų atsparesni stresui bei ligoms, o susirgę – lengviau sveiktų? Kad atspindys veidrodyje labiau džiugintų? Kad veidai ilgiau išliktų jaunatviški, o kūnai – gyvybingi, ir būtų tiesiog… laimingesni?

Nuo pat studijų metų, jau daugiau nei dvidešimtmetį, nepaliauju domėtis, tyrinėti, mokytis, kurti ir dalintis. Kiekvieną temą tyrinėju su didele aistra, o savo atradimais dalinuosi. Taip tyrinėjau kūrybiškumą, komunikaciją ir kasdienės mūsų kalbos magiją, asmenugdą, žmonių gebėjimą keltis tikslus, finansinį raštingumą. O šiemet atveriu visiškai naują mokymų “sparną” savo dirbtuvėse. Tai “Laimingesnis kūnas”.

Juk sakoma, kad:

Laikas – geriausias teisėjas

Būtent su laiku, bėgant metams, paaiškėjo, kad ankstesnių mano autorinių pratimų ir mokymų efektyvumas – labai didelis. Toks, kad “Ilzės dirbtuvių” seminaruose ir kursuose buvo iššluota virš 20000 vietų. Ir tai – man nesirodant TV laidose ir neperkant influencerių “nuomonių”. Ir tai – vien tik per 7 aktyviausius dirbtuvių metus.

Kaip tai nutiko? Dažniausiai nauji dalyviai į mano dirbtuves ateina dėl mokymuose jau sudalyvavusių draugų rekomendacijų. Kaip moku paskatinti žmones išsigryninti tikslus, susikurti asmeninę motyvacijos sistemą ir tų tikslų siekti, gali paliudyti tie, kurie kasmet perka po naują mano kursą ir yra išbandę viską, ką ligi šiol sukūriau.

Ilgus metus dirbau su “nematerialiu” pasauliu: žodžiais, komunikacija, afirmacijomis, karjeros planavimu, tam trukdančiomis nuostatomis ir stereotipais, norais, ketinimais, tikslų gryninimu, profesinio ir finansinio savarankiškumo strategijomis, ir kūrybiniu rašymu.

Visada kurdavau tai, kas tuo metu atrodė reikalingiausia ir efektyviausia, kuo galiu pasidalinti su skaitytojais. Žodis, mintis, ketinimas, veiksmas, kūryba man visada buvo itin svarbūs dalykai. Tačiau po tam tikrų sukrėtimų, krizių ir išgyvendo didžiulio perdegimo bei išsekimo pati labai stipriai atsigręžiau į fizinį kūną. O pradėjusi “dirbti” su juo pajutau, kad kai kūnas jaučiasi geriau, geriau jaučiasi ir protas, ir siela.

Būtent dėl to dar 2019-aisiais pradėjau vystyti naujas mokymų idėjas, dedikuotas kur kas žemiškesniam, geriau apčiuopiamam, regimam pasauliui: mūsų kūnams.

Štai taip gimė naujas mano dirbtuvių “sparnas”:

“Laimingesnis kūnas”

LAIMINGESNIS KŪNAS – tai nauja tema “Ilzės dirbtuvėse”, jungianti visiškai naujus kūnui, sveikatai ir grožiui skirtus mokymus.

Mano dirbtuvių dalyviai žino, su kokia aistra renku informaciją, kaip noriai “atlieku bandymus” su savimi pačia, ir tuomet jau dalinuosi atradimais bei jų pagrindimais. Mano skaitytojai mato, su kokiu užsidegimu rašau sveikatingumo, fizinio aktyvumo, ligų prevencijos, visuomenės sveikatos temomis, kaip įkvepiančiai vilioju skaitytojas pasirūpinti savo plaukais, išbandyti naujos receptūros vonią, efektyvų streso malšinimo ar net skausmo valdymo būdą.

Nekalbant jau apie tūkstančių reakcijų sulaukiančius mano tekstus apie fiziškai ir socialiai aktyvų gyvenimą brandžiuose metuose: kai rašau apie savo močiutę ir analizuoju, kas jai padėjo išlikti savarankiška, judria ir aštraus proto net atšventus 87-ąjį gimtadienį.

Todėl galiausiai nutariau eiti ten, kur tiek metų magnetiškai traukė: išpildžiau savo svajonę ir įstojau į LSMU. Tikrai ne “dėl popieriaus”: nieko savo gyvenime nedariau “dėl popieriaus”. Įstojau, kad turėčiau dar daugiau ir dar tvirtesnių argumentų įkvėpti žmones gyventi sveikiau. Kokybiškiau, aktyviau fiziškai ir ramiau emociškai, tiesiog laimingiau savo kūnuose.

Nauji, trumpesni, praktiškesni ir žemiškesni mano kursai orientuoti būtent į fizinį mūsų pradą. Kūnas, fizinė sveikata, malonus ir asmeniškai tinkamas fizinis aktyvumas, geresnė savijauta, konstruktyvesnis santykis su savo kūnu, malonesnis jausmas būti jame, estetinių problemų sprendimai ir labiau džiuginantis atspindys veidrodyje: tai “Laimingesno kūno” kursų siekiai.

Šie mokymai padės struktūruotai pažvelgti į savo kūno poreikius, į įvairiausiais būdais kūno mums siunčiamas žinutes, pagelbės ieškant lengvai prieinamų, paprastų, kasdienių būdų (ar, kaip tik, modernių hack’ų) stiprinti, lavinti, sveikatinti ir gražinti kūną, spręsti įsisenėjusias savijautos ir / ar estetines problemas, talkins kuriantis vidinę motyvaciją laikytis pokyčių gairių, o specialūs instrumentai leis tuos pokyčius fiksuoti.

7 valandos, 7 dienos, 7 savaitės

LAIMINGESNIS KŪNAS startuoja su atskira naujų kursų koncepcija: 7 valandos, 7 dienos, 7 savaitės.

Tai reiškia, kad kiekvienas naujas kursas trunka 7 savaites, nauja kurso medžiaga yra teikiama 7 dienas (kartą per savaitę), tačiau tikro “darbo” (susipažinti su medžiaga, išsikelti asmeninius tikslus konkretaus kurso metu, užpildyti trumputį dienoraštį, aprašyti pokyčius) užteks vos valandos kiekvieną kurso savaitę.

Visi naujieji kursai yra vienodos trukmės, siekiant atskirti naująjį “Laimingesnio kūno” sparną nuo visų ankstesnių mano mokymų (t.y. nuo anksčiau mano sukurtų seminarų ir nuotolinių kursų, kurių trukmė skiriasi ir stipriai varijuoja: nuo poros mėnesių iki ištisų metų).

Taip pat šie, naujieji, “Laimingesnio kūno” kursai (priešingai, nei visi ankstesnieji autoriniai mano mokymai) vyks tik vieną kartą per sezoną. Todėl norinčius startuoti su pirmosiomis grupėmis, jau kviečiu registruotis, nes kiekvienai grupei startavus, tokios galimybės nebus kur kas ilgesnį laiką.

“Laimingesnio kūno” kursai

Startinis “Laimingesnio kūno” kursų ketvertukas atrodo taip:

“Skaistesnis veidas” (startas kovo 13 d.)

Šis kursas moko geriau pažinti jautrią, dirglią, į raudonį linkusią veido odą, įžvelgti kasdienių pasirinkimų ir odos būklės sąsajas, sąmoningai švelninti jai daromą žalą, geriau suprasti ir atliepti tokios odos poreikius, ir paprastos, neprabangios kasdienės priežiūros pagalba efektyviai spręsti ir estetines, ir giliau slypinčias problemas.

Gyvenimo būdas, laisvalaikis, santykis su stresu, mityba, maisto papildai ir vitaminai, tinkamos kasdienės kosmetikos krepšelis žiemai ir vasarai, psichologija, vidinis nusiteikimas, papildomos odos lepinimo procedūros – visa tai gali labai stipriai pagerinti situaciją ir iš principo keisti tai, kaip atrodysime po 5, 10, 20 metų.

Kurso medžiaga rengta konsultuojantis su medikais.

Vienintelė grupė šią žiemą startuoja kovo 13 d.

“Geresnis miegas” (startas balandžio 3 d.)

Kursas, skirtas suprasti asmeninius savo miego poreikius ir maksimaliai pagerinti kasdienio miego kokybę nepaisant visų išorinių ir vidinių trikdžių: triukšmo lauke ar namuose, kitokiu paros ritmu gyvenančio, triukšmaujančio partnerio, kasdienio “lėtinio” ar pavienio didžiulio streso, košmarų, naktinių prabudimų, geram miegui trukdančių įpročių, motyvacijos ir disciplinos stokos. Nepaisant viso to.

Mokslu grįsta pagalba sau, nuo nedidelių kasdienių pasirinkimų iki relaksacijos pratimų ir maisto papildų – visi svarbiausi dalykai, kuriuos turėtume išbandyti kuriantis gilesnį, ramesnį, kokybiškesnį, labiau fiziškai ir psichologiškai atstatantį miegą.

Kurso medžiaga rengta konsultuojantis su medikais.

Vienintelė grupė šį pavasarį startuoja balandžio 3 d.

“Stipresni plaukai” (startas balandžio 24 d.)

Mokymai, skirti geriau suprasti plaukų slinkimo, silpnėjimo ir retėjimo priežastis, kaip įmanoma greičiau užkirsti kelią didesniam plaukų praradimui, ir efektyviausiomis priemonėmis skatinti plaukų ataugimą bei stiprėjimą.

Kurse apžvelgiamos patirtys prarandant plaukus persirgus kovidu, taip pat dėl netinkamos mitybos, radikalių dietų, organizmo išsekimo, išderintos endokrininės sistemos, streso bei įtampos. Dalinamasi gerąja praktika ieškant skirtingų plaukų praradimo priežasčių, stabdant plaukų slinkimą įvairiais būdais bei padedant plaukams ataugti po skirtingų priežasčių nulemtų išslinkimų. Aptariamos tiek natūralios, gamtinės, tiek kosmetinės, tiek medikamentinės priemonės bei medicininiai sprendimai.

Kurso medžiaga rengta konsultuojantis su medikais.

Vienintelė grupė šį pavasarį startuoja balandžio 24 d.

“Ramesnis kūnas” (startas gegužės 15 d.)

Kursas, supažindinantis su begale būdų padėti sau fiziškai, mažinant nerimo, įtampos, depresyvumo apraiškas ir jų žalą kūnui bei protui.

Mokymai skirti išplėsti pagalbos sau arsenalą tiek didžiulio, smūginio, tiek lėtinio streso akivaizdoje: patiriant mobingą, skyrybas, institucinį smurtą, kitą milžinišką įtampą gyvenime, arba išgyvenant nerimą ar įtampą be objektyvios, išreikštos priežasties.

Koks laisvalaikis, koks maistas, koks paros ritmas ir kokia aplinka didina mūsų patiriamą stresą? O kas jį mažina? Kaip padėti savo kūnui adaptuotis ir lengviau “amortizuoti” tenkančius iššūkius? Kaip stengiantis padėti sau nepakenkti?

Šis kursas atkreipia dėmesį į paprastus, lengvai prieinamus, visiškai nemokamus ar labai nedaug tekainuojančius būdus padėti sau geriau atlaikyti stresą ir lengviau po jo reabilituotis.

Kurso medžiaga rengta konsultuojantis su medikais.

Vienintelė grupė šį pavasarį startuoja gegužės 15 d.

Kaip išsirinkti kursą?

Galima dalyvauti viename, šiuo metu aktualiausiame, kurse. Galima pasirinkti ir kelis kursus (pavyzdžiui, kursai “Skaistesnis veidas” ir “Geresnis miegas” tikrai gali papildyti ir sustiprinti vienas kito rezultatus; lygiai taip pat derėtų “Geresnis miegas” ir “Ramesnis kūnas”).

Sąmoningai kursų startus išdėsčiau laike taip, kad juos skirtų mažiausiai trys savaitės: kad dalyviai “apšiltų kojas” vienoje temoje, prieš nerdami į kitą. Tačiau kelis kursus vienu metu rekomenduočiau tik su sąlyga, kad tam užteks vidinio resurso. Jei šiuo metu sunku susikaupti, trūksta laiko, sudėtinga koncetruoti dėmesį, rekomenduočiau pradėti nuo EŽD eksperimento ar jį pakartoti, kad gyvenime būtų “padaryta vietos” pokyčiams.

Pati šiuo metu paraleliai dirbu prie vieno didžiausių savo gamtosaugos projektų, todėl, siekdama be didesnių energijos investicijų susirinkti maksimalias pirmąsias naujų kursų grupes, siūlau didžiulę nuolaidą vietai pirmoje kurso grupėje, įsigyjant vietą iš anksto. Kitaip tariant, tai early bird discount, ir žodis “bird” čia tikrai svarbus: nes pastaruoju metu nemažai dėmesio skiriu paukščių gerovei.

Kaip ir ilgus metus anksčiau, taip ir toliau dalis “Ilzės dirbtuvių” pelno skiriama beglobių keturkojų rėmimui, taip pat laukinių Gamtos teritorijų saugojimui nuo agresyvios žmogaus veiklos, trapių gamtinių sistemų, laukinių gyvūnų, paukščių ir kitų Gamtos gyventojų gerovei: pradedant inkilų kėlimu ir edukacijomis, baigiant gamtosauginių teritorijų išpirkimu. “Ilzės dirbtuvės” išsaugojimui jau yra įgijusios virš 8 hektarų gamtinių plotų: natūralių pievų, pelkaičių, upelių, miškelių.


Comments are closed.