Dažniausiai užduodami klausimai


Nors pasitaiko ir gerų, logiškų klausimų, nemeluosiu, kad labai džiūgauju, diena po dienos sulaukdama vienodų užklausimų. Nutariau visus tokius klausimus sudėti į vieną vietą ir atsakyti vieną kartą visiems laikams.

1. Kur pervest pinigėlius?

Nėra tokio dalyko kaip vadinamųjų pinigėlių pervedimas be registracijos ir motyvacinės anketos užpildymo.

Visa informacija apie kursų startą ir mokėjimą siunčiama tik registruotiems, dalyvauti atrinktiems dalyviams ir tik likus savaitei iki seminaro ar nuotolinės praktikos pradžios.

Na o apie žodį „pinigėliai” galima kalbėti daug ir ilgai. Čia – mano tyrimas apie tai, kaip šis žodis susijęs su nepritekliais asmens gyvenime (apklausoje dalyvavo virš 2000 žmonių).

2. Kada prasidės kita nuotolinė praktika? / Kada kitas seminaras?

Visa informacija apie artėjantį kurso startą tradiciškai skelbiama mano FB ir mano dirbtuvių paskyroje.

Jei su komanda turime numatę datą – ją paskelbiu FB.

3. Kurį kursą rinktis pirmiau, jei noriu ir į EŽD eksperimentą, ir į Nuostatų keitimo praktiką?

Visada ir visiems rekomenduoju rinktis pirmą klasę mano dirbtuvėse – EŽD eksperimentą, skirtą informaciniam pasninkui ir kur kas atidesniam kasdienės kalbos magijos pažinimui. Tai yra pamatas visiems kitiems mano kursams.

Pati pradėjau nuo sąmoningesnės kalbos, tik tada ėmiau keisti požiūrį į darbą, uždarbį ir savo atsakomybę šiuose procesuose. Man iš pradžių susitvarkyti su žodžiais, o jau tada tvarkytis su požiūriu atrodytų logiškiau.

Yra užtektinai žmonių, kurie iš pradžių renkasi Nuostatų keitimo praktiką, o tuomet – EŽD eksperimentą. Tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Vis tik kur kas efektyviau, kaip liudija pačių dalyvių laiškai, yra pradėti būtent nuo EŽD eksperimento.

Pastebiu, kad labai daug žmonių „migruoja” iš vieno mano kurso į kitą, absoliučiai kiekviename kurse būna žmonių, grįžusių po kitų mano kursų jau su vienokiais ar kitokiais rezultatais. Dalis žmonių grįžta kartoti savo jau išbandytų kursų, nors aš tokio scenarijaus ir labai vengiu.

Jei klaustumėt mano nuomonės, sakyčiau, kad pradėti vertėtų nuo EŽD eksperimento, ir tada rinktis kursus tokia seka, kokia jie gimė:

EŽD EKSPERIMENTAS (vyksta nuo 2015-ųjų)

NUOSTATŲ KEITIMO PRAKTIKA (vyksta nuo 2016-ųjų)

JAUNATIES PRAKTIKA (idėja gimė 2017-aisiais)

GEROVĖS ARCHITEKTAI, kursas su pratybomis (startavo 2020-aisiais)

LAISVASIS TEKSTAS, kūrybinio rašymo kursas (gimė 2021-aisiais)

4. Jei noriu ir į vieną, ir į kitą nuotolinę praktiką, ką daryti?

Rinkitės tą, kuri Jums šiuo metu atrodo aktualesnė. Svarbiausia – jokiu būdu nebandykite vienu metu dalyvauti abejose.

Man logiškiau atrodytų iš pradžių dalyvauti EŽD eksperimente, ir tik tuomet – Nuostatų keitimo praktikoje, Jaunaties praktikoje ir naujausiuose mano kursuose.

Dėl ko?

Nes EŽD eksperimentas panašesnis į detoksikacinę dietą: jo metu mes valome savo informacinę erdvę, padarome vietos naujiems dalykams. Nuostatų keitimo praktika panašesnė į mankštą – tai silpniausių raumenų radimas savo nuostatose ir jų stiprinimas. Jaunaties praktika jau skirta labai asmeniškiems, asmeniniams tikslams. O GEROVĖS ARCHITEKTAI be ankstesnių kursų apšilimo gali pasirodyti pernelyg intensyvus kursas: tą sako ir patys dalyviai.

Darsyk – labai logiška atrodytų būtent tokia seka, kokia šie kursai ir gimė:

EŽD EKSPERIMENTAS (vyksta nuo 2015-ųjų)

NUOSTATŲ KEITIMO PRAKTIKA (vyksta nuo 2016-ųjų)

JAUNATIES PRAKTIKA (idėja gimė 2017-aisiais)

GEROVĖS ARCHITEKTAI, kursas su pratybomis (startavo 2020-aisiais)

LAISVASIS TEKSTAS, kūrybinio rašymo kursas (gimė 2021-aisiais)

5. Labai noriu padovanoti dirbtuves mamai (tėtei / draugei / sesei / šefui). Ką daryti?

Palaukite, kol jūsų artimieji ar kolegos, žiūrėdami į Jūsų atradimus ir pokyčius, į dirbtuves užsimanys patys. Tokių žmonių labai daug: registruodamiesi jie nurodo, kad užsimanė į praktiką pamatę artimųjų pokyčius. Taip į mano kursus kasmet registruojasi šimtai žmonių. Neverskite, nebrukite ir

Žinoma, tai, kad vietos dirbtuvėse buvo nepaprastai dosniai dovanojamos artimiesiems ir draugams kelerius pirmuosius mano dirbtuvių gyvavimo metus, laikiau geru ženklu. Tai akivaizdžiausiai įrodė, kad žmonės patys jautė didžiulę mano seminarų naudą, matydavo, kaip veikia praktikoje įdarbinta teorija, ir linkėjo savo artimiesiems panašių atradimų.

Vis tik nuo 2015 m. rudens nebeleidžiu dovanotų vietų mano seminaruose ir kursuose. Nuo tada renkamos tik savo noru ateinančių (ir žinančių, kur eina) žmonių grupės.

Šis sprendimas pasiteisino 300 procentų: susirenka visiškai kitokios auditorijos su visiškai kita motyvacija, kitaip vyksta procesai, kitokie būna ir rezultatai. Tad vietų dovanoti galimybės nebėra – vardan visų susirenkančių gerovės ir bendros atmosferos.

Pažeidžiantys šią taisyklę ir bandantys apgaulės būdu „įtaisyti” artimąjį dirbtuvėse ateityje į mano seminarus registruojami nebus. (Tokių atvejų, deja, jau irgi buvo.)

6. Oi, pavėlavau užsirašyti į seminarą… o kada kitas?

Tai buvo dažniausiai užduodamas klausimas 2014-aisiais. Dėl tos priežasties ir sukūriau šį puslapį: kad visa svarbiausia informacija būtų vienoje vietoje. Tačiau pamačiusi, kaip efektyviai žmonės gali dirbti nuotoliniu būdu, dar 2016-aisiais visiškai atsisakiau gyvų seminarų.

Norintys gauti mano seminarų įrašus, gali užsiregistruoti čia:

Efektyvių žinučių dirbtuvių įrašas,

Nuostatų keitimo dirbtuvių įrašas.

7. Ar neplanuojate vykti su dirbtuvėmis į kitus miestus?


Tikrai
neplanuoju: dabar žmonės gali dalyvauti mano kursuose visame pasaulyje, patys neišeidami iš namų, o aš galiu auginti gėles, fotografuoti gyvūnus, ir kurti naujus tekstus bei kursus.

8. Kaip mums pasikviesti Jūsų dirbtuvėles į savo miestą?

Mano dirbtuvėlėse jau iššluota n-iolika tūkstančių vietų, tad nežinau, ar jas tikrai galima būtų vadinti dirbtuvėlėmis. Turiu ilgas eiles norinčių dalyvauti, tad kur kas racionaliau man atrodo rengti nuotolinius kursus, o ne važinėti po Lietuvą ir pasaulį.

Norintys gauti iš manęs teoriją ir praktines užduotis, gali dalyvauti nuotoliniame mano kurse pasirinkta tema.

Pasikviesti mane kainuotų dešimtis tūkstančių eurų ir, tiesą sakant, dabar jau niekur nenorėčiau važiuoti. Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriu savo sumanymui Svajonių Žemė – daugiau apie jį galite pasiskaityti čia.

9. Kaip patekti į kūrybinio rašymo dirbtuves? Kada jos vyks?

Keleris metus rengdavau kūrybinio rašymo užsiėmimus, visą tą laiką buvo tikrai daug užklausų dėl atvirų kūrybinio rašymo seminarų. Jie mano planuose buvo, tačiau atėjo ponia pandemija.

Todėl dabar norintys mokytis kūrybinio rašymo paslapčių iš manęs, gali dalyvauti specialiai tam dedikuotame nuotoliniame kurse LAISVASIS TEKSTAS.

10. Kaip jus pasikviesti į mokyklą? Kiek tai kainuoja?

Pakviesti žmones paprasčiausia pakvietimo būdu, o mano viešnagės mokyklose ir autorinės paskaitos nieko nekainavo.

Tačiau nuo 2016 metų keliones po mokyklas esu visiškai nutraukusi.

Kodėl? Kelionės į mokyklas buvo itin imlios laikui ir energijai: nors prašydavau labai aiškiai formuluoti, kokiu tikslu esu kviečiama, ne sykį atsisakiau vykti į mokyklas vien dėl to, kad net iš kelių laiškų mokytojų nepaaiškėdavo, ko būtent iš manęs tikimasi.

Turiu daugybę darbų be dirbtuvių, daug sumanymų ir idėjų. Laiką kelionėms į mokyklas imdavau iš kitų savo darbų ir asmeninio gyvenimo.

Manau, jau atidaviau savo duoklę bandydama motyvuoti vaikus ir mokytojus. Šiuo metu daugiau tiesiogiai dirbu su pačiais tėvais ir bendra emocine šalies atmosfera, kurioje matau daug taisytinų dalykų. Taip pat vis daugiau rašau apie gyvūnus, Gamtą ir pačią Žemę.

11. Ar rengiate seminarus mokytojams, kokios jų kainos?

Šiuo metu rengiu tik kursus, kai kurie jį tikrai gali būti naudingi ir mokytojams.

Jei mokytojai nori dalyvauti kursuose, jie gali tartis su savo mokyklomis dėl vietų įsigijimo. Būta užtektinai atvejų, kai mokyklos pirko vietų mokytojams ir patiems mokytojams už dalyvavimą mokėti nereikėjo.

Tačiau svarbu, kad pats mokytojas ar mokytoja žinotų, kur eina ir kodėl, pasiskaitytų apie kursą, išsirinktų tinkamą.

Nerengiu kursų varnelėms susidėti ir diplomams ant sienos kabintis.
Rengiu kursus tikriems, pamatuojamiems pokyčiams kurti. O tam labai svarbus paties dalyvio įsitraukimas ir indėlis.

12. Noriu dalyvauti praktikoje, bet neturiu tam numačiusi pinigų. Gal galiu dalyvauti nemokamai?

Kadangi dirbu su žmonėmis, besimokančiais pasakyti NE nemokamų paslaugėlių kaulytojams, man būtų labai keista sutikti.

Neteikiu nemokamų paslaugų. O dalyvis, kuris nebus susimokėjęs sumos, kurią pajustų, tikrai niekada nedirbs taip, kaip susimokėjęs. Greičiausiai – nedirbs iš viso. Tad kokia tokio nemokamo dalyvavimo prasmė?

13. Gal galiu paprašyti atidėti mano mokėjimą?

Susimokėti reikia visų pirma Jums: kad taikytumėte medžiagą praktikoje ir dirbtumėt. Jei šiuo metu negalite to padaryti, tačiau tikrai norite dalyvauti, galite rinktis vėlesnę grupę.

14. Gal galiu mokėti dalimis, pvz., kas savaitę?

Prižiūrėti kassavaitinius mokėjimus ir administruoti juos yra labai imlu laikui ir brangu technine prasme.

Jei šiuo metu galite mokėti dalimis, mokėkite sau – ir, jei norėsite, prisijunkite prie naujos grupės ateityje.

15. Prašau parekomenduokite man gerą psichologą / psichoterapeutą.

Aš neteikiu tokių paslaugų.

16. Mane engia darbe, prašau, patarkite, ką daryti? / Mane meta iš darbo, pasakykite prašau, kokia išeitinė man priklauso?

Aš neteikiu tokių paslaugų.

17. Noriu jums išsipasakoti, išlieti susikaupusias nuoskaudas, kokiu el. paštu galėčiau parašyti asmeniškai?

Aš neteikiu tokių paslaugų.

****

O įdomesnius, nekasdieniškesnius klausimus ir mano atsakymus galima rasti čia:

Interviu LRT laidai „Suolelis miške”: apie gydančią ir keičiančią Gamtos galią, kūrybą ir drąsą pildant savo svajones (kalbina Giedrė Čiužaitė)

Interviu LRT laidai „Literatūros akiračiai”: apie kūrybą, knygas ir dirbtuves (kalbina Rimantas Kmita)

Interviu žurnalui „L’OFFICIEL”: apie kasdienės kalbos magiją, darbą ir laisvalaikį

Tekstas žurnalui „Beatos virtuvė”: dažniausiai užduodami klausimai apie sąmoningą svajojimą ir norų rašymą

Interviu LRT laidai „Paraštės”: apie žmogui trukdančias nuostatas, nusimenkinimą ir dirbtinio pasitikėjimo savimi paieškas (kalbina Beata Tiškevič)

Interviu LRT laidai „Kasdienybės kultūra”: apie ištarto žodžio jėgą ir „Efektyvių žinučių dirbtuves” (kalbina Violeta Melnikienė)

Interviu LRT laidai „Žmonės ir idėjos”: apie knygą „Atleisk savo šefą” ir atvirą darbuotojų engimą mano buvusioje darbovietėje (kalbina Audra Čepauskaitė)

Interviu žurnalui „Raktas”: apie blaivybę, jos atneštus atradimus ir praradimus

Tekstas žurnalui IQ LIFE: apie naudingiausią žmogaus savybę XXI amžiuje

Interviu žurnalui „Beatos virtuvė”: apie kasdienės kalbos magiją, žodžius ir tylą

Interviu žurnalui „Raktas”: apie mano dirbtuvių gimimą ir patirtis darbe su tūkstančiais žmonių

Interviu Kultūros institutui: apie Leipcigo knygų mugę, poeziją ir norų pildymąsi

Tekstas žurnalui „KELIAUK!”: apie geriausius kelionių įspūdžius

Interviu LRT laidai „Mes, moterys”: apie psichologinį smurtą darbe, „Atleisk savo šefą” ir keliones po mokyklas (kalbina Giedrė Čiužaitė)

Interviu žurnalui „7 dienos”: apie rašymą kaip terapiją

Interviu žurnalui „Laima”: apie poeziją ir prozą

Interviu žurnalui „Moteris”: apie knygą „Atleisk savo šefą”

Interviu DELFI: apie knygą „Atleisk savo šefą”

Komentarai „Pinigų kartai”: apie asmeninę atsakomybę kuriant savo gerovę

Ačiū žurnalistams už man pačiai vertingus pašnekesius!


Comments are closed.