Dažniausiai užduodami klausimai


Nors pasitaiko ir gerų, logiškų klausimų, nemeluosiu, kad labai džiūgauju, diena po dienos sulaukdama vienodų užklausimų. Nutariau visus tokius klausimus sudėti į vieną vietą ir atsakyti vieną kartą.

1. Kur pervest pinigėlius?

Visa informacija apie mokėjimą siunčiama registruotiems dalyviams likus savaitei iki seminaro ar nuotolinės praktikos pradžios. Atsiskaitymams naudojame PayPal ir PaySera sistemas.

Na o apie žodį „pinigėliai“ galima kalbėti daug ir ilgai. Čia – naujas tyrimas apie tai, kaip šis žodis susijęs su nepritekliais asmens gyvenime (tyrime dalyvavo virš 2000 žmonių).

2. Kada prasidės kita nuotolinė praktika? / Kada kitas seminaras?

Visa informacija visada skelbiama šiame puslapyje. Jei turime numatę datą – ją skelbiame čia. O jei dar neturime numatę konkrečios datos dėl kitų darbų, jos asmeniškai laiške tikrai neparašysime.

3. Kurias dirbtuves rinktis pirmiau, jei noriu ir į Nuostatų keitimo dirbtuves, ir į Efektyvių žinučių dirbtuves?

Pati pradėjau nuo sąmoningesnės kalbos, tik tada ėmiau keisti požiūrį į darbą, uždarbį ir savo atsakomybę šiuose procesuose. Man iš pradžių susitvarkyti su žodžiais, o jau tada tvarkytis su požiūriu atrodytų logiškiau. Tačiau yra užtektinai žmonių, kurie iš pradžių aplanko Nuostatų keitimo, o tuomet – Efektyvių žinučių dirbtuves. Tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas.

Pastebiu, kad labai daug žmonių „migruoja“ iš vieno mano seminaro į kitą, paprastai seminare būna žmonių, grįžusių su vienokiais ar kitokiais rezultatais, dalis po kiek laiko net grįžta į tą patį seminarą, kuriame jau yra buvę, nors aš tokio scenarijaus ir labai vengiu.

Jei klaustumėt mano nuomonės, sakyčiau, kad pradėti vis tik vertėtų nuo Efektyvių žinučių dirbtuvių.

4. Jei noriu ir į vieną, ir į kitą nuotolinę praktiką, ką daryti?

Rinkitės tą, kuri Jums aktualesnė. Svarbiausia – jokiu būdu nebandykite vienu metu dalyvauti abejose.

Man logiškiau atrodytų iš pradžių dalyvauti EŽD eksperimente, ir tik tuomet – Nuostatų keitimo praktikoje. Dėl ko? EŽD eksperimentas panašesnis į detoksikacinę dietą, jo metu mes valome savo informacinę erdvę, padarome vietos naujiems dalykams. Nuostatų keitimo praktika panašesnė į mankštą – tai „silpnųjų raumenų“ radimas savo nuostatuose ir vaizduotės treniruotės.

5. Labai noriu padovanoti dirbtuves mamai (tėtei / draugei / sesei / šefui). Ką daryti?

Palaukite, kol jie, žiūrėdami į Jūsų atradimus ir pokyčius, į dirbtuves užsimanys patys. Tokių žmonių gana daug – registruodamiesi jie nurodo, kad užsimanė į praktiką pamatę artimųjų pokyčius.

Žinoma, tai, kad vietos dirbtuvėse buvo nepaprastai dosniai dovanojamos artimiesiems ir draugams kelerius pirmuosius dirbtuvių gyvavimo metus, yra geras ženklas. Tai rodo, kad žmonės patys pajusdavo apsilankymo seminaruose naudą, matydavo, kaip veikia praktikoje įdarbinta teorija, ir linkėjo savo artimiesiems panašių atradimų.

Vis tik nuo 2015 m. rudens renkamos tik savo noru ateinančių (ir žinančių, kur eina) žmonių grupės. Šis sprendimas pasiteisino 300 procentų – susirenka visiškai kitokios auditorijos su visiškai kita motyvacija, kitaip vyksta procesai, kitokie būna ir rezultatai po tokių seminarų. Tad vietų dovanoti galimybės nebėra – vardan visų susirenkančių gerovės ir bendros atmosferos.

Pažeidžiantys šią taisyklę ir bandantys apgaulės būdu „įtaisyti“ artimąjį dirbtuvėse ateityje į mano seminarus registruojami nebus. (Tokių atvejų, deja, jau irgi buvo.)

6. Oi, pavėlavau užsirašyti į seminarą… o kada kitas?

Tai buvo dažniausiai užduodamas klausimas 2014-aisiais. Dėl tos priežasties ir sukūriau šį puslapį – kad visa svarbiausia informacija būtų vienoje vietoje. Ir dirbtuvių datos čia skelbiamos pirmiausia. Tad jei jos suplanuotos – jos tikrai yra šiame puslapyje:
Efektyvių žinučių dirbtuvių – http://www.ilzes-dirbtuves.lt/efektyviu-zinuciu-dirbtuves/,
Nuostatų keitimo dirbtuvių – http://www.ilzes-dirbtuves.lt/nuostatu-keitimo-dirbtuves/.

Jei datos nepaskelbtos – tai tiesiog reiškia, kad datos dar renkamos.

7. Ar neplanuojate vykti į kitus miestus?

Seminarai nuo 2016 m. vyksta tik Vilniuje.

8. Kaip mums pasikviesti dirbtuves į savo miestą?

Seminarai nuo 2016 m. vyksta tik Vilniuje.

9. Kaip patekti į kūrybinio rašymo dirbtuves? Kada jos vyks?

Kelerius metus rengdavau kūrybinio rašymo užsiėmimus, visą tą laiką buvo tikrai daug užklausų dėl atvirų kūrybinio rašymo seminarų. Jie mano planuose yra, tačiau pačiai sau netikėtai 2015 m. vasarą nutariau kelerius metus skirti psichologijos teorijai, tad kūrybinį rašymą teko kiek atidėti.

Planuoju didesnį atvirą užsiėmimą 2017 m., aprašymą ir registracijos formą rasite čia.

10. Kaip jus pasikviesti į mokyklą? Kiek tai kainuoja?

Pakviesti paprasčiausia pakvietimo būdu. Tik siūlau labai aiškiai formuluoti, kokiu tikslu esu kviečiama, nes jau ne sykį atsisakiau vykti į mokyklas vien dėl to, kad net iš kelių laiškų mokytojų nepaaiškėjo, ko iš manęs tikimasi.

Turiu daug darbų be dirbtuvių, laiką kelionėms į mokyklas „imu“ iš kitų savo darbų ir asmeninio gyvenimo. Todėl mane džiugina aiškiai ir konstruktyviai norus reiškiančios mokyklos.

Savo laiką mokykloms dovanoju – mano vizitai mokyklai nieko nekainuoja.

PS. Nuo 2016 m. keliones po mokyklas esu nutraukusi.

11. Ar rengiate seminarus mokytojams, kokios jų kainos?

Rengiu atvirus seminarus, kurie gali būti naudingi ir mokytojams – Efektyvių žinučių dirbtuvesNuostatų keitimo dirbtuves, ir Kūrybinio rašymo dirbtuves. Šie seminarai yra atviri, jau suplanuotas jų datas galite rasti čia.

Jei mokytojai nori dalyvauti šiose atvirose dirbtuvėse, jie gali tartis su savo mokyklomis dėl vietų įsigijimo. Būta užtektinai atvejų, kai mokyklos pirko vietų mokytojams ir patiems mokytojams už dalyvavimą mokėti nereikėjo.

Atskirų seminarų mokytojams šiuo metu nerengiu, o atvykusi į mokyklą tradiciškai turiu tikslą susitikti ir dirbti su pačiais moksleiviais.

12. Aš noriu dalyvauti praktikoje, bet neturiu tam numačiusi pinigų. Gal galiu dalyvauti nemokamai?

Kadangi dirbu su žmonėmis, besimokančiais pasakyti NE nemokamų paslaugėlių kaulytojams, man būtų labai keista sutikti. Neteikiu nemokamų paslaugų. O dalyvis, kuris nebus susimokėjęs sumos, kurią pajustų, tikrai niekada nedirbs taip, kaip susimokėjęs. Greičiausiai – nedirbs iš viso.

13. Gal galiu paprašyti atidėti mano mokėjimą?

Susimokėti reikia visų pirma Jums – kad dirbtumėt. Jei šiuo metu negalite to padaryti, tačiau tikrai norite dalyvauti, galite rinktis vėlesnę grupę.

14. Gal galiu mokėti dalimis, pvz., kas savaitę?

Prižiūrėti kassavaitinius mokėjimus ir administruoti juos yra labai imlu laikui ir brangu technine prasme. Jei šiuo metu galite mokėti dalimis, mokėkite sau – ir, jei norėsite, prisijunkite prie naujos grupės ateityje.

15. Prašau parekomenduokite man gerą psichoterapeutą.

Neteikiu tokių paslaugų.

16. Mane engia darbe, prašau, patarkite, ką daryti? / Mane meta iš darbo, pasakykite prašau, kokia išeitinė man priklauso?

Neteikiu tokių paslaugų.

17. Noriu jums išsipasakoti, išlieti susikaupusias nuoskaudas, kokiu el. paštu galėčiau parašyti asmeniškai?

Neteikiu tokių paslaugų.

****

O įdomesnius, nekasdieniškesnius klausimus ir mano atsakymus galima rasti čia:

Interviu žurnalui „L’OFFICIEL“ – apie kasdienės kalbos magiją, darbą ir laisvalaikį.

Interviu Lietuvos radijui (laida „Paraštės“ su Beata Tiškevič) – apie trukdančias nuostatas, nusimenkinimą ir dirbtinio pasitikėjimo savimi paieškas.

Interviu Lietuvos radijui (laida „Kasdienybės kultūra“ su Violeta Melnikiene) – apie ištarto žodžio jėgą.

Interviu Lietuvos radijui (laida „Žmonės ir idėjos“ su Audra Čepauskaite) – apie „Atleisk savo šefą“ ir atvirą darbuotojų engimą mano buvusioje darbovietėje.

Interviu žurnalui „Raktas“ – apie blaivybę, jos atneštus atradimus ir praradimus.

Interviu žurnalui „Raktas“ – apie kasdienės kalbos magiją.

Interviu žurnalui IQ LIFE – apie naudingiausią žmogaus savybę XXI amžiuje.

Interviu žurnalui „Beatos virtuvė“ – apie žodžius ir tylą.

Interviu Kultūros institutui – apie Leipcigo knygų mugę ir norų pildymąsi per poeziją.

 


Comments are closed.