EŽD EKSPERIMENTAS


Vienas populiariausių kursų ne tik Lietuvoje, bet net ir žvelgiant į pasaulinio garso lektorius: EŽD EKSPERIMENTAS jau turėjo virš 6000 dalyvių. Daugiausia žmonių pasirenka šį kursą todėl, kad jame jau dalyvavo, teigiamų pokyčių išgyveno ir kursą jiems rekomendavo draugai, pažįstami, kolegos. Taip yra, nes:

Dalyviai dažnai patys tampa kurso ambasadoriais


„Kai kitiems EŽD eksperimento dalyviams pradėjo byrėti darbų pasiūlymai, atsirasti naujos meilės, naujos kryptys, aš atradau džiaugsmą gyventi ir susipažinau su savimi naujai 🙂 Mano akys ir vėl žiba. Ir ačiū už tai!“

*

„Turiu pasakyti, kad nepamenu kada taip gerai sutariau su savo sūnumi! (…) Nustojau šaukti ant vaikų ir nesuprantu, kodėl anksčiau tą dariau.”

*

„Ar patiko: taip, afigienai (nepaisant visų išankstinių neigiamų nuostatų)…”

*

„Dalyvavimas EŽD eksperimente yra vienas geriausių mano gyvenimo sprendimų ir tikrai pats geriausias metų pirkinys.”

*

„Tiesiog noriu patikinti, kad pokyčiai yra akivaizdūs.”


EŽD eksperimentas, informacinis pasninkas, tapo ir vizitine „Ilzės dirbtuvių” kortele.

Šimtus trumpų autentiškų atsiliepimų apie mano kursus galite rasti po šiais įrašais: čia, po grupės „7 minutės svajonei kasdien” anonsu, taip pat dirbtuvių paskyroje ir mano asmeniniame profilyje.

Kaip gimė EŽD EKSPERIMENTAS?


EŽD EKSPERIMENTAS – tai nuotolinis 10 savaičių kursas sklandesniam informacinių srautų valdymui, efektyvesniam informacijos apdorojimui ir kur kas efektyvesnei darbinei bei asmeninei komunikacijai: žodžiu, raštu, šnekamąja ir dalykine kalba.

Autorinė kurso medžiaga yra gimusi iš mokytojams ir švietimo centrų darbuotojams nuo 2013-ųjų rengto profesinio tobulinimosi seminaro. „Efektyvių žinučių dirbuvės” žaibiškai populiarėjo, šį seminarą savo darbuotojams užsakė mokyklos, Lietuvos bibliotekos, Nacionalinė teismų administracija, Generalinė prokuratūra, Lietuvos policija, medicinos įstaigos, žiniasklaida, kelionių ir draudimo agentūros, kitos įmonės. Gyvai šiuose mokymuose per pirmus keleris mano veiklos metus sudalyvavo keli tūkstančiai žmonių. Po seminaro dalyviai gaudavo gaires savarankiškam darbui. Tas gaires vis pildžiau… taip gimė EŽD EKSPERIMENTAS.

Ilgainiui kurso medžiagą sudėliojau taip, kad jame galėtų dalyvauti ir niekada gyvai mano seminare nebuvę žmonės: nuotoliniu būdu.

Kiekvieną savaitę kurso medžiaga sudaryta iš teorinės dalies su pavyzdžiais, gyvomis žemiškomis iliustracijomis, ir praktinės dalies su užduotimis bei instrumentais pokyčiams matuoti. Kurso medžiaga papildyta susijusiais teminiais skaitiniais bei psichologų atsakymais į kiekvieną kurso savaitę kylančius dalyvių klausimus.

Antrasis kurso gyvenimas


Nors EŽD eksperimentas yra kursas „netyčiukas”, kuris netikėtai tapo „Ilzės dirbtuvių” bestseleriu vos gimęs, 2020-ieji su savo kasdiene blogų naujienų lavina ir labai stipriai išaugusiu informacinio pasninko poreikiu dovanojo šiam kursui antrą kvėpavimą.

Tūkstančiai žmonių, paskatinti draugų, registravosi į kursą būtent pandemijos metu, ir būtent tada dalyvauti kurse nuotoliniu būdu tapo ne išimtimi iš taisyklės, o didžiuliu patogumu. Štai taip šeštaisiais šio kurso gyvenimo metais, 2020-aisiais, bendras EŽD eksperimento dalyvių skaičius viršijo 6000 žmonių.

Nors niekada ir niekur nereklamuotas nei spaudoje, nei portaluose, nei per TV, EŽD eksperimentas visada buvo itin noriai rekomenduojamas baigusių šį kursą. Dažniausios priežastys, kurias nurodo registruodamiesi nauji dalyviai:
– „rekomendavo draugai”,
– „pamačiau pažįstamų žmonių pokyčius ir užsimaniau”
arba
– „skaičiau dalyvių atsiliepimų”.

Būtent taip šiame kurse nuo jo gimimo 2015-aisiais jau sudalyvavo tūkstančiai žmonių.

EŽD eksperimentas: atsiliepimai


Kokią idėją įkūnija ši programa, informacinis pasninkas?

Keisk tai, ką gali. Ten, kur esi.
Ne „kada nors”, o dabar.


Daugelis esame skaitę begales knygų (ar tiesiog prisipirkę jų ir sugrūdę į lentynas), daugelis lankėmės seminaruose ir konferencijose, žinome, „kaip reikia” ir „kaip negalima”, bet – pamirštame, „nėra laiko”, „nėra nuotaikos”, „ai, kada nors…”, arba „taikyčiau, bet mano aplinka pernelyg negatyvi.”

Po dažno seminaro gavę dozę įkvėpimo, kai kurie žmonės teigia jaučiantys pakilimą, norą veikti, tačiau daugelis prisipažįsta, kad realybė greitai „sugrąžina ant žemės”. O vertingiausių teorijų vertimas kasdiene praktika ir vėl atidedamas. Po kito seminaro, po kitos dvasingumo stovyklos, po kito pasivaikščiojimo per žarijas…

Praktika čia ir dabar


Aš tikiu: mums nebūtinos ekstremalios mistinės praktikos, kad imtume taikyti naudingas žinias kasdien. Tikiu, kad sąmoningiau žvelgti į save ir savo gyvenimą galima be ilgų meditacijų, be skausmingų savęs laužymų, be prievartos prieš savo kūną ir sąmonę.

Taip pat tikiu, kad geriau „įdarbinta” teorija iš vieno seminaro, nei desperatiškas bėgimas iš seminaro į seminarą, vis tikintis, kad kažkur pagaliau išgirsim kažkokį „stebuklingą receptą”. Taip bėgiojant gali prabėgti visas gyvenimas.

EŽD eksperimentas 2015 m. gimė būtent iš noro palengvinti žmonėms teorijos taikymą praktikoje. Norėjau, kad mano seminarų dalyviai turėtų gaires tolimesniam darbui su savimi, švarinant savo informacinį lauką ir tobulinant savo pačių komunikaciją. Siekiau pasiūlyti paprastas, aiškias, lengvai į kasdienybę integruojamas užduotis, be didelių kraštutinumų.

Tuomet tai buvo pastiprinimas Efektyvių žinučių dirbtuvių (EŽD) seminaro dalyviams, tęstinė programa po mokymų gyvai. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad nuosekliai, sistemingai dirbti savarankiškai gali ir nedalyvavę seminare. O sąžiningai taikantys teorijas praktikoje susikuria ne mažiau įspūdingų rezultatų.

Tada drauge su 1000 savanorių ištisus metus testavome ir vystėme eksperimento medžiagą, kol ji išaugo iki savarankiškos programos. Ją dar kiek patobulino ir man talkinę psichoterapeutai.

Kas tai?


EŽD eksperimentas – tai kursas savarankiškam darbui, teorija ir praktika, atkeliaujanti laišku kiekvieną savaitę, devynias savaites iš eilės, o dešimtoji savaitė skirta medžiagos įtvirtinimui.

Tai – tarsi sąmoningos atostogos nuo išorinio ir vidinio negatyvo, tačiau šios atostogos galimos ne tik niekur neišvykstant: tam net nebūtina eiti iš namų.

Eksperimento dalyviai kartą per savaitę gauna išsamias gaires su užduotimis, savistabos dienoraštį, ir yra instruktuojami visas devynias pokyčių savaites, o dešimtąją gauna paskutinį laišką su rekomendacijomis pasibaigus programai. 

Visos užduotys lieka dalyviui, programos intensyvumą kiekvienas renkasi pats, poreikiui esant – visada galima kartoti kursą savarankiškai arba prisijungti prie naujos grupės.

Dalyvauti gali visi norintys – ir buvę Efektyvių žinučių dirbtuvių seminare, ir negalėję dalyvauti gyvai, nes EŽD eksperimentas yra išaugęs į stiprią savarankišką programą, veikiančią ir be gyvo apsilankymo seminare. Tą liudija faktas, kad šis kursas yra patikrintas laiko (jis vyksta nuo pat 2015-ųjų sausio) ir yra patikrintas begalės žmonių (kaip minėjau, dalyvių skaičius jau perkopė 6000).

Nuorodą registracijai rasite šiame tekste.
Prieš tai svarbu susipažinti su kita informacija.

Daugiau apie kursą


Dešimties savaičių EŽD eksperimentas yra individuali praktika, leidžianti įdarbinti kalbos magijos teorijas kasdienybėje. Idėja – keisk tai, ką gali, ten, kur esi, be atidėliojimų, nuosekliai ir kryptingai.

Tai dešimties savaičių darbo su savimi gairės su paaiškinimais, pavyzdžiais ir argumentais, medžiaga savistabai ir aplinkos tyrinėjimui bei naujų komunikacinių įgūdžių formavimui, su profesionalių psichologų komandos atsakymais į dažniausiai kilusius ankstesnių grupių klausimus.

EŽD eksperimento struktūra gimė iš savarankiškų įžvalgų, šimtų žmonių atsiliepimų po fenomenalios sėkmės sulaukusio mano seminaro „Eefektyvių žinučių dirbtuvės” ir praktikos su daugiau nei 1000 savanorių, padėjusių testuoti ir tobulinti kursą 2015-aisiais.

Medžiaga taip pat peržiūrėta, pataisyta ir patvirtinta profesionalaus psichoterapeuto, kurio komentaras buvo toks: „tai turėtų būti privaloma visiems.”

Esminis šios praktikos tikslas: įdarbinti teorijas gyvenime, išgyventi teigiamą pokytį ir sąmoningai kurti pageidaujamus rezultatus, darbe, versle ir asmeniniame gyvenime, viduje ir išorėje.

Ko reikia?


Narystę eksperimente įsigiję dalyviai sykį per savaitę, dešimt savaičių iš eilės, el. paštu sulaukia teorinės ir praktinės medžiagos savarankiškam darbui, kuri pateikiama raštu.

Tad dalyvauti EŽD eksperimente galima iš bet kurio pasaulio krašto, kuriame yra internetas ir galimybė bent kartą per savaitę pasitikrinti el. paštą.

Dvylika mėnesių trukę bandymai su savanoriais testuojant įvairias šio eksperimento formas parodė, kad svarbiausi yra trys dalykai:
– asmeninis nusiteikimas išbandyti naujus dalykus ir mokytis,
– nuoseklumas – darbas visas dešimt savaičių, dirbant su vis nauja tema,
– autorefleksija – gebėjimas pažvelgti į save bei savo savaitę iš šalies ir užfiksuoti įvykusius pokyčius – tiek viduje, tiek išorėje,
– įsitraukimas – 2016 m. darytos šimtų dalyvių apklausos parodė, kad svarbiausias ir labiausiai teigiamus pokyčius lėmęs faktorius buvo asmeninės pastangos (t.y. net jei pradėdavo eksperimentą būdami itin sudėtingoje situacijoje darbe ar labai prastos būklės asmeniniame gyvenime, sąžiningai dirbantys per devynias savaites išgyvendavo ryškų, teigiamą, pamatuojamą pokytį).

Kokia forma gaunama medžiaga?


Visi savaičių aprašymai, pratimai ir savistabos dienoraštis gaunami el. paštu: raštu, kartą per savaitę.

Aprašymai, pratimai ir dienoraštis skirti individualiam darbui. Mano praktika rodo, kad toks atviras, koks gali būti su savimi, žmogus negali būti su niekuo kitu.

Atvirumas yra viena iš pokyčio sąlygų, nes keisti sąmoningai galime tik tai, ką įsisąmoniname ir pripažįstame bent jau patys sau. Todėl šiame eksperimente nereikia siųsti jokio grįžtamojo ryšio tretiesiems asmenims.

Įsigyjant narystę, įsigyjama eksperimento medžiaga, teorinė ir praktinė, taip pat prieiga prie dažniausiai dalyviams kildavusių klausimų ir mūsų – mano bei profesionalių psichoterapeutų – atsakymų.

Dėl dalyvių gausos, asmeninių konsultacijų galimybės dalyvaujant EŽD eksperimente nėra. Tačiau jei žmogus naudojasi kurso metu įduotu savistabos instrumentu, jis tikrai turi galimybę grįžti į save ir savarankiškai pažvelgti į savo vidų.

Ką gali kasdienės kalbos magija?


Pagrindiniai devynių savaičių praktikos tikslai – apvalyti savo gyvenimą nuo negatyvo, mokytis „sijoti” savo žodyną, valyti temų lauką, skaidrinti mintis, o atgautą energiją – nukreipti savo gyvenimo kūrimui.

Per dvylika mėnesių praktinių bandymų, stebint išsamų daugiau nei tūkstančio dalyvių grįžtamąjį ryšį, išryškėjo tam tikros pokyčių tendencijos, iš kurių dažniausios buvo šios:

– atgauta ramybė, grįžęs gyvenimo džiaugsmas,

– tvirtėjantis pasitikėjimas savimi ir gyvenimo vyksmu,


– augantis taikos jausmas, gebėjimas priimti kitus, save ir aplinkybes,


– atsiliepimai “turiu daug daugiau laiko”,


– atsiliepimai “turiu kur kas daugiau energijos”,


– atsiliepimai apie gerėjančią atmosferą darbe,


– stiprėjantys ar atsikuriantys ryšiai, šylantys santykiai ar suartėjimas po įvykusių santuokos krizių,


– naujai besimezgančios draugystės ar romantiški ryšiai,


– gerėjantis santykis su savo kūnu
(atsirandanti taika su savimi čia ir dabar, didėjanti pagarba fiziniam savo pavidalui vietoje destruktyvaus elgesio su kūnu, nykstantys persivalgymo, kitokio savęs žalojimo (pvz., badavimo) epizodai),

– nykstantys žalingi įpročiai (dalis eksperimento dalyvių rašo atsisakę rūkymo, alkoholio, dalis pasirenka vegetarišką ar tiesiog sveikesnę mitybą),

– kryptingesnis ėjimas tikslų link (dalis dalyvių tai įvardindavo kaip “greitesnį norų pildymąsi”, tačiau jie iš tiesų kur kas labiau sutelkdavo dėmesį ir jėgas, kas netrukdavo duoti vaisių),

– geriau jaučiamas skirtumas, kas yra sava, o kas primesta, įteigta,

– grynumo ir švaros jausmas tiek mintyse, tiek aplink (dažnai buvo minimas didėjantis noras tvarkytis – ne tik daiktus, bet ir uždelstus darbus, gyvenimo planus),

– geresnė nuotaika,

– konstruktyvesni ir greitesni konfliktų sprendimai namuose ir darbe.

Savaitė po savaitės, pakopa po pakopos, visiškai natūraliai – valymosi procesai informacinėje erdvėje išjudina pokyčius asmeniniame ir darbiniame gyvenime.

Išsamūs dalyvių atsiliepimai


Čia galite rasti konkrečių atsiliepimų iš dalyvių:
– įpusėjus EŽD eksperimentą
,
– baigus 9 savaites,
– praėjus metams nuo dalyvavimo eksperimente,
– dažniausių pokyčių apžvalga,
– apie darželinuko pokyčius,
– apie besikeičiančią artimųjų elgseną,
– apie nykstančius žalingus įpročius,
– apie sveikstantį kūną ir santykį su anyta,
– apie augančią vidinę jėgą,
– ir atviras skeptikės atsiliepimas.

Šimtus trumpesnių atsiliepimų galite rasti autentiškų komentarų pavidalu, po šiais tekstais mano darbinėje FB paskyroje ir mano asmeniniame profilyje.

Žodis – santykių pamatas


Ar santykyje su savais, ar su kitais, ar su pačiu savimi. Iš tiesų visiškai natūralu, kad gerinant informacijos „rūšiavimo” įgūdžius ir koreguojant savo kasdienę kalbą, taisosi kiti dalykai. Informacinis pasninkas mums leidžia pailsėti nuo nuolatinio perteklinio dirginimo, naujienų (dažniausiai blogų) pertekliaus, svetimų emocijų (dažniausiai negatyvių).

Daugybė teigiamų pokyčių eksperimento dalyvių gyvenimuose ir savijautoje gali būti paaiškinta mokslu. Prasklaidyti savo gyvenimo debesis dažnai yra paprasčiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.


Didelis procentas visas devynias eksperimento savaites baigusių žmonių teigė eksperimentą kartosiantys savarankiškai, nemaža dalis jų į šią programą registruojasi antrą sykį, kai kurie grįžta ir trečią kartą.

Dėl galimo šalutinio poveikio ir piktnaudžiavimo


EŽD eksperimentas nėra skirtas:
– asmenims, sergantiems sunkiomis psichikos ligomis, turintiems rimtų sutrikimų,
– asmenims, kurie nenori nieko keisti savo elgesyje ir tikisi „magiškų” pokyčių,
– įmonėms ir organizacijoms (ši eksperimento versija skiriama tik asmeniniam naudojimui – norintys mokymų įmonės viduje, gali išbandyti kursą savarankiškai, įvertinti vykstančius pokyčius, ir susisiekti su manimi dėl mokymų, arba rekomenduoti kursą kolegoms).

Iš dalyvių atsiliepimų pastebiu, kad yra žmonių, šio kurso metu patiriančių itin stiprų emocinės būsenos pagerėjimą. Kai kuriais atvejais tai nutinka ir sergant depresija: per tiek metų buvo užtektinai dalyvių, sirgusių itin sunkia, daug metų užsitęsusia depresija, ir patyrusių ryškų, stiprų, ilgalaikį pagerėjimą.

Tačiau devynių savaičių EŽD eksperimentas negali būti laikomas medikamentinio gydymo pakaitalu nei individualios terapijos pakaitalu. Jei šiuo metu vartojate antidepresantus ar lankote individualią terapiją dėl depresijos ar suicidinių minčių ir nutarėte išbandyti devynių savaičių praktiką, prašau informuoti savo gydytoją ar psichoterapeutą apie vėlesnius savo būklės pakitimus, jei jų bus.

Taip pat prašau dėl savo tolimesnių veiksmų tartis su prižiūrinčiu specialistu. Tai – Jūsų ir Jus prižiūrinčio gydytojo atsakomybė.

EŽD eksperimento medžiaga yra autorinė, tai intelektinė „Ilzės dirbtuvių” nuosavybė. Visos teisės saugomos. Draudžiama kopijuoti ir platinti be raštiško autorės sutikimo. Eksperimento medžiagos siuntimas kitiems asmenims, tiražavimas ar plagijavimas laikomas intelektinės nuosavybės vagyste, už tai baudžiama pagal LR galiojančius įstatymus.

Registracija balandžio 3 d. grupei


Jūsų registracija liudija, kad susipažinote su aukščiau išvardintomis sąlygomis ir su jomis sutinkate.

Dėl jau dalyvavusių rekomendacijų, naujos grupės greitai persipildo, pandemijos metais į vieną grupę kartais užsirašydavo virš 200 žmonių. Būtent todėl besiregistruojančių prašome laikytis bendros tvarkos ir neatidėti registracijos tvirtinimo paskutinei dienai.

Dalyviai taip pat patys gali rinktis juos motyvuojantį mokestį.

Registracijos formą rasite paspaudę šią nuorodą.

PS. Primenu, kad saugau savo dirbtuvių ir kursų atmosferą. Todėl asmenys, mano blokuoti socialiniame tinkle, seminaruose ir kursuose yra nepageidaujami. Kadangi jau buvo užtektinai bandymų apeiti šią taisyklę, oficialiai įspėju, kad paaiškėjus tokiam faktui, jie iš praktikos šalinami be įspėjimo, o jų pavedimai aukojami Gamtos gerovei: nuo 2016 metų “Ilzės dirbtuvės” Gamtos ir gyvūnų gerovei jau skyrė virš 34000 eurų (kaip, sužinoti galite čia).


Comments are closed.