Nuostatų keitimo praktika


Paversk teigiamus pokyčius žaidimu. Žaisk gyvenimo gausą.

Kadangi pirmoji mano nuotolinė praktika, EŽD eksperimentas, buvo labai gerai įvertintas dalyvių ir jame jau dalyvavo keli tūkstančiai žmonių, dar 2016 m. pradėjau rengti antrąją nuotolinę programą – Nuostatų keitimo praktiką. Nuorodą registracijai rasite šiame tekste. Prieš tai svarbu susipažinti su kita informacija.

Nuostatų keitimo praktika – tai nuotolinė devynių savaičių programa siekiantiems atrasti įsitikinimų ir gyvenimiškų išsipildymų ryšius, norintiems sąmoningesnio santykio su savo darbine praeitimi, dabartimi ir ateitimi.

Atsižvelgdama į didžiulę EŽD eksperimento naudą, kurią liudija daugelio dalyvių laiškai ir gyvi atsiliepimai po eksperimento grįžus į kitus mano seminarus, parengiau medžiagą ir nuotoliniam darbui su savimi, peržiūrint ir keičiant nuostatas, susijusias su mūsų darbu, uždarbiu, talento realizacija, gyvenimo gausa ar, priešingai, nuolatiniu stygiumi, kurį galime sėkmingai puoselėti savo mintimis ir veiksmais, tačiau taip pat sėkmingai galime keisti, jei to norime ir dėl to nuveikiame vieną kitą dalyką.

Nuostatų keitimo praktika – tai teorija, idėjos, įžvalgos, pavyzdžiai, ir praktika – pratimai bei savistabos dienoraštis. Visa tai skirta devynių savaičių individualiam darbui, vykstančiam labiau žaidimo ir tyrinėjimo forma. Tai devynių savaičių kelionė tiems, kurie jaučia, kad yra vis dar stabdomi ne objektyvių aplinkybių savo gyvenime, bet negatyvaus vidinio nusiteikimo, iš tėvų „paveldėtų“ ar aplinkinių įkalbėtų įsitikinimų, nepagrįstų baimių ir netikrumo.

Jei EŽD eksperimentas labiau susijęs su informaciniu mūsų lauku, mūsų pokalbių temomis, tariamais žodžiais ir jų prasmėmis, kitaip tariant, kasdienės kalbos magija, tai Nuostatų keitimo praktika susijusi su mūsų pasirinkimais tikėti vienais ar kitais dalykais tiek apie save, tiek apie pasaulį, didžiausią dėmesį skiriant nuostatoms, kuriančioms arba nepriteklius, arba klestėjimą mūsų gyvenimuose.

Tačiau kalba eis ne tik apie finansinius nepriteklius ir ne vien apie materialų klestėjimą. Negatyvios nuostatos gali būti „peraugusios“ ir kitas gyvenimo sritis:

„Jei kažkur ims sektis, kažkur ims nesisekti.“
„Bėda viena nevaikšto.“
„Man nepakanka talento, kad iš jo gyvenčiau.“
„Lietuvoj nėra rinkos mano kuriamam produktui.“
„Lietuvoj nėra vyrų.“
„Man mirtinai trūksta laiko.“
„Išsimiegosiu, kai numirsiu.“
„Kad uždirbčiau daugiau, turiu arti per tris darbus.“
„Aš niekada neišdrįsiu kalbėti prieš auditoriją.“
„Aš sena ir niekam nebereikalinga.“
„Kuprotą ištiesins grabo lenta.“
„Žmonės nesikeičia.“

 

Visa tai tėra ilgai puoselėtos mintys – nors labai stipriai veikiančios taip galvojančių gyvenimus, vis tik – tai tik mintys. O mintis galime keisti. Aš siūlau tik tai, ką išbandžiusi esu pati, ką bandė ir teigiamai įvertino mano seminarų dalyviai, ir kas tikrai veikia: savistabą, saviauklą, efektyvius asmenugdos pratimus ir sąmoningą savo vaizduotės įdarbinimą. Visa Nuostatų keitimo praktikos medžiaga yra autorinė.

Čia dalinuosi dalykais, leidusiais man pastebėti vidinius trukdžius, sąmoningai perkeisti savo nusistatymus, išdrįsti atsisveikinti su darbu, kuriame nebemačiau prasmės, ir imtis tik tų darbų, kurie įdomūs bei prasmingi man pačiai. Būtent darbas su vidinėmis nuostatomis leido man išbandyti save naujose srityse, išbristi iš skurdo bei skolų, išmokti taupyti ir susikurti finansinį savarankiškumą.

Šią praktiką sudaro autoriniai pratimai, gausūs žemiški praktiniai pavyzdžiai ir užduotys kiekvienai savaitei.

Kiekvieną savaitę Nuostatų keitimo praktikos dalyviui atkeliauja:

– Kaskart kita tema, jos aprašymas.
– Klausimynai neigiamų nuostatų dekonstrukcijai.
– Iliustracija ar kelios, kaip praktiškai gali būti naudojami klausimynai ir kaip randami atsakymai.
– Išsamūs neigiamų nuostatų pavyzdžiai kiekvienai temai – su žemiškais paaiškinimais, kaip konkrečios neigiamos nuostatos veikia mūsų elgesį, pasirinkimus ir gyvenimo kryptį.
– Truputis (ir tik realybėje pritaikomos) teorijos.
– Gairės visos savaitės darbui su viena tema (kasdien tai pareikalaus pusvalandžio realaus darbo).
– Papildomi pratimai, skirti atlikti raštu – padedantys išsigryninti savo santykį su tema, įžodinti norus ar nenorus, atrasti dėsningumus.
– Idėja ar kelios, ką dėl savęs galima nuveikti savaitgalį.

Kiekvieną savaitę medžiagą papildo asmeniniai ir išbandžiusių pavyzdžiai, kas pasiteisina ir kodėl. Taip pat iš savo ir kitų patirties dalinuosi, kas sukelia „strigimus“.

Taip pat atkeliaus ir knygos, programėlės arba naudingo interneto puslapio, susijusio su konkrečia tos savaitės tema, rekomendacija.

Dalyviai drauge su medžiaga gauna „Gausos dienoraštį“.

 

Aš negaliu išmokyti kito plaukti, tačiau galiu pasidalinti, kas labiausiai padėjo man – tiek nenuskęsti iš pat pradžių, tiek, jau vėliau, išmokti nardyti.

nkp-icon

O kad autoriniai pratimai padeda pagauti gerą vėją ir Nuostatų keitimo praktikos dalyviams, liudija jų pačių atsiliepimai:
apie išaugusias pajamas ir sustiprėjusį pasitikėjimą savimi bei pačiu gyvenimu,
apie išsijudinimą po sąstingio ir keičiamus darbus,
apie perprastą gausos ir stygiaus filosofiją bei „limpančią“ gerovę.
apie vadavimąsi iš žemo savęs vertinimo,
apie išsilaisvinimą iš skolų.

 

2016-09-24-17-13-09

Nuotolinėje praktikoje dalyvauti galima ir nebuvus Nuostatų keitimo dirbtuvėse gyvai.
Dalyviai gauna instrukcijas ir priemones savarankiškam darbui, kiekvienas dirba jam priimtinu intensyvumu.

Nuostatų keitimo praktiką rekomenduočiau po EŽD eksperimento, jeigu renkamasi tarp dviejų nuotolinių praktikų ir svarstoma, kurioje naudingiau dalyvauti pirmiausia.

Dalyviai gali patys pasirinkti mokestį, kuris juos įpareigos dirbti, pradedant nuo 85 eurų už daugiau nei du mėnesius.

Šiuo metu galima registruotis lapkričio grupei.

Išankstinės registracijos formą galima užpildyti čia:
https://goo.gl/forms/UednzwYpRJvSA4GT2

Primenu, kad saugau savo dirbtuvių ir nuotolinių praktikų atmosferą. Todėl asmenys, mano blokuoti socialiniame tinkle, seminaruose ir nuotolinės praktikos grupėse yra nepageidaujami. Kadangi jau buvo užtektinai bandymų apeiti šią taisyklę, oficialiai įspėju, kad paaiškėjus tokiam faktui, jie iš praktikos yra šalinami be įspėjimo, o jų pavedimai aukojami labdarai: nuo 2016 metų vasario „Ilzės dirbtuvės“ gyvūnų gerovės iniciatyvoms jau skyrė virš 7500 eurų.

 


Comments are closed