Nuostatų keitimo praktika


Atpažinkite mintis, trukdančias klestėti.
Paverskite teigiamus pokyčius žaidimu.
Žaiskite gyvenimo gausą ir kurkite ją.
Be prievartos prieš save ir vaidybos.

Kadangi pirmasis mano nuotolinis kursas, EŽD eksperimentas, buvo labai gerai įvertintas dalyvių (tik dėl tokių įvertinimų jame jau dalyvavo daugiau nei 6000 žmonių, liudijančių, kad ir dirbant savarankiškai galima pasiekti ryškių teigiamų pokyčių), dar 2016 m. pradėjau rengti antrą nuotolinį kursą: Nuostatų keitimo praktiką. Nuorodą registracijai rasite šiame tekste, jo gale.

Nuostatų keitimo praktika yra nuotolinė devynių savaičių programa siekiantiems atrasti įsitikinimų ir gyvenimiškų išsipildymų ryšius, norintiems sąmoningesnio santykio su savo darbine ir finansine praeitimi, dabartimi ir ateitimi.

Atsižvelgdama į EŽD eksperimento naudą, kurią liudija daugelio dalyvių laiškai ir gyvi atsiliepimai po eksperimento grįžus į kitus mano seminarus, parengiau išsamią medžiagą ir tokiam nuotoliniam darbui su savimi: peržiūrint ir keičiant nuostatas, susijusias su mūsų darbu, uždarbiu, talento realizacija, gyvenimo gausa ar, priešingai, nuolatiniu stygiumi, kurį galime sėkmingai puoselėti savo mintimis ir veiksmais, tačiau taip pat sėkmingai galime keisti, jei to norime ir dėl to nuveikiame vieną kitą dalyką.

Atsiliepimai

„Jautresni aplinkiniai pastebi mano vidinę ramybę, nors man jos ir anksčiau nestigo, tačiau aš žinau, kad išmokau pakovoti už savo nuomonę, savo intelektinį kuriamą produktą, ir savo naujas nuostatas. O man labiausiai “pasitarnavo” Gausos ir Stygiaus filosofija – dabar atrodo, nieko nepakeičiau, net nuostatos nespėjau pakeisti, o pinigai lanko mane visokiais  tikėtais ir netikėtais būdais… Pirmasyk gyvenime turiu santaupų.“

*

„Pasigailėjau, kad šios praktikos neradau prieš kokius 7 metus, nes šiomis dienomis būčiau pilnai apsirūpinusi.“

*

„Trumpai tariant praktikos rezultatas toks, skolų sumažėjo per pusę, dar po 6 mėnesių mes jų nebeturėsim.“

*

„Rodos, per tas savaites nulipdžiau save iš naujo. Ir šiandien aš tikrai kitokia… Tai daugiau nei tik biologinio fakto konstatavimas, tai tikras pojūtis ir tikra savijauta. Ilze, kur tu buvai, kai buvo man 16?“

*

„Rezultatas – iš 3 įmonių mane dirbti pakvietė net dvi. (…) Maža detalė – be įvairių pliusų, kurie lėmė, kad pasirinkau vieną iš įmonių, mano pasirinktoji idealiai atitiko mano vizualizacijas, kurtas tik gavus pirmą NKP užduotį:)“

*

„Labai padėjo susistyguoti ir kai kuriuos jau žinomus ar girdėtus dalykus sudėjo į naudingą praktiką, kuri davė puikių rezultatų.“

*

„Anksčiau, kad pasiekčiau tikslą, reikėdavo brautis alkūnėmis. O mano ramus būdas man to daryti neleisdavo. Atrodo, rašai, darai, stengiesi, bet rezultato, kaip nėra, taip nėra. Dabar gi, atrodo viskas vyksta savaime.“

*

Finansinių blokų turėjau daug, vienas jų – slaptas įsitikinimas, kad tik protingesni už mane gali dirbti sau. (…) Po Nuostatų keitimo praktikos šios baimės įvardytos, išanalizuotos ir dalis jų nuraminta, dalis budi, bet aš jau žinau jų poveikį ir kaip jį mažinti.

*

„Nuotolinė Nuostatų keitimo praktika skirta Jums, jei nors kartą klausėte savęs „kas man trukdo daugiau uždirbti?“ ar „kaip rasti darbą, kuris patiktų?“ Tai programa, padedanti rasti ir atpažinti priežastis, kodėl pinigai ir darbas yra ne galimybė, o problema. Dažnai tos priežastys – tai mūsų pačių pasąmonėje nusėdę įsitikinimai ir požiūris į pinigus, darbą, ir pačius save. Kaip juos rasti, ištraukti į šviesą ir, svarbiausia, pakeisti naudingais sau, ir yra Nuostatų keitimo praktika. Ji padeda nebekišti kojos sau patiems.“

Šimtus trumpų autentiškų atsiliepimų apie mano kursus galite rasti po šiais įrašais: čia, po grupės „7 minutės svajonei kasdien“ anonsu, taip pat dirbtuvių paskyroje ir mano asmeniniame profilyje.

Kam skirta Nuostatų keitimo praktika

Nuostatų keitimo praktika: tai teorija, idėjos, įžvalgos, pavyzdžiai, ir praktika, pratimai bei savistabos dienoraštis.

Visa tai skirta devynių savaičių individualiam darbui, vykstančiam labiau žaidimo ir tyrinėjimo forma.

Tai devynių savaičių kelionė tiems, kurie jaučia, kad yra vis dar stabdomi ne tiek objektyvių aplinkybių savo gyvenime, kiek negatyvaus vidinio nusiteikimo, iš tėvų „paveldėtų“ ar aplinkinių įkalbėtų įsitikinimų, nepagrįstų baimių ir netikrumo.

Jei EŽD eksperimentas labiau susijęs su informaciniu mūsų lauku, mūsų pokalbių temomis, tariamais žodžiais ir jų prasmėmis, kitaip tariant, kasdienės kalbos magija, tai Nuostatų keitimo praktika susijusi su mūsų pasirinkimais tikėti vienais ar kitais dalykais tiek apie save, tiek apie pasaulį, didžiausią dėmesį skiriant nuostatoms, kuriančioms arba nepriteklius, arba klestėjimą mūsų gyvenimuose (detaliau apie EŽD eksperimento ir Nuostatų keitimo praktikos skirtumus rašau čia).

Verta paminėti, kad Nuostatų keitimo praktikoje kalba eis ne tik apie finansinius nepriteklius ir ne vien apie materialų klestėjimą. Negatyvios nuostatos gali būti „peraugusios“ ir kitas gyvenimo sritis:

„Jei kažkur ims sektis, kažkur ims nesisekti.“
„Bėda viena nevaikšto.“
„Man nepakanka talento, kad iš jo gyvenčiau.“
„Lietuvoj nėra rinkos mano kuriamam produktui.“
„Lietuvoj nėra vyrų.“
„Man mirtinai trūksta laiko.“
„Išsimiegosiu, kai numirsiu.“
„Kad uždirbčiau daugiau, turiu arti per tris darbus.“
„Aš niekada neišdrįsiu kalbėti prieš auditoriją.“
„Aš sena ir niekam nebereikalinga.“
„Kuprotą ištiesins grabo lenta.“
„Žmonės nesikeičia.“

Visa tai tėra ilgai puoselėtos mintys – nors labai stipriai veikiančios taip galvojančių gyvenimus, vis tik – tai tik mintys. O negatyvias mintis galime ravėti kaip piktžoles iš gėlyno, taip pamažėl jas keisti, ir galiausiai leisti sužydėti geriausiems ketinimams.

Aš siūlau tik tai, ką išbandžiusi esu pati, ką bandė ir teigiamai įvertino mano seminarų dalyviai, ir kas tikrai veikia: savistabą, saviauklą, asmeninės atsakomybės už savo gyvenimą prisiėmimą, kūrybiškumą, efektyvius asmenugdos pratimus ir sąmoningą savo vaizduotės „įdarbinimą“.

Čia dalinuosi dalykais, leidusiais man pastebėti vidinius trukdžius, sąmoningai perkeisti savo nusistatymus, išdrįsti atsisveikinti su darbu, kuriame nebemačiau prasmės, ir imtis tų darbų, kurie įdomūs bei prasmingi man pačiai.

Būtent darbas su vidinėmis nuostatomis leido man išbandyti save naujose srityse, išbristi iš skurdo bei skolų, išmokti taupyti ir susikurti finansinį savarankiškumą. Dalyvių atsiliepimai – geriausias įrodymas, kad mano siūlomi pratimai veikia. Jie dar ir dar sykį įrodo: veikia tai, ką veikiame mes.

Nuostatų keitimo praktikos turinys

Šią praktiką sudaro teorijos, autorinė medžiaga, gausūs žemiški praktiniai pavyzdžiai ir užduotys kiekvienai temai.

Kiekvieną savaitę Nuostatų keitimo praktikos dalyviui atkeliauja:

– Kaskart nauja praktikos tema, jos aprašymas.
– Klausimynai neigiamų nuostatų dekonstrukcijai.
– Iliustracija ar kelios, kaip praktiškai gali būti naudojami klausimynai ir kaip randami atsakymai.
– Išsamūs neigiamų nuostatų pavyzdžiai kiekvienai temai – su žemiškais paaiškinimais, kaip konkrečios neigiamos nuostatos veikia mūsų elgesį, pasirinkimus ir gyvenimo kryptį.
– Truputis (ir tik realybėje pritaikomos) teorijos.
– Gairės visos savaitės darbui su viena tema (kasdien tai pareikalaus pusvalandžio realaus darbo, tačiau tas darbas su savimi gali vykti ir realaus šiandieninio Jūsų darbo metu – mes tiesiog „pajungiame“ vaizduotę savo tikslams tuo metu).
– Papildomi pratimai, skirti atlikti raštu – padedantys išsigryninti savo santykį su tema, įžodinti norus ar nenorus, atrasti dėsningumus.
– Idėja ar kelios, ką dėl savęs galima nuveikti savaitgalį.

Kiekvieną savaitę medžiagą papildo asmeniniai ir išbandžiusiųjų pavyzdžiai, kas pasiteisina ir kodėl. Taip pat iš savo ir kitų patirties dalinuosi, kas sukelia „strigimus“.

Drauge atkeliaus knygos, programėlės ar naudingo interneto puslapio, susijusio su konkrečia tos savaitės tema, rekomendacija.

Dalyviai su medžiaga gauna ir autorinį mano „Gausos dienoraštį“ – grįžtantys kartoti kurso rašo, kad tai vienas labiausiai pasiteisinusių instrumentų.

Visa medžiaga dalyviui pateikiama raštu. Žinau, kad dabar dažnai rengiami video arba audio kursai, tačiau man pačiai gerokai efektyvesni atrodo aiškiai, juodu ant balto išdėstyti dalykai – pati visad noriu aiškios struktūros ir aiškių užduočių, būtent taip konstruoju ir savo pačios kursus.

Negaliu išmokyti kito plaukti, tačiau galiu pasidalinti, kas labiausiai padėjo man – tiek nenuskęsti iš pat pradžių, tiek, jau vėliau, išmokti nardyti.

nkp-icon

O kad autorinis mano kursas padeda pagauti gerą vėją ir Nuostatų keitimo praktikos dalyviams, liudija jų pačių atsiliepimai:

apie trokštamus pokyčius be prievartos prieš save,
apie išaugusias pajamas ir sustiprėjusį pasitikėjimą savimi bei pačiu gyvenimu,
apie išsijudinimą po sąstingio ir keičiamus darbus,
apie perprastą gausos ir stygiaus filosofiją bei „limpančią“ gerovę,
apie vadavimąsi iš žemo savęs vertinimo,
apie išsilaisvinimą iš skolų,
apie įveiktas finansines baimes,
apie atgautą savivertę ir džiaugsmą po 50-ies.

2016-09-24-17-13-09

Nuotolinėje praktikoje dalyvauti galima ir nebuvus Nuostatų keitimo dirbtuvėse gyvai. (Juoba kad šiuo metu gyvi seminarai nevyksta.)

Dalyviai gauna instrukcijas ir priemones savarankiškam darbui, kiekvienas dirba jam priimtinu intensyvumu.

Nuostatų keitimo praktiką rekomenduočiau po EŽD eksperimento, jeigu renkamasi tarp dviejų nuotolinių praktikų ir svarstoma, kurioje naudingiau dalyvauti pirmiausia. Daugelio atsiliepimai liudija, kad toks praktikų eiliškumas kur kas efektyvesnis, nei iš pradžių dalyvauti NKP, o tik po to EŽD.

Dalyviai gali patys pasirinkti mokestį, kuris juos įpareigos dirbti, pradedant nuo 85 eurų už 10 kurso savaičių (jau dalyvavusiems kituose „Ilzės dirbtuvių“ kursuose).

Kada?

 

Po EŽD eksperimento, daug žmonių grįžta tęsti darbo su savimi „Ilzės dirbtuvėse“. 2020-aisiais, daugiausia dėl jau dalyvavusiųjų rekomendacijų, mūsų dalyvių skaičiai padvigubėjo. Dėl to pastaruoju metu Nuostatų keitimo praktikos grupės taip pat auga ir sparčiai persipildo. Norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis naujai grupei.

Registracijos forma yra žemiau ir ji niekaip neįpareigoja dalyvio.

Su visais užsirašiusiais susisiekiame el. paštu, likus kelioms dienoms iki starto. Apsisprendę gali įsigyti vietas.

Registracijos formą galima užpildyti čia:
https://goo.gl/forms/dBe678mKpta71IUe2

Primenu, kad saugau savo dirbtuvių ir kursų atmosferą. Todėl asmenys, mano blokuoti socialiniame tinkle, seminaruose ir kursuose yra nepageidaujami. Kadangi jau buvo užtektinai bandymų apeiti šią taisyklę, įspėju, kad paaiškėjus tokiam faktui, jie iš praktikos šalinami be papildomo įspėjimo, o jų pavedimai aukojami gamtos gerovei: nuo 2016 metų „Ilzės dirbtuvės“ gamtos ir gyvūnų gerovei jau skyrė virš 32 000 eurų.


Comments are closed.