Nuostatų keitimo praktika



Atpažinkite mintis, trukdančias dirbti su malonumu.
Atraskite, kas Jūsų viduje trukdo tobulėti ir klestėti.
Paverskite teigiamus pokyčius praktišku žaidimu.
Žaiskite gyvenimo gausą ir kurkite ją.
Be prievartos prieš save ir vaidybos.


Kadangi pirmasis mano nuotolinis kursas, EŽD eksperimentas, buvo itin gerai įvertintas dalyvių (būtent dėl puikių įvertinimų jame dalyvavo jau daugiau nei 6000 žmonių, liudijančių, kad ir dirbant savarankiškai galima pasiekti ryškių teigiamų pokyčių), dar 2016 m. pradėjau rengti antrą nuotolinį kursą. Tai Nuostatų keitimo praktika. Nuorodą registracijai rasite šiame tekste, jo gale.

Pradėkime nuo to, ką apie kursą man rašo jį baigę žmonės.

Dalyvių atsiliepimai

“Jautresni aplinkiniai pastebi mano vidinę ramybę, nors man jos ir anksčiau nestigo, tačiau aš žinau, kad išmokau pakovoti už savo nuomonę, savo intelektinį kuriamą produktą, ir savo naujas nuostatas. O man labiausiai “pasitarnavo” Gausos ir Stygiaus filosofija – dabar atrodo, nieko nepakeičiau, net nuostatos nespėjau pakeisti, o pinigai lanko mane visokiais  tikėtais ir netikėtais būdais… Pirmasyk gyvenime turiu santaupų.”

*

“Pasigailėjau, kad šios praktikos neradau prieš kokius 7 metus, nes šiomis dienomis būčiau pilnai apsirūpinusi.”

*

“Trumpai tariant praktikos rezultatas toks, skolų sumažėjo per pusę, dar po 6 mėnesių mes jų nebeturėsim.”

*

“Rodos, per tas savaites nulipdžiau save iš naujo. Ir šiandien aš tikrai kitokia… Tai daugiau nei tik biologinio fakto konstatavimas, tai tikras pojūtis ir tikra savijauta. Ilze, kur tu buvai, kai buvo man 16?”

*

“Rezultatas – iš 3 įmonių mane dirbti pakvietė net dvi. (…) Maža detalė – be įvairių pliusų, kurie lėmė, kad pasirinkau vieną iš įmonių, mano pasirinktoji idealiai atitiko mano vizualizacijas, kurtas tik gavus pirmą NKP užduotį:)”

*

“Labai padėjo susistyguoti ir kai kuriuos jau žinomus ar girdėtus dalykus sudėjo į naudingą praktiką, kuri davė puikių rezultatų.”

*

“Anksčiau, kad pasiekčiau tikslą, reikėdavo brautis alkūnėmis. O mano ramus būdas man to daryti neleisdavo. Atrodo, rašai, darai, stengiesi, bet rezultato, kaip nėra, taip nėra. Dabar gi, atrodo viskas vyksta savaime.”

*

“Finansinių blokų turėjau daug, vienas jų – slaptas įsitikinimas, kad tik protingesni už mane gali dirbti sau. (…) Po Nuostatų keitimo praktikos šios baimės įvardytos, išanalizuotos ir dalis jų nuraminta, dalis budi, bet aš jau žinau jų poveikį ir kaip jį mažinti.”

*

“Nuotolinė Nuostatų keitimo praktika skirta Jums, jei nors kartą klausėte savęs „kas man trukdo daugiau uždirbti?” ar „kaip rasti darbą, kuris patiktų?” Tai programa, padedanti rasti ir atpažinti priežastis, kodėl pinigai ir darbas yra ne galimybė, o problema. Dažnai tos priežastys – tai mūsų pačių pasąmonėje nusėdę įsitikinimai ir požiūris į pinigus, darbą, ir pačius save. Kaip juos rasti, ištraukti į šviesą ir, svarbiausia, pakeisti naudingais sau, ir yra Nuostatų keitimo praktika. Ji padeda nebekišti kojos sau patiems.”

Šimtus trumpų autentiškų atsiliepimų apie mano kursus galite rasti po šiais įrašais: čia, po grupės “7 MINUTĖS SVAJONEI KASDIEN” anonsu, taip pat dirbtuvių paskyroje ir mano asmeniniame profilyje.

Nuostatų keitimo praktikos sumanymas – chameleoniškai nerti į savo mėgstamą veiklą ir tyrinėti savo mintis bei veiksmus daugiau lengvo žaidimo, nei sunkaus darbo forma.

Kai pati radikaliai (tačiau, priešingai, nei tuo metu mane gąsdino vyras, labai sėkmingai) keičiau profesinę sritį, nepaprastai daug investavau į save. Iš tiesų nuo paauglystės labai godžiai mokiausi saviugdos srityje, tačiau po kone dešimties metų pirmąsyk keisdama darbo sritį, mokymuisi išleidau penkiaženkles sumas ir ilgas savaites.

Tikrai ne visos žinios buvo vertingos, tačiau pačias svarbiausias, patyrusi jų naudą, labai norėjau perduoti kitiems. Taip gimė visos dienos seminaras Nuostatų keitimo dirbtuvės, o drauge su seminaru – ir jį palydintis kursas, nuotolinė Nuostatų keitimo praktika.

Nuostatų keitimo praktika, dalyvių vadinama tiesiog NKP, yra nuotolinis dešimties savaičių kursas tiems, kurie siekia atrasti savo pačių mąstymo, požiūrio, įsitikinimų ir nuolat susiklostančių gyvenimiškų situacijų ryšius, kitaip tariant – atpažinti, kaip patys dažnai susikuriame ir nesėkmes, ir sėkmes.

Šio kurso metu labiausiai dėmesį telkiame į:
– karjerą, profesinę savirealizaciją,
augimą bei tobulėjimą pasirinktame darbe,
– arba darbo keitimą, jei yra toks poreikis,
– arba grįžimą į darbo rinką po ilgesnės pertraukos – motinystės/tėvystės atostogų, fizinės ligos, depresijos, išsekimo, kitokių pauzių.

Kurso metu analizuojame savo įsitikinimus, stereotipus ir nuostatas, labiausiai lemiančias mūsų darbinio gyvenimo kokybę, mūsų įsitvirtinimą pasirinktoje srityje, gebėjimą sąmoningai „įdarbinti” savo profesines stiprybes ir mums priimtinais būdais dirbti su savo „silpnesnėmis vietomis”:

– Kaip konkrečiau patys, negatyviu nusistatymu, kuriame kliūtis sau?
– Kodėl nurašome save, numenkiname savo sugebėjimus?
– Kaip patys pasmerkiame save nepritekliams bei stagnacijai?
– Kaip atstumiame galimybes, progas, gyvenimo dovanas ir pačius pinigus?
– Kodėl pinigai ir darbiniai pokalbiai apie juos daug kam kelia įtampą, nejaukumą, kaltę?
– Kaip patys uždarome sau naujus kelius į kokybiškesnę saviraišką, prasmingesnį darbą, drąsesnę karjerą ar net pilnavertiškesnius santykius?
– Ir kaip tai pakeisti?

Kurso metu susipažįstame su begale žemiškų pavyzdžių, mokomės atpažinti ydingus įsitikinimus, dirbti su jais, ir, galiausiai, juos keisti į sau palankesnius: ramiai, nuosekliai, kryptingai. Kaip chameleonai pamažėl taikydamiesi prie naujos aplinkos – tačiau ne tokios, kokia yra šiandien, o tokios, kokią norime aplink save kurti.

Tai kursas, kurio turinį jo dalyviai plačiai pritaiko ir asmeniniame gyvenime, santykiuose, šeimoje: išmokus dirbti su negatyviu požiūriu ir ribojančiomis nuostatomis darbe, šis įgūdis pravers visą likusį gyvenimą. Tačiau visų pirma šis kursas skirtas norintiems būtent sąmoningesnio santykio su savo darbine ir finansine praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Tai labiausiai į karjerą, darbą ir uždarbį orientuoti “Ilzės dirbtuvių” mokymai iš visos mano kursų paletės.

Atsižvelgdama į EŽD eksperimento naudą, kurią liudija daugelio dalyvių laiškai ir gyvi atsiliepimai, jiems po pirmojo kurso grįžus į kitus mano seminarus, parengiau išsamią medžiagą ir tokiam nuotoliniam darbui su savimi: peržiūrint ir keičiant nuostatas, susijusias su mūsų darbu, uždarbiu, talento realizacija, lydinčia gausa ar, priešingai, nuolatiniu stygiumi, kurį galime sėkmingai puoselėti savo mintimis ir veiksmais, tačiau taip pat sėkmingai galime keisti, jei tik to norime ir dėl to nuveikiame bent vieną kitą dalyką.

Kurso teikiamos galimybės


Šios 10 savaičių, jei dalyvis sąžiningai atliks bent dalį užduočių, visam likusiam gyvenimui suteiks instrumentus savarankiškai dirbti su savo baimėmis, vidiniais „stabdžiais”, ir išmokys sveikai kritiškai kvestionuoti kylančius vidinius prieštaravimus bei išorines manipuliacijas iš kolegų ar klientų pusės.

Šiuos mokymus (gyvą kursų versiją, Nuostatų keitimo dirbtuves, visos dienos seminarą arba sutrumpintą jo versiją) savo darbuotojams ir viešais edukaciniais tikslais pirko Lietuvos bankas, kelionių agentūros, kitos įmonės, begalės organizacijų darbuotojai.

Kurso turinį sudaro asmenugdos teorija ir kassavaitinė praktika atliekant pagrindinius bei papildomus savaitės pratimus.

Šio kurso medžiaga gali būti naudojama keliais būdais. Visų pirma, Nuostatų keitimo praktika skirta darbui su savimi. Tačiau ji taip pat gali būti labai naudinga darbdaviams, vadovams ir verslų savininkams: NKP pratimai puikiai tinka siekiantiems išbandyti asmenugdos instrumentus ir taikyti juos darbinių pokalbių, susitikimų ir susirinkimų metu (asmenugdos instrumentų taikymas darbovietėje vadinamas ugdomuoju vadovavimu), taip pat mokytojams, dėstytojams, kitiems, dirbantiems su jaunimu ir norintiems labiau įgalinti moksleivius bei studentus.

Kam skirta Nuostatų keitimo praktika


Nuostatų keitimo praktika – tai teorija ir praktika kiekvieną savaitę: idėjos, įžvalgos, pavyzdžiai, pratimai bei savistabos dienoraštis.

Medžiaga skirta 10 savaičių individualiam darbui, vykstančiam labiau žaidimo ir tyrinėjimo forma.

Tai neilga, tačiau intensyvi vidinė kelionė tiems, kurie jaučia, kad yra vis dar stabdomi ne tiek objektyvių aplinkybių savo gyvenime, kiek negatyvaus vidinio nusiteikimo, iš tėvų paveldėtų ar aplinkinių įkalbėtų įsitikinimų, nepagrįstų baimių ir netikrumo.


Jei EŽD eksperimentas labiau susijęs su informaciniu mūsų lauku, mūsų pokalbių temomis, tariamais žodžiais ir jų prasmėmis, kitaip tariant, kasdienės kalbos magija, tai Nuostatų keitimo praktika susijusi su mūsų pasirinkimais tikėti vienais ar kitais dalykais tiek apie save, tiek apie pasaulį, didžiausią dėmesį skiriant nuostatoms, kuriančioms arba nepriteklius, arba klestėjimą mūsų gyvenimuose (detaliau apie EŽD eksperimento ir Nuostatų keitimo praktikos skirtumus rašau čia).

Verta paminėti, kad Nuostatų keitimo praktikoje kalba eis ne tik apie finansinius nepriteklius ir ne vien tik apie materialų klestėjimą. Negatyvios nuostatos gali būti „peraugusios” ir kitas gyvenimo sritis:

“Jei kažkur ims sektis, kažkur ims nesisekti.”
“Bėda viena nevaikšto.”
“Man nepakanka talento, kad iš jo gyvenčiau.”
“Lietuvoj nėra rinkos mano kuriamam produktui.”
“Lietuvoj nėra vyrų.”
“Man mirtinai trūksta laiko.”
“Išsimiegosiu, kai numirsiu.”
“Kad uždirbčiau daugiau, turiu arti per tris darbus.”
“Aš niekada neišdrįsiu kalbėti prieš auditoriją.”
“Aš sena ir niekam nebereikalinga.”
“Kuprotą ištiesins grabo lenta.”
“Žmonės nesikeičia.”

Visa tai tėra ilgai puoselėtos mintys – nors labai stipriai veikiančios taip galvojančių gyvenimus, vis tik, tai tik mintys. O negatyvias mintis galime ravėti kaip piktžoles iš gėlyno, taip pamažėl jas keisti, ir galiausiai leisti sužydėti geriausiems ketinimams.

Aš siūlau tik tai, ką išbandžiusi esu pati, ką bandė ir teigiamai įvertino mano seminarų dalyviai, ir kas tikrai veikia: savistabą, saviauklą, asmeninės atsakomybės už savo gyvenimą prisiėmimą, kūrybiškumą, efektyvius asmenugdos pratimus ir sąmoningą, konstruktyvų savo vaizduotės įdarbinimą.

Čia dalinuosi dalykais, leidusiais man pastebėti vidinius trukdžius, sąmoningai perkeisti savo nusistatymus, išdrįsti atsisveikinti su darbu, kuriame nebemačiau prasmės, ir imtis tų darbų, kurie pasirodė įdomūs bei prasmingi man pačiai.

Būtent darbas su vidinėmis nuostatomis leido man išbandyti save naujose srityse, išbristi iš skurdo bei skolų, išmokti taupyti, susikurti finansinį savarankiškumą ir labai sėkmingai įsitvirtinti man visiškai naujoje, mokymų, srityje: nepaisant intravertiško mano būdo, sulaukti n-iolikos tūkstančių dalyvių mano dirbtuvėse.

Dalyvių atsiliepimai apie šį kursą yra geriausias įrodymas, kad mano siūlomi pratimai yra praktiški, pritaikomi ir veikia. Jie vėl ir vėl iliustruoja: veikia tai, ką veikiame mes.

Nuostatų keitimo praktikos turinys


Šią praktiką sudaro teorijos, autorinė medžiaga, gausūs žemiški pavyzdžiai ir praktinės užduotys kiekvienai temai.

Kiekvieną savaitę Nuostatų keitimo praktikos dalyviui atkeliauja:

– Kaskart nauja praktikos tema, jos aprašymas.

Klausimynai neigiamų nuostatų dekonstrukcijai.

Iliustracija ar kelios, kaip praktiškai gali būti naudojami klausimynai ir kaip randami atsakymai.

Išsamūs neigiamų ir teigiamų nuostatų pavyzdžiai kiekvienai temai – su žemiškais paaiškinimais, kaip konkrečios nuostatos veikia mūsų elgesį, pasirinkimus ir gyvenimo kryptį.

– Truputis (ir tik realybėje pritaikomos) teorijos.

Gairės visos savaitės darbui su viena tema (kasdien tai pareikalaus pusvalandžio realaus darbo, tačiau tas darbas su savimi gali vykti ir realaus šiandieninio Jūsų darbo metu – mes tiesiog pajungiame savo vaizduotę konkretiems tikslams tuo metu).

Papildomi pratimai, skirti atlikti raštu, padedantys išsigryninti savo santykį su tema, įžodinti norus ar nenorus, atrasti dėsningumus.

Idėja ar kelios, ką dėl savęs galima nuveikti kiekvieną savaitgalį.

Kiekvieną savaitę medžiagą papildo asmeniniai ir išbandžiusiųjų pavyzdžiai, kas pasiteisina ir kodėl. Taip pat iš savo ir kitų patirties dalinuosi, kas sukelia strigimus.

Drauge atkeliaus knygos, programėlės ar naudingo interneto puslapio, susijusio su konkrečia tos savaitės tema, rekomendacija.

Dalyviai su medžiaga gauna ir autorinį mano “Gausos dienoraštį”: grįžtantys kartoti kurso rašo, kad tai vienas labiausiai pasiteisinusių instrumentų.

Visa medžiaga dalyviui pateikiama raštu. Žinau, kad dabar dažnai rengiami video arba audio kursai, tačiau man pačiai gerokai efektyvesni atrodo aiškiai, juodu ant balto išdėstyti dalykai – pati visad noriu aiškios struktūros ir aiškių užduočių, būtent taip konstruoju ir savo pačios kursus.

Negaliu išmokyti kito plaukti, tačiau galiu pasidalinti, kas labiausiai padėjo man tyrinėjant savo nuostatas ir radikaliai keičiant veiklos sritį: kas padėjo nenuskęsti iš pat pradžių, o vėliau ir išmokti nardyti.

nkp-icon


O kad autorinis mano kursas padeda pagauti gerą vėją ir Nuostatų keitimo praktikos dalyviams, liudija jų pačių atsiliepimai:

apie trokštamus pokyčius be prievartos prieš save,
apie išaugusias pajamas ir sustiprėjusį pasitikėjimą savimi bei pačiu gyvenimu,
apie išsijudinimą po sąstingio ir keičiamus darbus,
apie perprastą gausos ir stygiaus filosofiją bei „limpančią” gerovę,
apie vadavimąsi iš žemo savęs vertinimo,
apie išsilaisvinimą iš skolų,
apie įveiktas finansines baimes,
apie atgautą savivertę ir džiaugsmą po 50-ies.

2016-09-24-17-13-09


Nuotoliniame NKP kurse dalyvauti galima ir nebuvus Nuostatų keitimo dirbtuvėse gyvai. (Juoba kad šiuo metu gyvi seminarai nevyksta.)

Dalyviai gauna instrukcijas ir priemones savarankiškam darbui, kiekvienas dirba jam priimtinu intensyvumu.

Nuostatų keitimo praktiką rekomenduočiau po EŽD eksperimento, jeigu renkamasi tarp dviejų nuotolinių kursų ir svarstoma, kuriame naudingiau dalyvauti pirmiausia. Daugelio atsiliepimai liudija, kad būtent toks kursų eiliškumas kur kas efektyvesnis, nei kad iš pradžių dalyvauti NKP, o tik po to EŽD.

Dalyviai yra laisvi patys pasirinkti mokestį, kuris juos įpareigos dirbti, pradedant vos nuo 10 eurų už kurso savaitę.

Registracija spalio 9 d. grupei


Po EŽD eksperimento tikrai daug žmonių grįžta tęsti darbo su savimi “Ilzės dirbtuvėse”. 2020-aisiais, daugiausia dėl jau dalyvavusiųjų rekomendacijų, mūsų dalyvių skaičiai padvigubėjo. Todėl supaprastinome registraciją.

Registracijos formą rasite čia, apsisprendę gali išsyk užsitikrinti vietą būsimoje grupėje.

PS. Primenu, kad saugau savo dirbtuvių ir kursų atmosferą. Todėl asmenys, mano blokuoti socialiniame tinkle, seminaruose ir kursuose yra nepageidaujami. Kadangi jau buvo užtektinai bandymų apeiti šią taisyklę, oficialiai įspėju, kad paaiškėjus tokiam faktui, jie iš praktikos šalinami be įspėjimo, o jų pavedimai aukojami Gamtos gerovei: nuo 2016 metų “Ilzės dirbtuvės” Gamtos ir gyvūnų gerovei jau skyrė virš 37000 eurų (kaip, sužinoti galite čia).


Comments are closed.