Laikas tik sau, vertas šimtų arba tūkstančių eurų


Variantas A. Moteris-devyndarbė-didvyrė-tarnaitė-auka, nuo persidirbimo skaudama nugara ir iš savigailos trūkinėjančiais nervais besivaikanti kiekvieną dulkę namuose, užuot nuveikusi kažką savo pačios labui?

Ar vis tik variantas B.? Moteris-būtybė, skleidžianti džiaugsmą, taiką, gerą nuotaiką ir įkvėpimą tegul ir ne idealiai sutvarkytuose namuose? Užtat gerai palepinusi save ir išpildžiusi vieną kitą savo pačios norą, prieš pildant kitų?

Jei esate moteris ir negalite pasirinkti tarp variantų A. ir B., paklauskite savo vyro, vaiko ar kito jus mylinčio žmogaus, KURIĄ jus rinktųsi jis. Galite maloniai nustebti. (Kartais tik tai mane, perfekcionistę ir darboholikę, ir gelbėja nuo susinaikinimo persidirbant ir persistengiant – vyro atsakymas.)

Karantinas yra laikas, kai, skaičiau, daliai moterų ant nebūtinai stiprių pečių gula keturgubas krūvis. 

Namų ruoša + darbas iš namų + vaikai visądien namuose + vyras visądien namuose + šunys, katės, šinšilai, iguanos, vėžliukai, papūgos ir kt. + psichologinė pagalba telefonu vyresnio amžiaus šeimos nariams ir giminaičiams + psichologinė pagalba iš namų jau išsikrausčiusiems vaikams ar anūkams + sudėtinga karantino logistika prekėms, maistui ir t.t. + nežinia + stresas + fizinis ir psichinis nuovargis + … (įrašykite savo) = BĖDA.

Bėda, kuri viena nevaikšto.

Sakoma, kad įsitempusi moteris energetiniame lygmenyje atstumia nuo savęs ne tik meilę, bet ir Visatos gausą – ir materialią, ir kitokią žemišką gerovę, gyvenimo dovanas, išsipildymus, ir pinigus – taip pat. 
Išsekti, perdegti, bereikalingai nusialinti save – ir ypač pandemijos, pasaulinės nežinios metu – labai kenksminga.

Todėl aš siūlau mums visoms BENT VIENĄ VAKARĄ per savaitę (o jei išeina, kuo daugiau vakarų) nusipurtyti atsakomybę “už visą pasaulį”.

Kaip neseniai girdėjau vieną teologą sakant, nuo nemigos geriausiai gydo susireikšminimo atsisakymas. Nuo perdegimo karantino metu – taip pat.
Nusireikšminkim pasilepindamos ir skirdamos LAIKO TIK SAU.

Kviečiu mielas skaitytojas, jaučiančias, kad buvimas namuose baigia privesti prie tam tikros ribos, atverti vonių duris, vonių spinteles, peržiūrėti turimas kosmetikos atsargas ir pasvarstyti, kuo norite ir galite šįvakar palepinti save. Gal šilta žolelių vonia, gal kauke veidui ar plaukams, gal manikiūru, pedikiūru, ar kokia kita procedūra… Tebūnie tai LAIKAS TIK SAU.

Kad žmogui bent pusvalandį per dieną BŪTINA pabūti vienam, apie tai kalba ir specialistai. Ir kalba su kiekviena diena vis garsiau, kai dabar daugelis esame “suspausti” privalomam buvime su kitais. Tegul ir su labai mylimais šeimos nariais, ir vis tik – LAIKAS TIK SU SAVIMI, VIENUMOJE yra gyvybiškai svarbus.

Lai tas pusvalandis ar valanda būna itin maloni, naudinga ne tik sielai, bet ir kūnui.

Kartais pauzė padeda ne tik pailsėti, bet ir praregėti.

Vieną karantino sekmadienį man buvo kaip tik tokia diena. Vyras dirbo nuo ryto ir vakaro, ir aš lengvai galėjau susigadinti savo laisvą dieną, užsikrovusi ant įsitempusių pečių kažkokį neregimą archetipinį kryželį, kad tvarka namuose yra išskirtinai moters “pareiga”. 

Galėjau visą dieną praleisti tvarkydamasi ir bambėdama viduje, o vakarą galėjau pasitikti fiziškai pavargusi, suirzusi (kai neišnaudoju savo kūrybinės energijos, tampu suirzusi), išsekusi nuo savo pačios vidinio dialogo dejonių.

Savo nuostabai, to nepadariau.

Tąsyk pagalvojau, “ai, pasitvarkysim kitą dieną, dviese”, ir pasirinkau variantą B. iš pirmos šio teksto pastraipos, nors daug sykių gyvenime esu pasirinkusi A.

(Tiesa, variantas A. laimingu nepadarė nė vieno žmogaus – nei mano artimųjų, nei mano skaitytojų; kodėl, galite lengvai nujausti – pervargęs ir nelaimingas žmogus niekaip neišspinduliuoja laimės kitiems, jokios dirbtinės šypsenos ir jokios tuščios motyvuojančios citatos čia nepadės – žmonės puikiai jaučia feiką ir tas feikas sveikus žmones vimdo, o ne “įkvepia”).

Kaip mano močiutė sako, “jei savęs nemyli – niekas tavęs nemylės”. Aš pridedu, kad meilė yra veiksmas, nes jei tai tik tušti žodžiai – tai tikrovė (savijauta, santykiai, situacijos ir nuotaikos) kalba už save. Ir tada butaforiniai klaikiai persidirbusios, nusialinusios, apsileidusios, save į kampą užspeitusios moters žodžiai “ne, ne, bet aš vis tiek save myliu” bendrame kontekste tėra liūdnas anekdotas.

Be to, kad pasirinkau variantą B ), tą pat dieną sutaupiau galimai net kokius 455 eurus.

Kaip? 

Ogi žemiau surašau savo tos dienos “procedūrų dienos” planą detaliai.

(Beje, jei nutarsit pasilepinti iš peties, vis tik nesiūlau išsyk bandyti pakartoti VISO mano sąrašo – kartais esu nesveika maksimalistė, būtent tokiu pavyzdžiu sekti nerekomenduoju; manau, jei dar niekad sąmoningai neskyrėte VIEN TIK SAU nė valandos per visą dieną, pradžiai visiškai užteks arba masažo, arba vonios, arba pedikiūro – pasirinkite kažką viena, kas šiuo metu aktualiausia jums, kad NEPERVARGTUMĖT nuo poilsio.)

“Sutaupytas” sumas surašau iš atminties, iš patirties, iš lankytų SPA, sveikatingumo centrų, etc., kai kur gal biskį pakeliu kainą, jeigu pati sau paslaugą atlikau LABAI GERAI (o kad iki pandemijos kai kur Vilniuj kainos buvo kaip Niujorke, tai žinau iš apsilankymo Niujorke) :

✓ Tonizuojantis, medžiagų apykaitą gerinantis, liekninantis ir linijas dailinantis viso kūno šveitimas natūraliu, ekologišku kofeino šveitikliu su lengvu masažu, 20 min.
30 eurų.
✓ Individuali treniruotė su kineziterapeute, 30 min.
30 eurų.
✓ Galvos masažas, 30 min.
30 eurų.
✓ Natūralių aliejų kaukė plaukams.
15 eurų.
✓ Ajurvedinis pėdų masažas su specialiu minkštinančiu aliejumi pėdoms, 30 min.
30 eurų.
✓ Odą skaistinantis ir centrinę nervų sistemą raminantis veido masažas su rožių aliejais, 30 min.
75 eurai.
✓ Ajurvedinis viso kūno masažas “Abyanga” su prabangiu raumenis šildančiu aliejų mišiniu, 45 min.
75 eurai.
✓ Aromaterapinė pieno vonia su raminančiais eteriniais aliejais ir rožių putomis, 1 val.
15 eurų.
✓ Valomoji balto molio kaukė veidui ir dekoltė, klausantis relaksacinės muzikos, 20 min.
15 eurų.
✓ Pedikiūras su lakavimu, 20 min.
40 eurų.
✓ Manikiūras su lakavimu, 30 min.
20 eurų.
✓ Valanda aukščiausios prabos psichoterapijos, 1 val.
60 eurų.
✓ Kelionė taksi iki SPA salono ir atgal.
10 eurų.
✓ Kelionė iki sveikatingumo centro ir atgal.
10 eurų.

CHA CHA CHA!
😀
Kaip vienai dienai, neblogai!

Kaip viską susikūriau nemokamai?

✓ Natūralų kūno šveitimą ryte pasidariau kavos tirščiais – senas geras (kadais iš biednystės atrastas) sprendimas. Oda lieka šilkinė. Gali pernelyg stipriai tonizuoti, tad vakare nerekomenduoju.

✓ Mankštoms naudoju mokamą, tačiau tikrai nedaug kainuojantį apps’ą. Nereikia jokių treniruoklių, tik aprangos ir kilimėlio. Tai turiu iš seniau.

✓ Visus savimasažus pasidariau pati, pagal Youtube instrukcijas ir iš atminties (mokiaus kažkada seminare pėdų masažo, lig šiol praverčia).

✓ Natūralių aliejų mišinys plaukams susimaišytas anksčiau, šio meno mokiaus iš legendinės Nijolės Degutienės knygos “Sveiki, gražūs ir stiprūs plaukai”. 
Aliejų tepu PO kraujotaką aktyvinančio galvos masažo – man atrodo, tai labai sustiprina veikimą. Aliejų prieš procedūrą truputį pasišildau karštame vandenyje.

✓ Aliejus pėdų masažui pirktas kadais SPA salone.

✓ Šildantis aliejų mišinys pirktas kažkada SPA salone.

✓ Eteriniai aliejai iš atsargų, naujai pirktas tik levandų.

✓ Rožių putos pirktos pernai kelionėje. (Rožių muilas vienintelis pirktas naujai.)

✓ Pieno voniai buvo šaldytuve. Užtenka ir stiklinės, galima įsipilti ir daugiau.

✓ Rožių aliejus veidui pirktas kažkada pernai.

✓ Balto molio kaukė tai jau nežinia kokio amžiaus, bet molis regis nesensta.

✓ Pedikiūrui tereikėjo pemzos, kreminio šveitiklio ir lako, manikiūrui šveitiklio, žirklučių ir lako. Viską turėjau namie.

✓ “Psichoterapijai” tereikėjo balto lapo, labai taikliai, kryptingai sau užduodamų klausimų ir labai, labai sąžiningų mano pačios atsakymų. Išsiaiškinau kai kuriuos dalykus ir priėmiau kai kuriuos sprendimus. Iš tiesų užteko pusvalandžio. (Bet man dažnai taip būdavo ir gyvai. Aš gan efektyviai su savimi dirbu.)

Štai ir viskas.

Toks nuostabus karantino atradimas: kad pati sau galiu suteikti grožio ir sveikatinimosi paslaugų už beveik 500 eurų per VIENĄ dieną. Tiesą sakant, maloniai save nustebinau. Nes laikau save gana vangiu, gana nedarbščiu ir labai jau lėtu žmogumi… 😀 O va kai noriu, pasirodo…

Kviečiu ir jus permąstyti, ko šiuo metu labiausiai norisi, ko labiausiai pasiilgęs kūnas, protas, širdis; o tada paieškoti būdų suteikti sau būtent tai. BŪTENT tai… kažką, kas būtų tiesiai į dešimtuką.

Tąsyk pasirinkus B vietoj A buvo gera diena.

Aš jos tikrai niekad nesigailėsiu.

Tai buvo diena, kai mylėjau save ne žodžiais, o darbais.

To ir linkiu.


Bookmark the permalink.

Comments are closed.