Kai dėmesio šiluma ištirpdo „negalėjimo” ledus


Sykį vieną naktį man tiesiog atsklendė pavadinimas: Išsipildymų g. Pamačiau jį lyg gatvės pavadinimą, ant skardinės lentelės. Nežinojau, ką jis reiškia, tačiau užsirašiau, o netrukus užsakiau ir gatvės lentelę (nors tokios gatvės Vilniuje kol kas ir nėra). Tuomet sukūriau skiltį savo puslapyje, Išsipildymų g., ir pradėjau publikuoti kitų žmonių išsipildymų istorijas, ilgesnes ir trumpesnes. Išsipildymų g. tapo viena skaitomiausių skilčių mano puslapyje. Sulaukiau begalės atsiliepimų, kad tos istorijos labai įkvepia, palaiko, pastiprina ir kitus, einančius pokyčių ir darbo su savimi keliu. Taip – tokie laiškai ir man pačiai yra kaip gaivus, šiltas (tikrai šiltas) šiandienos vėjas ant ežero, lėtai tirpdantis žiemos sąstingio pusnis. Ir gyvas, tikras priminimas, kad dėmesio šiluma ištirpdo „negalėjimo” ledus, jei tik duodame tam laiko:

„Sveiki,

tikrai nežadėjau rašyti atsiliepimo, kai pradėjau EŽD eksperimentą. Nežadėjau, nei pabaigus.

Dabar jau eina į pabaigą NKP. Ir matau: tikrai pasikeitė, tikrai veikia.

Man visą gyvenimą buvo sunku rašyti. Visą gyvenimą galvojau, jog negebu laisvai reikšti minčių. Mano lietuvių kalbos mokytojos žodžiais – esu vaikas, rašantis tiksliais, taisyklingais, trumpais sakiniais, tačiau neturintis polėkio….

Ir jau besibaigiant EŽD, pradėjau sulaukti atsiliepimų: tavo tekstai veža. Rašyk, rašyk.

Iki tol mano merdintis a la verslas (taip aš jį tada vadinau) merdėjo, o dabar jis skleidžiasi, nes jis man mielas 🙂 (…)

Ačiū ir jau laukiu Jaunaties praktikos :)”

Tikrai taip! Aš taip noriu, kad žmonės tai patirtų – „aš galiu: galiu rašyti, galiu kurti, galiu gyventi kitokį gyvenimą, galiu auginti kitokį santykį, galiu dirbti kitokį darbą, galiu uždirbti kitokį atlyginimą…” Aš noriu, kad žmonės tuo įsitikintų, išgyventų tai – o ne vien skaitytų kitų išsipildymų istorijas.

Nes kai žmogus išgyvena pats – jau niekas ir niekada iš jo to neatims.

Jis gal padalyvauja pas mane vos porą mėnesių, ir gal ne visos savaitės jam būna lengvos, tačiau pats patyręs, pats sąžiningai padirbėjęs su savimi, savo rankomis (visų pirma savo mintimis) susikūręs realių pokyčių, pats pajutęs, kad gali, ir kad labai daug priklauso nuo jo – šį suvokimą jis nešis visą likusį savo gyvenimą.

Ir taip – pokyčiai vyksta palengva, kaip kad ne per vieną dieną ištirpsta visą žiemą kažkur miške kaupęsis sniegas, kaip kad ne per vieną dieną su pavasario srove išgarma ledai. Tačiau diena kita šilumos, ir pamatom žemę, ir pirmą žalią daigą. Mėnuo kitas atidesnio dėmesio vienai ar kitai savo gyvenimo sričiai, ir ji prasilaužia iš ledų, o palepinta dėmesio šviesa, ima augti, stiebtis, lapoti, vesti vaisius. Ir tada žmogus atsigręžia atgal ir sako: va, tikrai pasikeitė, ir pasikeitė daug. Tikrai VEIKIA!

Veikia tai, ką veikiame mes.
Jei tik duodam laiko tam suveikti.

Beje, aš elgiuosi kiek netradiciškai ir atsargiai atkalbinėju užsirašiusius nuo dalyvavimo Nuostatų keitimo praktikoje, atsargiai rekomenduodama pirma dalyvauti EŽD eksperimente. Kodėl? Todėl, kad sulaukiu begalės laiškų, tokių kaip cituojamas aukščiau, liudijančių, kad būtent tokia tvarka – pirma susitvarkyti savo žodžius ir informacinę erdvę, o tada jau tvarkytis su mintimis, baimėmis ir norais – yra logiškiau, efektyviau ir priimtiniau pačiam žmogui. Va net savaitgaliais krenta tokie laiškai į mūsų darbinę pašto dėžutę.

Dabar galima registruotis į kovo mėnesio Nuostatų keitimo praktiką, prasidėsiančią kovo 6-ąją (registracija niekaip neįpareigoja, vietas įsigyti galima likus vos dienai iki starto):
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/nuostatu-keitimo-praktika/

Taip pat jau paskutinės dienos registruotis į papildomą EŽD eksperimento grupę kovui – mūsų bestselerį, jau išbandytą daugiau nei 5000 dalyvių. Darbą pradėsime taip pat kovo 6 d.:
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/ezd-eksperimentas/

Jau baigę EŽD eksperimentą ir / ar Nuostatų keitimo praktiką, ir norintys tęsti darbą su savimi toliau remiantis mano rekomendacijomis, gali registruotis į balandį startuojančią naują Jaunaties praktiką:
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/jaunaties-praktika/

Linkiu lengvo ir malonaus pavasario: giedros mintyse, švaros sprendimų sode ir žydėjimo pasirinkimuose.


Bookmark the permalink.

Comments are closed.