Apie investavimą. Leisti santaupoms tirpti ar jas įdarbinti?


Leisti santaupoms tirpti dėl infliacijos, vis išpuolančių “netikėtų” išlaidų ar tiesiog “nesusiturinčios rankelės”? O gal įdarbinti (iš pradžių tegul ir labai mažus) pinigus, kad jie gamintų naujus pinigus? Jau penktus metus renkuosi įdarbinti pinigus. Nors retas išdrįsdavo tiesiai manęs paklausti, būtent KADAISE įdarbinti pinigai leido man (bent jau finansine prasme) išgyventi baisiausią naikinimo sunkmetį nesiskolinant ir nesėdint artimiesiems ant sprando, iš savo pačios (kad ir panaudojamo, tačiau nuolat atsikuriančio) resurso.

Neįtikėtina, tačiau tiesa: esu gyvas įrodymas, kad investuoti pinigai “gyvena ilgiau”: jei nebūčiau įdarbinusi tos sumos, o būčiau ją laikiusi tiesiog santaupų pavidalu, ją, absoliučiai visą, per tuos trejus naikinimo metus jau būtų “suėdusios” neišvengiamos išlaidos, infliacija, o gali būti, ir spontaniški pirkimai (iš streso) ar, neduok Dieve, lošimai (iš siekio užsimiršti).

Bet kadangi mano santaupos buvo įdarbintos, jos nuolat gamino palūkanas, t.y. nuolat augo. Ir aš, nors ir turėjau išleisti dalį, ir nemažą dalį, savo įdarbintų pinigų, visus tuos metus vis tiek mačiau augimą ir prarastų dalių atsikūrinėjimą. Net pačiais juodžiausiais etapais, tai buvo vienas stiprybės ir ramybės teikiančių dalykų. Tiek laiko negalėdama dirbti, galėjau dengti visas gaunamas sąskaitas ir net… išvykti atostogų.

Būtent todėl, kad pajutau, ką reiškia turėti pajamų net juodžiausiais laikais, jau kurį laiką motyvuoju pradėti mokytis investuoti artimuosius, draugus, giminaičius, bičiulius. O kai kuriems jų jau padėjau žengti ir pirmuosius žingsnius: nes išpuolė akcija net keliose mano jau penktus metus naudojamose investavimo platformose. Tada pagalvojau: pasiūlysiu ir FB draugams. O kadangi jie suragavo itin pozityviai, nutariau, kad parekomenduosiu ir šio puslapio skaitytojams.

Prisijungti dabar tikrai verta, ir ne tik todėl, kad šiuo metu galima pasinaudoti akcija ir gauti premijikę (kaip ją juokais vadinu). Jungdamiesi per mano nuorodas į NordStreet ir FinBee tarpusavio skolinimo ir investavimo platformas, abiem atvejais galėsite pradėti investuoti nuo labai mažų (o tai reiškia – ir saugių) sumų. Na ir abiem atvejais dar gausite pradedančio investuotojo premijikes. Premijikę tada platforma išmokės ir man: kad atvedžiau naują investuotoją.

Beje, viena šių platformų, FinBee, pateko į CNBC sudarytą viso pasaulio fintech įmonių TOP-200.

Kiek dvejojau, ar kviesti prisijungti viešai, ar gal vis tik apsiriboti draugais ir šeima, – tačiau iš tiesų kuo anksčiau perprasite, ką gali nuveikti įdarbinti pinigai (kol Jūs gyvenate savo gyvenimą), tuo anksčiau pradėsite turėti papildomų pajamų.

O kuo stipresni finansiškai būsite, tuo būsite laisvesni ir pilietine prasme. Šiai šaliai tikrai reikia daugiau stipresnių, laisvesnių ir drąsesnių žmonių – tuo esu visiškai tikra.

Skaitytojams pakviesti pamąstyti apie investavimą parengiau visai rimtą motyvacinį-edukacinį tekstą (ką pati būčiau norėjusi sužinoti apie investavimą DAUG anksčiau), tačiau susivėlinau duoti tą tekstą paredaguoti D., o šįvakar jau vėlu, tai šįvakar įdėsiu labai paprastą iliustraciją motyvacijai. 🙂

Tai vidutinę man išmokamų palūkanų normą abiejose akcijas paskelbusiose platformose.

NordStreet:

Ir FinBee:

Kviečiu pasinaudoti proga išbandyti tiek vieną, tiek kitą platformą būtent dabar: pradėti mokytis investuoti, stebėti, kaip viskas vyksta, galiausiai, palyginti tarpusavyje NordStreet ir FinBee, o svarbiausia, kad vos pradėjus tyrinėti platformas, jau galėsite pradėti generuoti papildomas pajamas.

To ir linkiu!


Bookmark the permalink.

Comments are closed.