Apie investavimą: 7 dalykai, kuriuos būčiau norėjusi žinoti anksčiau


Šio klausimo man nedrįso užduoti net labai artimi draugai: iš ko gyvenau visus tuos metus, kai institucinės žiurkės iki kaulų graužė mano ilgus metus kurtą ir puoselėtą nišinį verslą? Turbūt daug kas tyliai manė, kad gyvenau tiesiog iš savo vyro kišenės. O heiteriai dar turbūt ir rankom trynė: aha, Ilzė rengė kursus apie gerovės kūrimą, o dabar pati sėdi vyrui ant sprando, gerovės architektė, cha cha cha!

Cha cha cha! 😆 Tiesa tokia: eina jau ketvirti metai, kai gyvenu iš vadinamųjų pasyvių pajamų. (Nors labai nemėgstu šios frazės* dėl jos asociacijų su tinkliniu marketingu ir panašiomis sektomis, agresyviu kažko brukimu, buku “įtikėjimu” ir tikromis apgaulėmis. Būtent todėl žodžių “pasyvios pajamos” labai vengiu.)

Dar tiksliau būtų pasakyti, kad gyvenu iš savo investuotų pinigų investicinės grąžos.

🥊

Žinoma, tai nėra dešimtys tūkstančių eurų per mėnesį. Jei kalbam apie pajamas tik iš investavimo ir tarpusavio skolinimo platformų, kitam tai būtų… na, kukli alga. Gaunama jau nieko nedarant, bet kukli.

Tad sudėtingesniais mėnesiais man tikrai tekdavo ieškoti kitų sprendimų: pavyzdžiui, teko sudeginti dalį, o paskui ir beveik visą gyvybės draudimą. Ir vis tik – deginau savus pinigus, o ne skolinausi.

🔥

Ir čia jau turiu mintyje situacijas, kai tekdavo staigiai atriekti tūkstančius eurų teisininkei ar advokatei (kaip vėliau paaiškėjo, pirmajai tai tikrai, o antrajai jau veikiausiai – nes nebelabai slepia – už mano pinigus dirbant tikrai ne man).

Kritiškiausiose situacijose man labai padėjo ir skaitytojai su “arbata”. Tarkime, kai policijos žiurkės ir vėl neleido man dirbti n mėnesių su iškrypėlio gyvūnų kankintojo sufabrikuotu “ikiteisminiu”, o tada pasipylė advokatų sąskaitos…

🧨

Vis tik, nepaisant žvėriškų išlaidų “duobių” ir kitų “turbulencijų”, pajamos iš įdarbintų pinigų – net šitiek laiko tęsiantis naikinimui – vis dar padengia visas būtinąsias mano pačios išlaidas. O kartais leidžia pasimėgauti, pasilepinti ar net išvykti atostogų – ne tik į Graikiją, bet ir į Keniją. (Kadras iš ten.)

Paminiu Keniją, jei kažkas manė, kad ne tik gyvenau, bet ir keliavau už vyro pinigus. Po paraliais, aš tikrai DIDŽIUOJUOSI, kad visus tuos ilgus kankinimų metus nesėdėjau savo vyrui ant sprando. Nes man tai atrodytų klaikiai įžūlu: aš čia dabar kovosiu už teisybę, o tu, brangusis, išlaikyk mane…

😆😆😆😆

Bet, nors niekada negyvenau iš savo vyro kišenės, jo nuopelnas mano stabilume yra didžiulis. Nes būtent jis mane labai stipriai motyvavo pradėti domėtis investavimu ir žengti pirmuosius žingsnius. O kai kažko nesupratau, jis be galo noriai ir kantriai mane edukavo.

Tik jo dėka sužinojau apie (komentaruose minimas) investavimo platformas, sutelktinį finansavimą, ETF’us, fondus, taupymo lakštus (nnnnnneeeeee!) ir kitus skirtingus būdus įdarbinti pinigus.

🌳

Įdomu, kad visą gyvenimą investavimas apskritai man buvo labai nuobodi tema. Kol, pajutusi kažkokį sunkiai paaiškinamą, bet labai stiprų jausmą, kad TURIU pradėti mokytis investuoti, susidomėjau.

Tada D. klausinėdavau labai daug. Ir drauge klausydavomės podkastų apie investavimą. Ir diskutuodavom. Ir aš vėl ir vėl jo visko klausdavau.

O tada bandžiau: kreivai, šleivai, kartais suklysdama, kartais kažkiek prarasdama, kartais praleisdama fantastiškas progas kažkur įšokti laiku.

Bet dariau. Investavau. Ir jei ne tai, šiandien būčiau labai, labai, labai gilioj šiknoj.

💩

Laiku pajaustas impulsas pradėti investuoti, mano įsiklausymas į šį impulsą, mano pasinėrimas į šią temą leido man vėliau išgyventi ne vieneris metus, kai bet kokios mano galimybės dirbti buvo visiškai užblokuotos. Tai iškalbingas faktas.

Šiomis savaitėmis artimiausius žmones, draugus ir bičiulius kviečiu pasimokyti investavimo, pradedant kad ir nuo labai mažyčių sumų. Pradėti mokytis, ir pradėti jau dabar uždirbti iš įdarbintų pinigų.

Kodėl dabar? Nes kelios mano pačios jau ilgus metus naudojamos investavimo platformos paskelbė akcijas ir dalina premijas naujai prisijungiantiems. Premijas gausite prisijungę per mano nuorodas: tai NordStreet ir FinBee.

🎁

Būtent ta proga ir su savo ratu, ir su savo skaitytojais norėjau pasidalinti keliais dalykais:

7 dalykai apie investavimą, kuriuos būčiau norėjusi žinoti anksčiau

1. Investicijos gali būti fantastiškas alternatyvus pinigų panaudojimo ir laikymo būdas.

2. Pradėkite mokytis investuoti nuo Jums asmeniškai saugių sumų.

3. Ieškokite paprastų, Jums lengvai suprantamų investavimo sprendimų, kurie atitiktų Jūsų vertybes.

4. Būtinai išsigryninkite, dėl ko siekiate papildomų pajamų ar pačios finansinės laisvės.

5. Skirkite dėmesio savo finansinių tikslų formuluotėms.

6. Jei bijote investuoti, sakykite “mokausi investuoti”.

7. Svarbiausia yra pradėti. Dabar.

Išsamus tekstas apie tai išėjo ilgas, žmonėms dėmesį išlaikyti sunku, tad skelbsiu kiekvieną punktą su pavyzdžiais jau atskirai. 🙃 Esu tikra, kad rasite ką prisitaikyti.

– – – –

* O pabaigai, grįšiu prie pradžios.

Būtent dėl savo nemeilės frazei “pasyvios pajamos” viename naujausių savo kursų, dedikuotų žemiškos gerovės kūrimui, GEROVĖS ARCHITEKTUOSE, tokias pajamas vadinu ne “pasyviomis”, o RAMIOMIS pajamomis.

Tokia frazė man atrodo kur kas geriau atspindinti “pasyvių” pajamų prasmę: tai pajamos, gaunamos RAMIAI. Net jei tai iš pradžių vos keli, keliasdešimt ar keli šimtai eurų – jie atėjo į jūsų namus patys, be jūsų pastangų, jums niekur nesiveržiant, neariant per sukąstus dantis, ramiai. Ramiai ir oriai.

Tame kurse taip pat išsamiai, su pavyzdžiais, kalbu apie tai, kaip:

✓ diversifikuoti,
✓ įsivertinti, į ką norime investuoti ir į ką ne,
✓ siekiant įdarbinti pinigus, nepamiršti ir savo vertybių, ir gyvenimo siekių,
✓ ir – nors nujaučiu, kad, kalbant apie investavimą, niekas nemini tokių dalykų, – kaip dėliotis portfelį atsižvelgiant į savo sielos užduotis šioje Žemėje,
✓ o užvis svarbiausia – kaip patį procesą paversti savo mokytoju.

O kaip jūs manėt aš pati, negalėdama tiek laiko dirbti ir uždirbti, taip agresyviai ėdama institucinių žiurkių, vis tiek su tokia aistra tiek rašiau apie gamtosaugą? Arba kaip, patirdama tokį spaudimą, leidau sau toliau pleškinti žiurkes viešai? Dariau visa tai, nes mano siela visą tą laiką laisvai kvėpavo ir kvėpuoja.

Susikūriau tokią laisvę, nes to siekiau. Ir labai noriu, kad kiti irgi sąmoningai kurtųsi tokio lygio laisvę.

🥋

GEROVĖS ARCHITEKTAI yra itin turtingas, tirštas, išsamus ir pačių dalyvių labai gerai vertinamas mano kursas: rekomenduoju jį tiems, kam pavyko pradėti kurti norimus pokyčius jau EŽD eksperimento ir NUOSTATŲ KEITIMO PRAKTIKOS metu.

GEROVĖS ARCHITEKTUOSE gerai atskleidžiu, kokius žingsnius padariau, kad ramios pajamos išlaikytų mane net sudėtingiausiais ir mažiausiai prognozuojamais laikais, kai galimybės dirbti man buvo visiškai užblokuotos ne vienerius metus.

Nuoširdžiai linkiu ir kitiems (o ypač – Lietuvoje kur kas ekonomiškai pažeidžiamesnėms moterims) turėti tvirtesnį materialų pagrindą po kojomis.…


Bookmark the permalink.

Comments are closed.