Sveikatos krepšelis katei inkstininkei


Mano karta, į mokyklą ėjusi jau laisvoje Lietuvoje, dažniausiai nežino, ką reiškia tarybmečiu buvęs populiarus žodis „kombinuoti”. Kombinuoti, kiek suprantu, reikšdavo „gauti negaunamą ir suveikti nesuveikiamą”. Man mūsų katės Juozapo (gydytojų vadinamos tiesiog stebuklu) dėka teko išmokti kombinuoti – jai gaunu kelių pavadinimų vaistus, kurie yra neregistruoti Lietuvoje ir kurių taip paprastai neparsisiųsi. Šįsyk pateikiu išsamų Juozapo sveikatos „krepšelio” sąrašą.

Tą sąrašą parašiau laiške tokia proga. Vieną savaitgalį vežėm į kliniką kitą mūsų katę, juodukę Bimbo, ir viena gydytoja pamačius mus iškart pasiteiravo, o kaip gi Juozapas. Sakiau, kad labai gerai, ypač pradėjus duoti maisto papildų. Ji domėjosi, kokių konkrečiai duodam, ir aš pažadėjau parašyti laišką su pavadinimais.

Dalinuosi laišku su tais, kas taip pat namus ir širdį dalinasi su katinais inkstininkais. Galbūt kažkam bus naujos informacijos arba idėjų, ką dar galima padaryti dėl murkiančio šeimos nario.

„Sveiki! Savaitgalį gydytojai Vidai pažadėjau parašyti maisto papildų, kuriuos duodam savo katei, pavadinimą. Galbūt tai bus aktualu ir kitoms gydytojoms, turinčioms pacientų inkstininkų.

Savo inkstininkei, katei Juozapui, jau kurį laiką duodam žmonėms inkstininkams skirtų probiotikų „Renadyl”. Juos, rekomendavus kitiems kačių augintojams, atsisiuntėm iš JAV. Sudėtyje – S. thermophilus (KB19), L. acidophilus (KB27), B. longum (KB31) (nurodo, kad vienoje kapsulėje yra 45 billion CFU, kur CFU – Colony Forming Unit).

Teigiama, kad šių gerųjų bakterijų derinys padeda šalinti dėl inkstų nepakankamumo susidariusius toksinus iš organizmo. Maisto papildas tikrai brangus (pakuotė išeina apie 50 eurų), tačiau iš katės elgsenos panašu, tikrai efektyvus. Esu tikra, kad norint galima rasti mažiau kainuojančių panašios sudėties atitikmenų, kurių nereiktų iš taip toli siųstis. Kadangi aš prastai gaudausi gerųjų bakterijų rūšyse, tai siunčiuosi šiuos.

Taip pat susidaro įspūdis, kad labai gerai veikia pas Jus pirkti maisto papildai – „Omega 3, 6, 9”. Dar sausio mėnesį pasitarėm su Jūsų gydytoja Jurgita ir ji rekomendavo šiuos „VetriScience” papildus. Atrodė, kad nuo pirmųjų šio papildo vartojimo savaičių Juozapo kailis vizualiai ėmė daug labiau žvilgėti, o dabar visas Juozapo kailis atrodo dusyk tankesnis, apetitas geresnis. Ji smalsesnė, plėšresnė, žaismingesnė ir dabar jau kasdien pavaiko jaunesnę katę, juodukę Bimbo. Nors Juozapui šį pavasarį jau prasideda vienuolikti gyvenimo metai ir ji pradeda jau antruosius metus su inkstų nepakankamumu.

Tikrai negaliu pasakyti, kas labiau prisidėjo prie ryškaus pagerėjimo – „Omega 3, 6, 9” ar „Renadyl”, nes juos pradėjom duoti panašiu metu. Tačiau pastarąjį mėnesį Juozapas yra žvalesnė, linksmesnė ir energinesnė, nei bet kada per šiuos metus (kovo 11 kaip tik sukako lygiai metai, kai jai buvo diagnozuotas sunkus, ūminis inkstų nepakankamumas). O tyrimų rodikliai pastarąjį sykį buvo geresni nei prieš tai – net nepaisant to, kad nuo gruodžio pradžios vieną dieną per savaitę darome „išeiginę” nuo poodinės lašelinės.

Greta minėtų „Renadyl” ir „Omega 3, 6, 9”, mes jai dar kasdien duodame:
– „Ipakitino”,
– „Solidago” (suleidžiu į sistemą prieš poodinę lašelinę),
– 2,5 mg „Fortekoro” (benazeprilio),
– gerų žodžių,
– truputį žaidimų,
– dėmesio ir meilės.
: )

Geriausi linkėjimai visai gražiai Jūsų komandai,
Ilzė”

 

PS. Beje, naujausia informacija – gydytojai katinams inkstininkams rekomenduoja nebe paprastą natrio chlorido tirpalą, o Ringerio Lactatą.

PPS. Na ir keli dokumentiniai kadrai iš kačių gyvenimo.

Tris dienas su ilgomis ceremonijomis bandėm suduoti Bimbo tabletę nuo kirminų. (Primenu, kad profilaktiškai toks preparatas gyvūnams turėtų būti duodamas periodiškai; Juozapas tabletę nurijo be debatų.) Tačiau Bimbo pagauta kiekvienąsyk ištekėdavo iš rankų kaip juodas gyvsidabris ir kaukdavo kaip šventasis kankinys.
Vieną tų sykių Juozapas atlėkė ir barė Bimbo, kad neklauso mūsų. Frazė DUOTI Į KAILĮ tąsyk įgavo labai gyvą pavidalą.
(Galiausiai pasidaviau ir Bimbo tabletę pakeičiau lašais, lašinamais ant katės čiuprelės.)

Na o pasimušus pasipliekus, vėl ateina švelnumo ir meilės banga. Juoba kad namie išjungus šildymą vėsoka, o nuo senų laikų žinoma: orai vėsyn – katės meilyn.
Prausia viena kitą, tada Bimbo sėdi Juozapo sapno sargyboj.

– Brrrrmmm, – birbteli Juozapas ir pasiraivo, pritraukus priekines letenas. Taip daro, kai labai jau gera. Kuo daugiau kalbinu – tuo daugiau sykių pasiritina nuo vieno šono ant kito.
Storas gražus mūsų meškinas.

O štai čia penkias pirmas nuotraukas ir paskutinę skiria mažiau nei 20 minučių. Per tą laiką atsargiai paėmiau piktai bambantį rainą rutulį iš naujo akivaizdžiai pamėgto guolio, nusinešiau į svetainę, D. pastatė jai poodinę lašelinę, aš tykiai laikiau ją ant kelių, sulašėjo 200 ml, paleidom. Katė Juozapas liuoktelėjo žemėn, nusiprausė, ir atbidzeno atgal prisiglausti prie Bimbo. Lyg niekur nieko. Netruko nė 20 min.

Tokia procedūra lydi dažną mūsų vakarą.

Poodinė lašelinė (paskirta veterinaro įvertinus bendrą būklę) leidžia katinams inkstininkams jaustis geriau – papildomi skysčiai valo organizmą, tirpalas grąžina prarastus elektrolitus. Greta duodami maisto papildai stiprina organizmą ir leidžia gyvūno kūnui įjungti savigydos mechanizmus, suriša bei šalina kalcio ir fosforo perteklių. Gydomasis maistas su sumažintu baltymų ir fosforo kiekiu nuima papildomą naštą nuo šalinimo sistemos. Vaistai saugo gyvūnų inkstininkų širdį, stabdo ligos progresą ir mažina uždegiminius procesus.

Na o vienu svarbiausių faktorių laikyčiau gyvūno žmogaus ir gyvūno gydytojo nusiteikimą.

Mano pačios filosofija sudėtingose situacijose – padaryti viską, kas nuo manęs priklauso, o kas nepriklauso – patikėti aukštesnėms jėgoms ir pasitikėti. Būtent tai padėjo pernai išplėšti Juozapą iš mirties nagų ir laimėti pirmą valandą, pirmą dieną, pirmą savaitę, pirmą mėnesį… ir jau antrus* metus visiškai kitokio mūsų keturių gyvenimo.

Būkite visi sveiki ir džiaukitės namiškiais, keturkojais – irgi.
🙂

* Dabar jau trečius metus gyvenimo.


Bookmark the permalink.

Comments are closed.