Geriausia kaukė veidui


Kadaise sugalvojau šią frazę iš vargo ir biednystės, ir noro pasijuokti iš savo nepriteklių, kad netapčiau vaikščiojančia kankine. Ale žiūriu, po tiek metų, ta frazė vis dar yra tiesa: GERIAUSIA KAUKĖ VEIDUI YRA MIEGAS. Kaip tą nustačiau? Pakartojau nemokslinį tyrimą. Vieną šios savaitės dieną, po gerokai mažiau* miego nei įprastai**, į darbo dienos pabaigą pajutusi, kad nebeatlaiko galva ir jau akyse mieguista migla, neatsilaikiau prieš nuodėmingą patalo trauką (magnetizmą dar labai stiprino ten jau nuodėmingai tinginčios dvi katės), ir nuėjau į lovą „paskaityti knygos” (kas buvo absoliutus, ryškus, atviras ir įžūlus melas sau, nes jau knapsėjau).
 
Ir lūžau miegoti taip, lyg būčiau išlietas betonas – su tokia sunkio jėga įsismelkiau į patalus ir minčių vakuumą, už lango žvaliai tvyrant trims laipsniams ir į skardines palanges barbenant lietui (tai turbūt tobuliausias oras miegoti).
 
Atsibundu po pusantros valandos, pažadina skambutis – jaučiuosi kiek pritrenkta minkštu miego vėzdu, biskutį nesuprantu, koks paros metas ir kuri valanda. Taip, šitos „dienos miego” dalies aš nemėgstu.
 
Tačiau oda – dangau – veido oda… Pasižiūriu į veidrodį – oda lygi, skruostai spindi, veidas gyvo žmogaus spalvos! Nuovargio, išbalimo ir kone pusės metų rūkymo – nė ženklo.
 
Neseniai prabangiam grožio salone leidausi įkalbama vienai nanotechnologinei veido kaukei už triženklę sumą – tai galiu pasakyti, ta prabangi veido procedūra kukliai RŪKO KAMPUTYJE IR VERKIA priešais gerą, gilų, ramų, nemokamą DIENOS MIEGĄ.
 
(Aš nežinau, kodėl, bet nakties miegas man niekada neturi tokio gero poveikio odai – ryte atsikeliu patinus, susiglamžius, išbalus. Bet po dienos miego… pasaka, tai tikrai geriausia kaukė veidui. Tačiau užtektinos trukmės nakties miegas turi aibę kitų privalumų: pradedant geresne nuotaika, geresne koncentracija, ir baigiant tiesiog didesniu džiaugsmu gyventi.)
 
—-
 
* Tądien miegojau apie 7 valandas. Negaliu patikėti, kad kadais tai buvo mano „daug miego valandų”.
 
** Dabar, man atrodo, miegu apie 9-10 valandų kasnakt; tai turbūt vienas svarbiausių fiziologinių dalykų, kuris leidžia man jaustis tikrai gerai. Taip, taip, žinau, daug kas moko, kaip miegoti vos keturias valandas ar iš vis nemiegoti, kad būtum „kuo produktyvesnis ir pasiektum maksimalių rezultatų”. Bet aš nenoriu būti kuo produktyvesnė, ir man nereikia gręžti iš savęs kažkokių rezultatų. Aš noriu jaustis gerai, gyventi su malonumu, ir matyti, kaip keičiasi metų laikai, o ne būti vos gyva darbų darymo mašina su maksimalių tikslų akidangčiais.
 
Todėl nebaudžiu savęs „maksimaliu produktyvumu” ar prievartiniu „pozityviu mąstymu”, kai pradedu jaustis nekaip, – aš paprastai tiesiog gerai išsimiegu, ir dažniausiai vien šito užtenka.
 
Žinau, kad „veržliame ir ambicingame” XXI amžiuje tai gali skambėti kažkaip pernelyg paprastai, pernelyg neįmantriai – jokių aukų, jokių „savęs perlipimų”, jokių „išėjimų iš komforto zonos”. Net priešingai, grįžimas į ją. Bet kai komforto zonoje dar laukia dvi katės… na, kačių žmonės mane supras.
 
PS. Kas kenčiat nuolatinį miego stygių – labai rekomenduoju, išsimiegokit šį rudenį. Ruduo – nuostabus metas miegui. Šviesiais vasaros vakarais gal gaila miegoti, o dabar… Galima kuriam laikui atsisakyti vakarinio knygų skaitymo, serialų, filmų vakarais – miegas, jeigu jo trūksta, kuria daugiau vertės. Aš nekalbu jau apie tai, kad miegas visada bus vertesnis nei portalų skrolinimas ar svetimų gyvenimų stebėjimas FB.
 
Jei šiuo metu kenčiate miego stygių – pagalvokite apie tai, kaip sočiai atsimiegojus stipriai pagerės nuotaika, sumažės rūpesčiai, grįš įkvėpimas, grįš humoro jausmas, viskas tiesiog atrodys lengviau ir paprasčiau, nei kad nuolat badaujant miego.
 
Įsivaizduokit, kiek įtampų atlėgs, kaip prašviesės mintyse, kaip išskaidrės mintys, kai šį trūkumą pašalinsite. Kol vieną rytą atsibusite dar prieš žadintuvą, gerai išsimiegoję ir NORĖDAMI keltis. Tai yra fantastiškas jausmas tiems, kurie ilgus metus lipdami iš lovos keikė žadintuvą (aš jį dėl to net vadindavau žagintuvu).
 
Miegas yra džiaugsmas, miegas yra malonumas, miegas yra sveikata. Ir puiki kaukė. Nežinau, ar geriausia, tačiau tikrai puiki kaukė. Veidui ir sielai.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.