Anksčiau ar vėliau, tai turėjo nutikti. Pagaliau iščiūčiavau ir į gyvenimą paleidžiu Nuostatų keitimo praktiką.
Nuostatų keitimo praktika – tai nuotolinė devynių savaičių programa siekiantiems atrasti įsitikinimų ir gyvenimiškų išsipildymų ryšius, norintiems sąmoningesnio santykio su savo praeitimi, dabartimi ir ateitimi.
Atsižvelgdama į didžiulę EŽD eksperimento naudą, kurią liudija daugelio dalyvių laiškai ir gyvi atsiliepimai po eksperimento grįžus į kitus mano seminarus, parengiau medžiagą ir nuotoliniam darbui su savimi, peržiūrint ir keičiant nuostatas.
Nuostatų keitimo praktika – tai idėjos, įžvalgos, pratimai ir savistabos dienoraštis devynių savaičių individualiam darbui, vykstančiam labiau žaidimo ir tyrinėjimo forma. Tai devynių savaičių kelionė tiems, kurie jaučia, kad yra stipriai stabdomi ne objektyvių aplinkybių savo gyvenime, bet negatyvaus vidinio nusiteikimo, iš tėvų „paveldėtų” įsitikinimų, baimių ir netikrumo.
Jei EŽD eksperimentas labiau susijęs su informaciniu mūsų lauku, mūsų pokalbių temomis, tariamais žodžiais ir jų prasmėmis, kitaip tariant, kasdienės kalbos magija, tai Nuostatų keitimo praktika susijusi su mūsų pasirinkimais tikėti vienais ar kitais dalykais tiek apie save, tiek apie pasaulį, didžiausią dėmesį skiriant nuostatoms, kuriančioms arba nepriteklius, arba klestėjimą mūsų gyvenimuose.
Tačiau kalba eis ne tik apie finansinius nepriteklius ir ne vien apie materialų klestėjimą. Negatyvios nuostatos gali būti „peraugusios” ir kitas gyvenimo sritis:
„Jei kažkur ims sektis, kažkur ims nesisekti.”
„Bėda viena nevaikšto.”
„Man nepakanka talento, kad iš jo gyvenčiau.”
„Lietuvoj nėra rinkos mano kuriamam produktui.”
„Lietuvoj nėra vyrų.”
„Man mirtinai trūksta laiko.”
„Išsimiegosiu, kai numirsiu.”
„Kad uždirbčiau daugiau, turiu arti per tris darbus.”
„Aš niekada neišdrįsiu kalbėti prieš auditoriją.”
„Aš sena ir niekam nebereikalinga.”
„Kuprotą ištiesins grabo lenta.”
„Žmonės nesikeičia.”
Visa tai tėra mintys – nors labai stipriai veikiančios taip galvojančių gyvenimus, vis tik – tai tik mintys. O mintis galime keisti. Aš siūlau tik tai, ką išbandžiusi esu pati ir kas tikrai veikia: savistabą, saviauklą, smagius pratimus ir sąmoningą savo vaizduotės įdarbinimą.
Nuotolinėje praktikoje dalyvauti galima ir nebuvus Nuostatų keitimo dirbtuvėse gyvai.
Nuostatų keitimo praktika nėra individualios terapijos alternatyva. Čia nėra galimybės konsultuotis asmeniškai. Čia nereikia siųsti grįžtamojo ryšio ar kitaip „atsiskaityti” už praėjusią savaitę.
Dalyviai gauna instrukcijas ir priemones savarankiškam darbui, kiekvienas dirba jam priimtinu intensyvumu.
Dalyviai gali patys pasirinkti mokestį, kuris juos įpareigos dirbti.
Kita grupė renkasi pavasario galui ir darbą pradės balandžio 29 d.:
https://goo.gl/forms/Ssj9gM6GJY
Maloniai primenu, kad saugau grupėse susikuriančią atmosferą, todėl asmenys, mano blokuoti socialiniame tinkle, eksperimento grupėse yra nepageidaujami. Kadangi jau buvo tokių bandymų patekti, oficialiai įspėju, kad nuo šiol jų pavedimai yra tiesiog aukojami labdarai.