Nuostatų keitimo dirbtuvės


Nuostatų keitimo dirbtuvės – tai seminaras tiems, kurie nori peržiūrėti savo įsitikinimus, susijusius su mėgstama veikla, darbu ir uždarbiu, ir sąmoningai atsisakyti tų, kurie trukdo dirbti, uždirbti, o gal tiesiog pasakyti aiškų, griežtą NE eiliniam nemokamų paslaugėlių kaulytojui.

Mums daug lengviau nutinka tai, kuo galime patikėti. Deja, kartais (o gal dažniausiai?) žmonės tiki ne tuo, kas galėtų įkvėpti ir pastūmėti pirmyn, o tuo, kad stabdo ir gniuždo.

Kodėl? Todėl, kad to išmokome arba buvome išmokyti: tikėti, kad nesame verti, tikėti, kad kam jau kam, o mums tai tikrai nepasiseks, saugotis pokyčių, laikytis įsikibus to, kas gerai pažįstama (nors ir nemiela). Mano karta augo jau laisvoje Lietuvoje, tačiau mus auklėjo kitokioje santvarkoje gyvenę tėvai, juos auklėjo dar kitokiais laikais gyvenę seneliai. Tai, kad tyrinėjame savo nuostatas, atsisakome mums nepriimtinų ir jas keičiame naujomis, visiškai nereiškia, kad nemylime ir negerbiame savo tėvų ir senelių. Tai reiškia, kad mes tiesiog gyvename savo gyvenimus, užuot nešęsi ant pečių sunkią svetimų nuostatų kuprinę, trukdančią mums išsitiesti, įkvėpti pilnus plaučius oro ir paklausti savęs, ką labiausiai norėčiau veikti šiame gyvenime, kuris antro dublio tikrai neturės.

Tačiau kad paklaustume savęs šito, pirmiausia pasižiūrime, kas ten taip slėgė mūsų pečius, kuo tikėjome, kuo gyvenome, kad lig šiol nedarome to, kam jaučiame didžiausią trauką.

– „Pinigai uždirbami per sukąstus dantis.”
– „Darbas ir turi būti sunkus.”
– „Pamiršk sapaliones apie talentus, ieškok rimtos profesijos.”
– „Taip, taip, labai gražiai pieši, bet iš ko tu gyvensi?”
– „Lietuvoje neuždirbsi, nebent pavogsi.”
– „Pažiūrėk į pasą, tau jau vėlu kažką keisti.”
– „Tik lipdamas per kitų galvas gali kažką pasiekti.”

Ar tikrai norime toliau tikėti tokiais dalykais? Ar norėtume, kad jais tikėtų mūsų vaikai?

O kas, jei patikėtume, kad uždirbti galima dirbant prasmingus darbus? Įdomiai? Džiugiai? Tobulėjant ir augant, o ne kėpsant sulinkus prie kompiuterio nieko nematančiomis akimis?

Tai pirmosios Lietuvoje nuostatų keitimo dirbtuvės, skirtos atsekti, kurios mūsų nuostatos lemia mūsų sėkmes, o kurios – nesėkmes, pastarąsias dekonstruoti ir sąmoningai keisti mums palankiomis nuostatomis. Dirbtuvėse keliaujame per devynias svarbiausias temas, susipažįstame ar tiesiog prisimename senas tiesas, susijusias su klestėjimu, tačiau į jas žvelgiame per šiuolaikinę prizmę ir gausiai dalinamės aiškiais, praktiškais, gyvenimiškais pavyzdžiais.

Nuostatų keitimo dirbtuvės leidžia patyrinėti konkrečias – paveldėtas, iš draugų ir artimųjų perimtas ar pačių susikurtas nuostatas, susijusias su darbu, uždarbiu, talentu, vertumo suvokimu, stygiaus ar gausos jausmais, netgi prietarais apie pinigus. Čia gausu teorijų, pratimų, pavyzdžių, formulių – visi reikiami instrumentai individualiam devynių savaičių darbui su nuostatomis.

Norintys po šio seminaro gali pasirinkti ir nuotolinę Nuostatų keitimo praktiką – kaip palaikymo programą devynioms savaitėms. Ją taip pat renkasi užsienio lietuviai, negalintys seminaruose dalyvauti gyvai.

Kam galėtų būti naudingos Nuostatų keitimo dirbtuvės

Tiems, kurie:
– augo turtą neigiančioje, pasiturinčius žmones niekinančioje aplinkoje,
– siunta ir kankinasi, skaitydami ar girdėdami, kad sekasi kitiems,
– jaučia, kad gyvena nuo algos iki algos,
– daug uždirba, bet išleidžia dar daugiau,
– nesąmoningai „atsikrato” pinigų – išlaidauja, lošia, skolina žinodami, kad neatgaus,
– jaučia, kad pinigus uždirba neetiškai, griaudami kitų žmonių likimus,
– gyvena nuolatinėje baimėje dėl darbo vietos, pajamų,
– gali ilgai vardinti savo trūkumus ir priežastis, kodėl kas jau kas, o jie tai tikrai niekad negyvens iš savo talento,
– patiria nepatogumo, nejaukumo ar net gėdos jausmą įkainodami savo paslaugas,
– nuolat jaučia stygių (pinigų, laiko, sveikatos, idėjų ir t.t.),
– kankinasi šiandieniniame savo darbe,
– turi aistrą, talentą, tačiau nesiryžta jų paversti pajamų šaltiniu,
– neatsigina nemokamų paslaugėlių kaulytojų.

Registracija

Dirbtuvės trunka visą dieną, nuo 10.00 iki 18.00 val.
Pasibaigus seminarui norintys lieka klausimų-atsakymų daliai ir diskusijoms.
Vietos dirbtuvėse kaina – nuo 95 eurų.

PS. Dėl pastaruoju metu labai didelių nuotolinių praktikų grupių (neseniai vienu metu dalyvaujančių žmonių skaičius priartėjo prie 700), pirmenybė šiuo metu teikiama nuotoliniams kursams, o atviri seminarai yra nukelti ateičiai.

Jei aktualios Nuostatų keitimo dirbtuvių temos, galima dalyvauti pagal šį seminarą parengtame devynių savaičių kurse savarankiškai:
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/nuostatu-keitimo-praktika/

 


Comments are closed.