Kviečiu į savo gimtadienio šventę


Na, bičiuliai, draugai ir idėjiniai ramsčiai, tikiuosi, nepyksit, kad šiemet mano gimtadienio šventė bus be pirtelės, banketinės salės ir furšeto. Furšetas su banketine sale ir pirtele ant viršaus šiemet išvažiavo viena kryptimi, ir aš kviečiu jus prisijungti prie šio keisto karavano.

Venecija, prieš karnavalą. 2016 žiema.

Taigi, draugus, bičiulius, skaitytojus ir seminarų dalyvius kviečiu į savo gimtadienio šventę – šiemet švenčiu jį netradiciškai, tačiau prasmingai. Žmonės dažnai man rašo, kad skaito mano tekstus prie rytinės kavos ir kad mintyse kartais diskutuoja su manimi, o darydami pratimus, atranda naujų erdvių ir vidinės stipybės pokyčiams. Išties vieną įrašą puslapyje http://www.ilzes-dirbtuves.lt perskaito tūkstančiai žmonių. Dalis tų žmonių, vėliau ateidami į mano seminarus, neša man vienokių ar kitokių dovanų, sakydami, „čia už tekstus” – gėlių, uogienių, saldainių, šokoladų, sausainių, arbatų, suvenyrų…

 

Suprantu, kad žmonės tai daro iš dėkingumo. Tačiau aš sugalvojau geriau. Vasario 14 d. yra mano gimtadienis ir aš kviečiu savo skaitytojas ir skaitytojus, kuriems norėjosi ar dar norėsis palikti „arbatos” už mano tekstus, palikite tos „arbatos”… gyvūnams.

 

Gyvūnams? Taip. 5 ar 10 eurų, kuriuos galbūt ketinote išleisti gėlėms, arbatai ir saldainiams, yra kur kas svarbesni ir vertingesni ten, kur rūpinamasi žmogaus atstumtais, nukankintais ar kadais iš gyvenamųjų plotų išguitais gyvūnais. Jau nekalbu apie tai, kad pagalba gyvūnams nevysta ir… nevirsta kilogramais, kaip saldainiai!

: )

 

Padariau mūsų šventei pradžią ir padalinau gimtadieninį 1000 eurų šioms organizacijoms, besirūpinančioms gyvūnų gerove:

 

Fermose nukankintais, nusilpusiais gyvūnais besirūpinantys

VšĮ Trys paršeliai

 

Uolus benamių ir sužeistų gyvūnų globėjas

VšĮ Rainiukas

 

“Suplotasnukiams” naują gyvenimą dovanojantis

VšĮ Dogspotas

 

Svajonių rančą gyvūnams kurianti

VšĮ Tautmilės prieglaudėlė

 

Seniai veikianti, be viso kito, IR švietėjiška veikla užsiimanti

Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija

 

Vienintelė tame mieste gyvūnus nuo eutanazijos gelbėjanti

Panevėžio gyvūnų globos draugija

 

Ir seniai veikiantys, patikimi bėdulių gyvūnų globotojai

VšĮ Naminukai

 

Tąsyk norėjau paremti „Lietuvos stumbrus”, tik neradau jų rekvizitų. Tačiau jie rašo, kad jiems praverstų savanoriai, tad jei norėsite kelias valandas skirti laukinių gyvūnų gerovei, informacija čia:

http://www.lietuvosstumbrai.com


Ilgainiui mano sąrašas dar pasipildė:

 

Lietuvos herpetologų draugija, besirūpinanti varliagyvių ir roplių apsauga.

Lietuvos gamtos fondas, kuris rūpinasi retųjų ir nykstančių rūšių apsauga.

VšĮ Lesė, teikianti labai plataus spektro paslaugas gyvūnų gerovei: nuo keturkojų ir laukinių gyvūnų globos skirtinguose miestuose iki naujos veterinarijos klinikos Vilniuje, kurioje „Lesės” beglobiams organizuojama prieinama medicininė pagalba.

 

Galbūt jūsų gimtajame mieste yra maža, niekam nežinoma, sunkiai besiverčianti gyvūnų prieglauda? Jei norėjote ar norėsite palikti “arbatos” už mano tekstus, palikite jiems! Galite naudotis šiuo sąrašu arba jį tęsti, komentaruose įrašę, kas dar gavo “arbatos” (tuomet aš papildysiu sąrašą).

 

Iš tiesų, jei kažkas rimtai paklaustų, ko noriu dovanų, sakyčiau, kad visko turiu užtektinai, ir man pačiai didžiausia dovana būtų jūsų pagalba gyvūnams. Kurios, tiesą sakant, niekad nebus per daug – kol yra žmonių, besielgiančių su gyvomis būtybėmis lyg su iš mados išėjusiais daiktais ar… ištekliais.

 

Tikiu, kad tokia iš pažiūros gal ir keista, tačiau begalę mažų širdžių paliesianti šventės forma gali prisidėti prie to, kad jau rytoj šioje šalyje bus truputį mažiau kančios, truputį mažiau skausmo, truputį daugiau šilumos ir draugystės.

 

Gyvūnas, kaip ir žmogus, myli, laukia, džiaugiasi, tingi, ilgisi, išdykauja.

Tegul gyvūnai turi progą švęsti!

 


Bookmark the permalink.

Comments are closed.