Vitaminas nuo silpnumo, slogučio ir nuovargio


– Ką veiki?
– Vaikštau ant Tauro kalno, – sakau telefonu.
– O ką VEIKI?
– Kraunu saulės batareiką!
Skaičiau, kad 9 iš 10 lietuvių trūksta vitamino D. Ir, sakoma, tik 10 % šio vitamino galime gauti su maistu (deja, daugiausia gyvūninės kilmės), o 90 % mūsų kūnas pasigamina būdamas saulėje. JEIGU pasigamina. JEIGU yra tos saulės. Na, iš tiesų ji visada yra, kažkur aukštai virš debesų. Tačiau šią žiemą buvo gal tik penkios saulėtos dienos, bliamba. PENKIOS, po paraliais! Ir nėra ką patraukti baudžiamojon atsakomybėn už tai, nors norėtųsi. : )

Jei po tokios apniukusios žiemos jaučiate, kad šaltasis metų laikas buvo kaip niekad sunkus emociškai ar net fiziškai, jei imunitetas nusilpęs, stinga jėgų ir neapeidžia slogutis, išbandykite saulės vonias. Tai – natūralios, pačios gamtos mums rengiamos vitamino D dirbtuvės.

O jei ilgesnį laiką kamuoja sunkios, depresyvios nuotaikos, jaučiate tikrai stiprų organizmo išsekimą, yra nusilpę raumenys, vargina kaulų maudimas, – tikrai nenoriu siūlyti dabar visiems čia žaisti daktarų ir užsiiminėti savigyda forumiukuose: gal metas pasimatyti su šeimos gydytoju ir pasidaryti kraujo tyrimą, įskaitant vitaminą D?

Galima kiek nori gydytis „geromis mintimis” ar „pozityviu mąstymu”, tačiau jei organizme stipriai ar net kritiškai kažko stinga, vien „pozityviomis mintimis” galima labai liūdnai nusigydyti. Arba – gal koks vienas kitas vitaminas šimtąsyk sustiprintų tas geras mintis.

Po tokios ilgos, tamsios žiemos – pasimėgaukim saule. Ypač švelnia rytine, jei tik yra galimybė. Aš jau du rytus geriu kavą prie praviro lango, saulėkaitoj. Ir strazdanų invazija jau matyti.

PS. Grįžtu namo – abi katės šildosi saulėje, o Juozapas dar ir žaidžia kačių liaudies žaidimą „kvadratas”. Tai reiškia pūpsoti saulėje ir po truputį slinktis drauge su lango kvadratu ant grindų.

Po šiuo mano tekstu viena skaitytoja pakomentavo:

Buvo man vitamino D trukumas praejusia ziema. Galvojau, kad is proto kraustausi -nuovargis, depresyvi nuotaika, energijos trukumas, bloga savijauta. Ejau pas gydytoja ir prasiau visu imanomu populiaresniu kraujo tyrimu, kad padarytu. Iskaitant ir vitamino D. Ir taip, atsakymas-trukumas. Pradejus gerti atitinkamus rekomenduotus vitaminus savijauta labai pagerejo keliu savaiciu begyje 😊 Taip, kad tikrai, pozityvios mintys yra gerai, bet ir gydytojus kartais aplankyti verta 

 

Aš atsakiau:

Dėkui už komentarą, Gita. Viliuosi, kad jis padės dėl tyrimo apsispręsti ir kitoms skaitytojoms. Man pačiai šią savaitę buvo nustatyta kritinė šio vitamino stoka. Maniau, gal kokia mažakraujystė, nes kelias savaites jaučiau, kad vis keistai trūksta jėgų… laimei, man pasiūlė išsitirti ir D. Nes hemoglobinas, kaip vegetarei, tiesiog puikus, visi kiti parodymai normos ribose. Nebūčiau specialiai pasitikrinusi D – ir toliau nežinočiau, kur jėgų stygiaus priežastis.

 

Ji darsyk parašė:

Prasom 🙂 Butent del to ir parasiau apie savo patirti. Nes daznai pasitaiko,kad pasinere i dvasinius,psichologinius organizmo poreikius, i kasdienybe, rutina, pamirstam arba ignoruojam fizinius poreikius, simptomus.
Beje, as irgi ejau pas gydytoja galvodama, kad vis tik gal man kokia mazakraujyste ir dar depresija 😀 Pasirodo viskas kur kas paprasciau 😀 Ir aciu Dievui 

 

Tikrai – ir ačiū Dievui.
Gera prisiminti, kad ne vien šventa dvasia, įkvėpimu ir gražiomis mintimis esame gyvi.


Bookmark the permalink.

Comments are closed.