NAUJA: Jaunaties praktika


metas norėti / metas pildytis

Yra daug efektyvesnių dalykų, nei norų rašymas. Jau antrąsyk renkasi Jaunaties praktikos grupė – pirmoji darbą pradėjo gegužės 31 d., antroji startuoja dabar, liepos 31. Jaunaties praktika yra kelerius metus kurtas ir – iš registracijų gausos panašu – laukiamiausias mano nuotolinis kursas. Jaunaties praktika truks daugiau nei 3 mėnesius, 100 dienų, ir kvies kūrybiškai švęsti net keturias Jaunatis, tarp Jaunačių sąmoningai skiriant laiko gyvenimo švarinimui nuo norams pildytis trukdančių dalykų.

(Į pirmąją Jaunaties praktikos grupę, vos porąsyk paminėjus ją mano paskyrose, užsiregistravo virš 1000 dalyvių.)

Jaunaties praktikos idėja: prisiimti atsakomybę už tuos išsipildymus, kurie priklauso nuo mūsų, ir mokytis pasitikėti gyvenimu ten, kur, atrodytų, nuo mūsų niekas nepriklauso. Tačiau pasitikėti gyvenimu – tai nereiškia laukti rankas sudėjus. Svajoti – tai ne svaičioti. Norėti – tai ne geisti svetimo turto. Pasitikėti – tai ne dirbtinai šypsantis kartoti, kad “viskas bus gerai”.

Jaunaties praktika kvies naujomis akimis pažvelgti į savo svajones, į savo svajojimo įpročius, ir pasiūlys visą paletę kūrybinių pratimų ir idėjų, leisiančių įdarbinti vaizduotę ne juodžiausių scenarijų piešimui, o norimo, siekiamo gyvenimo kūrimui.

Kam Jaunaties praktika skirta ir kam neskirta?

Jaunaties praktika skirta norintiems laisviau, kūrybiškiau, drąsiau ir kryptingiau svajoti. Tiems, kurie jau yra pajutę, kaip išsipildo mūsų žodžiai, kaip mūsų pokalbių temos veikia mūsų savijautą ir gyvenimo kokybę. Tiems, kurie aiškiai mato, kaip mūsų dažnai mintijamos mintys, baimės ir išankstinis nusistatymas uždaro mums duris, ir kiek jėgos atgauname, apvalę savo mintis nuo bereikalingų nusistatymų ir jei ne visiškai atsisakę, tai gerokai sumažinę savikritikos. Šią praktiką kūriau kaip tolimesnį žingsnį tiems, kurie jau yra dalyvavę EŽD eksperimente ir Nuostatų keitimo praktikoje.

Jaunaties praktika nėra skirta žmonėms, kurie nori atsakomybę už savo gyvenimą permesti kitiems. Ji nėra skirta lengvatikiams, ieškantiems dar vieno “stebuklo”, “burtų”, “astrologinės prognozės”, “magiškų ritualų”, “kaip uždirbti milijoną nieko nedarant”, “kad kas nuimtų blogą karmą”, “kad apvalytų aurą” ir t.t.

Ji skirta sąmoningiems, savo atsakomybę suvokiantiems, konkrečius žingsnius žengti norintiems žmonėms.

Ko reikės papildomai?

Jei norėsite, galėsite savo nuožiūra įsigyti vieną dailią užrašų knygutę kai kuriems maloniems pratimams, prie kurių kviesiu grįžti praktikos metu ir kuriuos skatinsiu tęsti praktikai jau pasibaigus. Tačiau jei Jums patogiau, galėsite knygutę pakeisti failu savo kompiuteryje ar telefone. Svarbu, kad rašytumėte tam tikrus dalykus vienoje vietoje.

Taip pat būtų vertinga iš anksto nusimatyti datas kai kuriems pratimams. Ir pasiskirti sau laiko tomis dienomis – todėl praktiką pradėsime gerokai iki pirmosios Jaunaties, kad turėtumėte tam laiko.

Kuo Jaunaties praktika skiriasi nuo EŽD eksperimento? Ir Nuostatų keitimo praktikos?

Visų pirma, Jaunaties praktika yra glaustesnė. Atsižvelgdama į didžiulį kasdienės informacijos srautą, su kuriuo susiduria dažnas žmogus, siekiau šią praktiką padaryti kaip įmanoma labiau koncentruotą, išgrynintą.

Iš patirties žinau, kad vos valanda kokybiško, sutelkto darbo su savimi gali padaryti stebuklus. Tad kūriau praktiką, kurios metu žmogui ir užtektų vos valandos ar kelių valandų savo norams ir siekiams permąstyti ir atlikti vieną kitą kūrybinį pratimą tam tikru metu. Norintiems nuveikti daugiau, kaip visada pateiksiu papildomos medžiagos, papildomų skaitinių ir idėjų.

Antra, Jaunaties praktika trunka ilgiau nei EŽD eksperimentas ar Nuostatų keitimo praktika, o medžiaga siunčiama kiek rečiau nei kartą per savaitę. Iš viso Jaunaties praktika trunka kiek daugiau nei 100 dienų – drauge sutinkame net keturias Jaunatis, kiekvienas dalyvis gauna 11 pagrindinių laiškų, kelis papildomus priminimus, medžiagos papildomam darbui, instrumentų savistabai ir kt.

Trečia, skiriasi pati nuotolinio kurso tema: Jaunaties praktika yra apie sąmoningą svajojimą ir sąmoningą norų pildymą, EŽD eksperimentas yra apie informacijos ir komunikacijos svarbą mūsų gyvenimo kokybei, savijautai ir santykiams, o Nuostatų keitimo praktika yra apie tai, kas mums trukdo ir kas padeda įdarbinti savo talentą, mėgstamą veiklą paversti pajamų šaltiniu ir kurti autentišką, svetimų ribojančių nuostatų nevaržomą, ne tik žemiškąja, bet ir emocine prasme klestintį gyvenimą.

Jaunaties praktikoje mes nebegrįšime prie EŽD eksperimente ir Nuostatų keitimo praktikoje nagrinėtų temų, tačiau kartais kviesiu dalyvius pavartyti savo pačių užrašus iš ankstesnių praktikų, ir naudoti juos kaip papildomą medžiagą tyrinėjimui Jaunaties praktikos metu. Tai nebus privaloma, tačiau galimybė pačiam dalyvui stebėti, kaip keičiasi jo norai, siekiai, ir kiek jų jau yra išsipildę, bus labai stipri paspirtis uoliau atlikti Jaunaties praktikos pratimus.

Kodėl prieš Jaunaties praktiką verta dalyvauti EŽD eksperimente? Arba Nuostatų keitimo praktikoje?

Pirmiausia todėl, kad Jaunaties praktikos metu kviesiu trumpam grįžti prie Jūsų anksčiau atliktų pratimų – norų ir tikslų sąrašų, “nusipieštų” svajonių namų ar darboviečių, santykių, savivaizdžio. Tai bus puiki medžiaga savo norų tyrinėjimui ir jų perkūrimui į lengviau besipildančius.

Lygiai taip pat – todėl, kad tiek įvairios dvasinės teorijos teigia, tiek iš savo patirties labai gerai žinau: mūsų norai kur kas lengviau pildosi tuomet, kai dirbame su savimi. Žinoma, žmogus laisvas norėti, kad norai pildytųsi jam pačiam visiškai nieko nedarant ir visiškai nieko nekeičiant savo viduje. Tačiau daug daugiau sėkmės istorijų sulaukiu iš tų, kurie savo viduje kažką keičia: sąmoningai dirba su savo baimėmis ir negatyviomis nuostatomis, sąmoningai keičia savo pokalbiuose vyraujančias temas, sąmoningai renkasi žodžius bendraudami tiek su kitais, tiek su savimi, sąmoningai dirba su savo ydomis. Gyvenimas už tai tikrai dosniai atlygina – tą liudija ir laiškai tų, kurie dalyvavo daugiau nei vienoje mano praktikoje.

Vis tik nemanau galinti reikalauti, kad žmogus prieš Jaunaties praktiką būtinai sudalyvautų kituose mano kursuose. Tiesiog žinau, kad taip būtų efektyviau, o aš visada siekiu didžiausio įmanomo efektyvumo kiekvienam dalyvaujančiam. Nes dalyvių sėkmės istorijos yra “Ilzės dirbtuvių” variklis, vizitinė kortelė ir pagrindinė priežastis, kodėl – net niekur nereklamuojamos ir nelinksniuojamos žiniasklaidoje – šios dirbtuvės sulaukė jau virš 9000 dalyvių.

Būtent dalyvių patyrimai ir atradimai nuotolinių praktikų metu įkvepia juos vieną po kitos bandyti visas “Ilzės dirbtuvių” programas. Migracija iš vienos praktikos į kitą tikrai didelė – daugiau nei pusė Nuostatų keitimo praktikos dalyvių jau būna dalyvavę EŽD eksperimente, o tarp besiregistruojančių į Jaunaties praktiką yra kone 90 % jau išbandžiusių mano ankstesnius kursus.

Nes veikia tai, ką veikiame mes.

Ar Jaunaties praktika yra grįsta kažkokia religija?

Jokiu būdu. Į Jaunatį mes žvelgiame kaip sodininkai: per Jaunatį pasėtos sėklos lengviau dygsta. Lygiai taip pat žiūrėsime ir į kitas mėnulio fazes: kaip sodininkai.

Jaunaties praktika niekaip nesusijusi su jokia religija, kitų tikėjimų išpažinimu ar svetimų dievų garbinimu. Ji, kaip ir kiti mano nuotoliniai kursai, kurta taip, kad tiktų ir tikintiems žmonėms, ir ateistams.

Ar svajojimas ir norai nėra “prieš Dievulį”, ar tai nėra nuodėmingos mintys?

Galiu nuraminti: apie savo sukurtas metodikas esu ne sykį kalbėjusi ir su kunigais, ir su vienuoliais. Nė vienas neįžvelgė nuodėmės tame, kad kviečiu žmones lipti iš užburto negatyvios informacijos ir negatyvių emocijų rato, kad skatinu žmones svajoti, kad dejones kviečiu keisti sprendimais, o asmeninius ryšius grįsti ne pletkais ir bambėjimais, o konstruktyviais pašnekesiais.

Tikinčius žmones net kviesčiau derinti dalyvavimą mano praktikose su asmenine savo malda, kuri – taip sprendžiu iš dalyvių laiškų – tik sustiprina dalyvio nusiteikimą, įkvepia tikėti didesniais dalykais ir jų kantriai siekti. Mano subjektyviu įspūdžiu, apie praktikų metu įvykusius stebuklus taip pat dažniau rašo tikintys žmonės, ne ateistai. Tačiau būna visaip.

Bet kuriuo atveju – svajoti apie šviesesnį, džiaugsmingesnį, prasmingesnį gyvenimą ir jį kurti ne tik neprieštarauja krikščioniškam požiūriui, bet visiškai su juo sutampa:

“Prašykite ir gausite, kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų.” (JN 16, 23–28)

Kada bus renkama kita Jaunaties praktikos grupė ir kiek kainuoja dalyvauti?

Kadangi į pirmąją Jaunaties praktikos grupę, vos porąsyk apie ją parašius viešai, užsirašė virš 1000 žmonių, naują grupę renkame jau šią vasarą. Pradėsime liepos 31.

Norinčius dalyvauti artimiausioje grupėje, kviečiame registruotis užpildant trumputę anketą nuorodoje.

Kaip ir kituose mano kursuose, dalyvis bus laisvas pats rinktis mokestį už visą praktikos laiką, pradedant nuo 100 eurų.

Primenu, kad saugau savo dirbtuvių ir nuotolinių praktikų atmosferą. Todėl asmenys, mano blokuoti socialiniame tinkle, seminaruose ir nuotolinės praktikos grupėse yra nepageidaujami. Kadangi jau buvo užtektinai bandymų apeiti šią taisyklę, oficialiai įspėju, kad paaiškėjus tokiam faktui, jie iš praktikos yra šalinami be įspėjimo, o jų pavedimai aukojami labdarai: nuo 2016 metų „Ilzės dirbtuvės” gyvūnų gerovės iniciatyvoms jau skyrė virš 11 500 eurų.

Registracijos formą galima užpildyti čia:
https://goo.gl/forms/3VoUuePdBxrbtVqz1


Bookmark the permalink.

Comments are closed.