Geras: mamalogas.lt apžvalgoje mano knygą vadina lieva, bet EŽD eksperimentą rekomenduoja ir duoda… 10 balų iš 10. Labai įdomu skaityti atvirai skeptiško ir neigiamai mano atžvilgiu nusiteikusio bei to neslepiančio žmogaus įspūdžius iš EŽD eksperimento, dėl kurio jau ne pirmą sykį sulaukiu nesaldžių pagyrimų už tai, kad apsieinu be saldybių, rasotų rožių, veidą plėšiančių dirbtinių šypsenų, „pozityvumo” sacharino, saulėlydyje šokančių delfinų ir kūdikių delniukų. Kaip rašoma, „man net kilo noras paklausti kokius narkotikus jie ten tuose mokymuose vartoja” – na, ką išsiauginam namų sąlygomis, tą ir vartojam, žmonės mes paprasti. 🙂
Galbūt todėl, kad rašymo stilius čia griežtas ir akivaizdu, kad autorė netyvuliuoja visuotine meile man, jos atsiliepimą perskaityti mūsų komandai buvo itin vertinga:
„Tai kažkas naujo, įdomaus ir netikėto. Bijojau, kad šios dirbtuvės bus tik dar viena skysta motyvacinė nesąmonė iš serijos „Svarbu svajoti ir tada norai išsipildys“. Tokių prisiklausiau apsčiai ir jos man jau sukelia alerginę reakciją. Tačiau nebuvo nieko panašaus – labai konkreti praktinė informacija, sudėliota pažingsniui be jokių triedalų. Pakankamai daug paaiškinimų ir argumentacijos – kodėl reikia daryti vienaip ar kitaip, ir kaip konkrečiai tai veikia. Aš nemėgstu gyvenime remtis vien emocijomis, ir man paaiškinimai ir argumentai labai svarbūs.
Visa medžiaga yra raštu, todėl jei kažkas nepavyksta iš pirmo karto – prie medžiagos ir pačio eksperimento galima sugrįžti vėl ir vėl, kad ir po mėnesio ar po metų.
Ir svarbiausia – po velnių – tai veikia! Prieš pradėdama eksperimentą, nebūčiau patikėjus, kad taip parašysiu. Ir skaitydama kitų llzės mokymų dalyvių atsiliepimus galvojau – ai, nu biškį perlenkia moterys. Žinot, kaip pas tas moteris būna – rašo gerus atsiliepimus grynai iš moteriško solidarumo, norėdamos palaikyti ir pan. Tai čia taip aš galvojau. O tada prasidėjo pokyčiai. Vienas po kito. Kai kuriuos iš jų aš galiu paaiškinti logiškai ir moksliškai: pvz. ant mano galvos pradėjo piltis geri darbo pasiūlymai. Tokie, apie kuriuos daugelis žmonių tik pasvajoja. Sulaukiau 4 pasiūlymų per savaitę! Aš racionaliai suprantu, kad stebuklo čia turbūt nėra – aš turiu daug žinių ir patirties, o dirbtuvės privertė mane pakeisti savo mąstymą ir elgesį taip, kad mane labiau pastebėtų darbdaviai.
Tuo tarpu kai kurių pokyčių paaiškinti moksliškai negaliu. Pvz. mano jauniausiam sūnui pradėjo reikštis vienas simptomas, potencialiai reiškiantis rimtą neurologinį sutrikimą. Nuėjom pas neurologą, jis patvirtino, kad simptomas tikrai yra. Davė siuntimą pas sekantį specialistą tam tikrų procedūrų atlikimui. Ir tada pamėginau pasinaudoti dirbtuvių žiniomis. Nes nebeturėjau ko daugiau daryti. Simptomas išnyko. Tiesiog. Praėjus vos dvejoms dienoms nuo tos akimirkos! Išnyko ir iki šiol vis dar nepasikartojo. Mano logiškas protas atsisako patikėti, kad čia aš kažkaip mentaliai paveikiau savo vaiko fizinę būklę. Todėl paaiškinau sau, kad gali būti, jog simptomas išnyko natūraliai – su mažais vaikais taip juk būna. Ir tiesiog taip sutapo, kad išnyko kitą dieną po to, kai aš pritaikiau tam tikras eksperimento praktikas. Bet žinot kaip sakoma – whatever helps! Ir tai tik keletas teigiamų pokyčių. Visų čia nevardinsiu.”
Visą mane nustebinusi tekstą galima rasti čia:
http://www.mamalogas.lt/nuomones/ilzes-butkutes-ezd-eksperimentas/
Kadangi mano paskyroje buvo nusistebėjimas, kad EŽD eksperimentas veikia ir skeptikams, dalinuosi tuo, ką parašiau ten:
Iš tiesų ne taip jau retai sulaukiu laiškų iš žmonių, kurie prisipažįsta prieš tai buvę nusiteikę itin skeptiškai. Viena vertus, man keista – mokėti pinigus už tai, kuo netiki, man atrodo drąsu ir švaistūniška. Kad jiems viskas suveikia daug rečiau, silpniau ir paviršutiniškiau, beveik galiu sakyti, faktas. Kita vertus, „paimti” skeptikus, žinoma, didina darbinį azartą. Bet aš jau trečius metus darau tai, ką darau. Man gal jau to azarto nebe tiek ir reikia. Ne jis yra mano variklis.
Ir nuliūdinsiu skeptikus bei žmones su išankstine neigiama nuostata: 99 % tikrai tvarių ir didelių pokyčių išgyvenusių žmonių paprastai rašo, „žinojau, kad tai pakeis mano gyvenimą”, „žinojau, kad čia bus geriausia mano dovana sau pačiai”, „buvau pasirengusi padaryti viską, kas nuo manęs priklauso”, ir t.t. Taigi, pradinis nusiteikimas ir giluminis ketinimas tikrai dirbti (o ne tiesiog pasmalsauti ar, dar geriau, gauti „dar vieną” patvirtinimą, kad „niekas neveikia”) yra lemiamas.
Pastarosios EŽD eksperimento grupės atsiliepimai baigus devynias savaites buvo tokie:
– virš 40 % į klausimyną atsakiusių dalyvių teigė labai sustiprėjus ir atšilus jų artimiausius ryšius,
– dalis rašė eksperimento metu išsaugoję santuokas krizės akivaizdoje, dalis užmezgė naujus ryšius,
– beveik 25 % nurodė stipriai sumažėjus depresyvių nuotaikų, nerimo ar panikos epizodų,
– beveik 20 % sakė, kad jais dabar sunkiau manipuliuoti darbe ir jie nebeleidžia krauti jiems svetimų darbų,
– virš 31 % pastebėjo sumažėjus nebūtinas išlaidas ir spontaniškus pirkimus,
– beveik 16 % teigė išnykus destruktyvų elgesį su savo kūnu (persivalgymus ar badavimo epizodus),
– beveik 11 % nurodė natūraliai tirpstant kilogramus,
– beveik 14 % atsisakė alkoholio ir virš 33 % stipriai sumažino jo vartojimą.
Daugiau nei 88 % eksperimentą baigusių rekomenduotų jį tiems, kurie yra „persivalgę” svetimų problemų ir pasaulio sopulių, pamiršę save pačius.
Virš 80 % siūlytų jį pervargusiems nuo milžiniškų informacijos srautų, suirzusiems, išsiblaškiusiems ir „perdegusiems”.
Daugiau nei 63 % kviestų dalyvauti tėvus, siekiančius artimesnio, konstruktyvesnio, šiltesnio bendravimo su vaikais.
Ir virš 40 % nurodė, kad siūlytų šią programą sergantiems depresija ar nerimo sutrikimais, ieškantiems ramybės ir pasitikėjimo savimi.
Vis tik tai nereiškia, kad įsigijus devynių savaičių kursą ir pačiam nieko nedarant, automatiškai išsisprendžia visos gyvenimo problemos. Jei turite būtent tokių lūkesčių, siūlau eksperimentą praleisti ir ieškoti kitokio pobūdžio mokymų ar palaikymo grupės.
Tačiau mus pasiekianti ir mūsų pačių skleidžiama informacija turi stulbinamą poveikį mūsų savijautai, mūsų santykiams, mūsų elgsenai ir netgi išvaizdai. Eksperimento metu kviečiu atrasti tiesiogines mūsų tariamų žodžių, mūsų mintijamų minčių ir mūsų gyvenimo kokybės sąsajas ir tapti aplinkybių kūrėjais, o ne jų įkaitais.
Čia yra cituojami ir aptariami EŽD eksperimento dalyvių atsiliepimai:
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/
Registruotis į EŽD eksperimentą galima čia:
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/ezd-eksperimentas/
Moju ir sakau „lotuliukas”!