Efektyvių žinučių dirbtuvės


Kitoks žodis.
Kitoks jausmas.
Kitoks gyvenimas.

Žodis gydo, žodis žudo.

Ką veikti su šiuo galingu instrumentu, kasdienės kalbos magija, renkamės patys.

O naudojamės juo kasdien, pasauliui ir sau ištransliuodami dešimtis, šimtus, tūkstančius žinučių. „Niekas manęs nemyli”, „nekenčiu savo gyvenimo” ir „visi vyrai kiaulės” yra labai efektyvios žinutės, klausimas tik, ar žinučių autorius / autorė visada džiaugiasi, kai realybė lyg veidrodis atspindi mums mūsų idėjas ir, galiausiai, įkūnija jas.

1551532_10204448382159347_8944509021448677637_n

„Efektyvių žinučių dirbtuvės” – tai intensyvus, praktinis, 6 valandų tiesioginio darbo seminaras apie kasdienės kalbos magiją (kurio tęsinys yra neįtikėtinos sėkmės sulaukęs EŽD eksperimentas).

Paradoksalu tai, kad magijos čia beveik nėra: šiandien mokslas – neurochemija, psichologija, neuroplastika, epigenetika – pateikia vis daugiau įrodymų, kad tai, ką apie žodžius sako Šventas Raštas, budizmo tekstai, Vedos, senieji pagoniški tikėjimai, yra tiesa.

Mus visus veikia tai, ką kalbame, tai, ką girdime, tai, ką skaitome, rašome, ir netgi tai, ką nugirstame ar perskaitome to nė nesuvokdami. Net ultragarsu stebimas kūdikis motinos įsčiose krūpčioja girdėdamas, kaip barasi jo tėvai – tai galime išvysti dokumentikoje. Kaip tuomet aplink vykstantys barniai, dosniai žarstomi kritikos žodžiai veikia mus vaikystėje ir paauglystėje? Kaip auga ir tobulėja žmonės, kurių artimieji itin šykštūs gerų, įkvepiančių, palaikančių žodžių? Kodėl arši, savatikslė kritika iš tiesų gali išsukioti kitam vos pradėjusius dygti sparnus, o išmintingai pasakytas palaikymo žodis prikelti žmogų iš didžiausios nevilties?

Kodėl šiltas žodis mus iš tiesų sušildo, o aštrus žodis – iš tiesų žeidžia? Kodėl pradėję atidžiau stebėti tai, ką kalba, ir ėmęsi atsargiau rinktis žodžius, žmonės pajunta grįžtant jėgas, gerėjant sveikatą, taisantis santykius ir net augant pajamas? Šiandien visa tai gali būti paaiškinama mokslu.

Mus lygiai taip pat stipriai veikia ir mintis. Vis tik daugelis, išbandžiusių „pozityvų mąstymą”, pripažįsta: mąstyti pozityviai mechaniškai, tiesiog stengiantis ravėti piktžoles savo minčių sode, yra labai sunku.

„Efektyvių žinučių dirbtuvės” siūlo kiek kitokį būdą, kitą kelią: valyti savo mintis ir savo gyvenimą nuo negatyvo, visų pirma švarinant savo kalbą ir savo informacinę erdvę.

Ar kada nors skaičiavote, kiek Jūsų gyvenimo valandų per savaitę pasiglemžia svetimi skundai, apkalbos, pikti draugų ar visiškai nepažįstamų „žvaigždžių” įrašai socialiniuose tinkluose, apgailėtinos dirbtinai dramatiškos portalų antraštės, blogų naujienų litanijos, tuščios „gyvenimo būdo” laidos, serialai?

Ramybę gali padovanoti tik švari sąmonė, kūrybą – tik vertingais dalykais „maitinama” vaizduotė, darnius ir tvarius santykius – tik sąmoningi žodžiai.

Kokią informaciją dažniausiai sėjame į savo sąmonę ir pasąmonę? Ką dažniausiai kalbame svarbiausiems savo gyvenimo žmonėms ir sau patiems? „Efektyvių žinučių dirbtuvių” dalyviai po seminaro vis dažniau rašo, „Ilze, aš pagaliau pradėjau girdėti, ką kalba aplinkiniai ir ką kalbu aš. Mane ištiko šokas…”

Tačiau po lengvo šoko (kurį patiria tikrai ne visi) prasideda įdomus ieškojimų, kūrybos ir savo tikrovės perkūrimo etapas.

Kaip gimė „Efektyvių žinučių dirbtuvės”

„Atsitiktinai”, jei tikime atsitiktinumais.

2013 metų rudenį, dar dirbdama reklamos srityje, ir, greta to, aktyviai dalyvaudama kūrybinio ugdymo projektuose mokyklose, buvau pakviesta į pedagogų konferenciją Vilniuje: ir paprašyta pasidalinti svarbiausias savo atradimais, susijusiais su žodžiu.

Kadangi nuo mažens rašau poeziją, nuo paauglystės domiuosi minties ir žodžio galia, kūrybiniu rašymu, be to, daug metų dirbau idėjų ir tekstų kūrėja reklamos srityje, vėliau – kūrybiško ugdymo projektuose mokyklose, ir buvau baigusi asmeninio ugdymo mokymus, kuriuose žodis irgi labai svarbus, pajutau, kad tikrai turiu kuo pasidalinti.

Pati, pasitelkusi kasdienės kalbos magiją, esu išgyvenusi labai stiprių virsmų savo gyvenime.

Tuomet, kai sąmoningai lioviausi verkšlenti, rypuoti, bambėti, pliaukšti apie kitus, mano gyvenimas apvirto aukšyn kojomis. Iš nuolat sergančios ir visada randančios kuo pasiskųsti niurzgos (mano pravardė kadaise buvo Zirzėlė, paskui panelė Parkė) tapau sveiku, gyvenimu besimėgaujančiu žmogumi.

Destruktyvius ryšius pakeitė darnūs, kokybiški ir džiaugsmą teikiantys santykiai. Nuolatinį energijos stygių pakeitė jausmas, kad jėgų turiu net po ilgiausios, n-iolikos valandų darbo dienos. Suvaldžiusi iš burnos plūstantį negatyvą, išbridau iš skolų, lioviausi švaistyti pinigus, kelissyk itin sėkmingai investavau, galiausiai, susikūriau darbo vietą, apie kokią nedrįsau svajoti nė drąsiausiose svajonėse.

Visų šių pokyčių pradžia buvo darbas su savo žodžiu, kasdiene kalba, žinutėmis, laiškais, žodynu, išraiškomis ir sakinių konstrukcijomis.

Būtent todėl manyje gyveno labai stiprus troškimas ir kitiems perduoti svarbiausius instrumentus, leidžiančius patirti tokią alchemiją, kai sąmoningai liaujamės šiukšlinti žodžiais aplink save ir kitų kiemuose.

Visas svarbiausias mano patirtis ir apjungė „Efektyvių žinučių dirbtuvės”, naujai gimęs pranešimas.

Tačiau išsyk pamačiau, kad mano turima medžiaga netelpa į 45 pranešimo minutes. Todėl dirbtuves papildžiau iki dviejų valandų trukmės seminaro, ir pusę metų vežiojau jį po Lietuvą, dovanodama seminarą įvairių mokyklų mokytojams.

Buvo, žinoma, nusiteikusių labai skeptiškai ir negatyviai. Tačiau buvo ir priėmusių mano žinias labai atvirai, taikančių jas gyvai, ir patiriančių tai, ką patyčiau pati: radikalius pokyčius. Atsiliepimai ėmė plisti žaibiškai. Sulaukdavau vis daugiau užklausų, kada į seminarą galės ateiti ne tik mokytojai ir ne tik nemokamai.

Nuo 2014-ųjų kovo „Efektyvių žinučių dirbtuvės” tapo atviros: į jas galėjo patekti visi, norintys susipažinti su kalbos magijos teorijomis ir praktikomis. Dar per pusmetį, kaupiantis žinioms ir žmonių liudijimams, dirbtuvės išaugo iki intensyvaus visos dienos seminaro.

„Efektyvių žinučių dirbtuvės” nuolat pildėsi, keitėsi, tobulėjo, o sulaukdama intensyvaus grįžtamojo ryšio, kaskart įsitikindavau, kad tai, kuo dalinuosi, yra svarbu, ir kad žmonės, pasitelkę savo kalbą, iš tiesų susikuria svarbių pokyčių savo gyvenimuose. Ir daugelio jų atradimai tikrai pranoksta maniškius.

„Efektyvių žinučių dirbtuvių” tikslas

„Efektyvių žinučių dirbtuvės” turi labai paprastą tikslą: supažindinti dalyvius su svarbiausiomis kalbos magijos teorijomis, ir tas teorijas įdarbinti praktiškai: iškart, tą pačią dieną.

Norintys nuosekliau dirbti dar devynias savaites po seminaro, jau kurį laiką renkasi ir nuotolinį kursą, devynias savaites trunkančią praktiką, EŽD eksperimentą.

Aš nesu „pozityvaus mąstymo” šalininkė ir tikrai nemanau, kad visur ir visada turime būti pozityvūs, maloniai šypsotis tuomet, kai mums iš tiesų skauda, ir kalbėti nusaldintais balsais. „Efektyvių žinučių dirbtuvių” tikslas nėra paversti žmones pozityviomis daržovėmis. „Efektyvių žinučių dirbtuvių” tikslas yra atiduoti efektyviausius kalbos magijos instrumentus į kitų rankas.

Vis tik atsiliepimas, kad „galvoje kur kas daugiau šviesių minčių, į viską pradėjau žvelgti daug optimistiškiau”, yra gana dažnas. Be šito, žmonės, sudalyvavę seminare ir kantriai taikantys gautas žinias, pastebi, kad:

– jie pradeda iš tiesų girdėti, ką kalba aplinkiniai,
– ima saugotis destruktyvių kalbų ir informacijos,
– turi daugiau laiko,
– tą laiką leidžia kokybiškiau,
– gerėja, šyla, turtėja jų santykiai,
– mamos pastebi, kad yra kantresnės su vaikais,
– paauglius vaikus auginantys tėvai pastebi, kad pagaliau „randa bendrą kalbą” su jais,
– daugėja geros nuotaikos,
– lengvėja sprendimų priėmimas,
– greičiau pildosi norai, planai, ketinimai,
– stiprėja sveikata,
– gerėja tarpusavio ryšys tarp draugų ir porose,
– auga pajamos,
– kalbos magija, pastebėję ryškius vieno žmogaus pokyčius, susidomi ir ją praktikuoti ima šeimų nariai, kolegos, draugai.

Žinau, kaip tai skamba, tad iškart pasakysiu: nesu burtininkė. „Efektyvių žinučių dirbtuvėse” tikrai nelevituojame, neatvėrinėjame vieni kitiems čakrų, nekeliaujame į buvusius savo įsikūnijimus, netriname krištolinių rutulių, nekalbame išnykusiomis kalbomis ir nevaikštome žarijomis.

Daugelis pokyčių, kuriuos susikuria „Efektyvių žinučių dirbtuvių” dalyviai po seminaro, gali būti paaiškinami mokslu. Ir nuoširdžiu žmonių ketinimu keisti savo gyvenimą, pradedant visų pirma nuo savęs.

Stebint tokius pokyčius, skaitant labai gausiai rašomus seminarų dalyvių laiškus, 2015-aisiais gimė EŽD eksperimentas – nuotolinis kursas, padedantis nuosekliau tyrinėti, kaip veikia kasdienės kalbos magija, ir geriau įdarbinti teorines žinias praktiškai, savo gyvenime.

Šis kursas netikėtai sulaukė milžiniškos sėkmės, po jo gimė kiti dalyvių taip pat puikiai įvertinti kursai. Šimtus atsiliepimų galite rasti po šiais įrašais: mano darbinėje FB paskyroje ir mano asmeniniame profilyje.

1654218_10204692080611601_2466757505307903814_n-2

Kristinos Valasevičienės nuotrauka


Kam būna naudingos „Efektyvių žinučių dirbtuvės”


Rekomenduoju tiems, kas:

– nori daugiau ramybės ir džiaugsmo kasdienybėje,
– siekia labiau pasitikėti savimi ir gyvenimo vyksmu,
– jaučia, kad norėtų darnesnių, konstruktyvesnių santykių,
– planuoja šeimos pagausėjimą,
– augina vaikus ir nori į jų pasąmones sėti konstruktyvumo, o ne destrukcijos sėklas,
– dažniau neigia, nei teigia,
– gyvena ar dirba itin negatyvioje aplinkoje,
– yra linkę plakti save žodžiais, niekinti, dosniai žarstyti savikritikos žodžius,
– transliuoja nuolatinę menkavertiškumo žinutę, atsiprašinėja be reikalo,
– sveiksta po sunkių ar chroniškų ligų,
– daug laiko praleidžia gyvendami svetimus gyvenimus – įsileisdami į apkalbas, straipsnius apie nepažįstamus žmones, komentarus,
– pastebi, kad „prisikalba”, „prisijuokauja”.

Registracija

Seminaras trunka visą dieną, nuo 10.00 iki 18.00 val.

Pasibaigus seminarui norintys lieka klausimų-atsakymų daliai ir diskusijoms (ši dalis kartais trunka net 2-3 valandas).

Vietos dirbtuvėse kaina – nuo 95 eurų.

PS. Dėl išaugusio užsienio lietuvių susidomėjimo „Ilzės dirbtuvėmis” ir pastaruoju metu labai didelių nuotolinių kursų grupių (2020-aisiais vienu metu dalyvaujančių žmonių skaičius perkopė 1000), pirmenybė šiuo metu teikiama būtent nuotoliniams kursams.

Jei norėsite gauti informaciją apie gyvai rengiamas „Efektyvių žinučių dirbtuves” arba jų įrašą internete, galite užpildyti išankstinę registracijos formą čia.

Dalis „Efektyvių žinučių dirbtuvių” medžiagos labai sėkmingai sugulė į EŽD eksperimentą, kurį nuo jo sukūrimo jau išbandė daugiau nei 6000 žmonių.

Primenu, kad saugau savo dirbtuvių ir kursų atmosferą. Todėl asmenys, mano blokuoti socialiniame tinkle, seminaruose ir kursuose yra nepageidaujami. Kadangi jau buvo užtektinai bandymų apeiti šią taisyklę, oficialiai įspėju, kad paaiškėjus tokiam faktui, jie iš praktikos šalinami be įspėjimo, o jų pavedimai aukojami gamtos gerovei: nuo 2016 metų „Ilzės dirbtuvės” gamtos ir gyvūnų gerovei jau skyrė virš 20 000 eurų.


Comments are closed.