Apie naudingų minčių derlių vaduojantis iš skolų


Įkvėpimui. Smaugiamiems skolų, tačiau norintiems iš jų vaduotis ne dar pasiskolinant. Ir ne visiškai atsisakant visų gyvenimo džiaugsmų. (Ir be magiškų „tinklinio marketingo“, „investavimo į auksą“ ir kt. „verslo nuo nulio“ triukų.) Apleidusiems svajones. Gyvenantiems su negatyvių įsitikinimų turinčia antrąja puse. Ir kitiems. Tai dar vienas gyvas, gražus liudijimas, ką gali vidinis apsisprendimas, sąžiningas darbas su savimi ir savo įpročiais, kūrybiškas požiūris, atidumas savo poreikiams ir – galbūt tai užvis svarbiausia – išgrynintas noras.

 
Labai gera matyti, kaip žmonėms suveikia paprasti, elementarūs (galbūt pernelyg paprasti, kad apie tai pagalvotų) būdai vengti švaistymo, kopti iš skolų ir taupyti, kuriuos naudojau ir pati. Priešingai, nei sufleruotų raginantys „grąžinti skolas per sukąstus dantis, per kruvinus krumplius, paskutinius marškinius nusiplėšus, visiškai visko atsisakant”, aš net pašėlusiai intensyviai “atidirbinėdama” didžiausias savo gyvenimo skolas kadaise siekiau išsaugoti gyvenimiškus džiaugsmus. Ir kviečiu tą daryti kitus. Nes tikiu, kad gyvenimas gali teikti džiaugsmą net tuomet, kai taisome savo klaidas, kai keičiame vidines programas.
 
Ir nieko labai dramatiško pripažinti, kad šiandieninė situacija yra tikrai ne svajonių gyvenimas. Kad kažkas dirba tikrai ne svajonių darbą, kad gauna tikrai ne svajonių atlyginimą. Ką sukūrėm – tą ir turim. Tačiau tai, ką sukūrėm, visada galim perkurti. Netikit? Jei galėjau perkurti aš (vangi, lėta, neiniciatyvi, nedrąsi) – tikrai galite ir jūs. Kiekvieną savaitę man plūsta įrodymai, kad tikrai galima, jei nori, nusprendi ir skiri tam laiko:
 

„Laba, Ilze, rašau jau gerokai po Nuostatų keitimo praktikos, bet būtinai noriu parašyti… Mano tikslas buvo pragyventi iš savo kūrybos. Prisipažinsiu iškart, šioje srityje pajudėjau nedaug, iškyrus tai, kad savo darbe atkovojau „numuilintą“ priedą. Ir tai priimu kaip savo laimėjimą 🙂 Tačiau daugiau padaryti aš negalėjau, nes tikslą blokavo kitas dalykas – mano šeima turėjo skolų.

 
Kai užsirašiau į praktiką, mes turėjom daugiau nei 4 tūkstančius skolų, ir mėnesio gale minusinę sakaitą. Aš net nežinau ar dirbau su savo nuostatomis, dažnai atrodydavo, kad jų net neturiu, turbūt labiau tai buvo nemaitinta, apleista sritis. Bet dalinausi labai nemažai su savo vyru.
 
Man net nepatogu sakyti, nes aš jaučiausi labiau dirbanti su savo vyru, nei pati su savimi, bet matyt, to ir reikėjo, nes jis tų neigiamų nuostatų turėjo tikrai. O mano galva paprasčiausiai užsipildė teigiamomis.
 
Trumpai tariant rezultatas toks, skolų sumažėjo per pusę, dar po 6 mėnesių mes ju nebeturėsim.
 
Susitaupėm nemažai, pritaikę paprasčiausią daiktų sąrašų metodą, malonias smulkmenas keitėm maloniais pojūčiais gamtoj. (…) Bet pagrindinis įvykis dėl kurio aš ir rašau… Mūsų taupomojoj sąskaitoj šiandien yra daugiau nei 4 tūkstančiai eurų. (…)
 
(…) šitas periodas su Nuostatų keitimo praktika buvo bandymas – “na, netikiu, bet bandysiu vistiek”. Ir turbūt pirmą kartą mano gyvenime pinigai atėjo lengvai, reikėjo tik paprašyti.
 

Taigi, dar sykį labai dėkinga Jums. Na kad įmetat į kažkokį sūkurį, ir viskas pradeda dėliotis kaip kaleidoskopo stikliukai į spalvotą piešinį. Ačiū, Ilze, ir geros kloties!“

 
Aš sąmoningai praleidžiu vietą, kaip šeima išsprendė finansines bėdas, nes, pirma, visada saugau dalyvių anonimiškumą, ir antra, tai palieka erdvės kitų fantazijai sprendžiant asmenines situacijas. Kitaip tariant, nenoriu skatinti tokio gajaus žmonių įpročio kopijuoti sprendimus. Kopijuoti sprendimai nebūtinai yra geriausi, o dažnu atveju – visiškai pro šalį. Savas klaidas ištaisyti galime tik perpratę, kaip surėdyta pati situacija, tik išjautę patį principą, veiksmo ir atoveiksmuo mechanizmą, o ne aklai kopijuodami kažkieno papunkčiui surašytus sprendimus. Todėl aš visada kviečiu tyrinėti, eksperimentuoti, žaisti, stebėti, kurti, o ne kopijuoti.
 
Tikiu, kad jei šiandien išgyvenate nusivylimą savo finansine situacija, paieškoję tikrai rasite jums geriausią, saugiausią, kūrybiškiausią sprendimą. Jei norite išbandyti tai, kas padėjo iš skolų išlipti man pačiai, kas leido man paversti mėgstamą veiklą pajamų šaltiniu, bet nepaskęsti amžinų nemokamų paslaugėlių kaulytojų ir zyzlų jūroje, ir kas išaugus pajamoms padėjo man jas išsaugoti ir sėkmingai investuoti, užuot iššvaisčius (nors anksčiau sirgau siaubinga švaistūniškumo liga) – – nauja Nuostatų keitimo praktikos grupė darbą pradeda netrukus:
 
O dėl “sūkurio”, į kurį, anot laiško autorės, įmetu dalyvius (ar veikiau jie patys įsisuka tame sūkuryje) – išnaudokit tą “sūkurį”. Į detales nesileisiu, tačiau tas sūkurys tikrai svarbus. Ir tas sūkurys netrunka amžinai. Tai viena priežasčių, kodėl prašau dalyvauti iškart arba laukti kitos grupės, o ne pirkalioti vieną po kitos mano praktikas ir dėtis į stalčių.
 
Veikia tai, ką veikiame mes.
Ką sukūrėm – tą ir turim.

Tačiau visada galim tai po truputį perkurti.

Kad – kai ateis metas pjauti – mums patiktų tai, ką pasėjome.

 


Bookmark the permalink.

Comments are closed.