13 būdų lengvai keisti savo gyvenimą


Šį tekstą, tuo metu publikuotą mano FB puslapyje, Google paieška vienu metu siūlydavo pirmiau nei tikrus portalų straipsnius „13 būdų kaip apsaugoti baldus nuo katės“, „13 būdų medų naudoti ne tik arbatai gerti“ ir jau visai genialų „13 netikėtų būdų panaudoti dantų šepetėlį“. Savo FB puslapį uždariau, o tekstą išsaugau čia. Pastebėjau, kad ir publikuotas puslapyje „Ilzės dirbtuvės“, jis iškopė į skaitomiausius. Tad šįsyk jūsų dėmesiui – 13 būdų lengvai keisti savo gyvenimą.

Pasiskolinta iš http://www.hottopic.com.

– 13 BŪDŲ LENGVAI KEISTI SAVO GYVENIMĄ –

1. SKŲSKIS.

Kitais ir savimi, aplinka ir sveikata, šalimi ir orais, mokesčiais ir politikais, nekenčiamų autorių FB tekstais ir tuo, kad nekenčiami autoriai Tave blokuoja. Skųskis tuo, kas jau nutiko, ir tuo, kas dar nutiks. Ach, šį sąrašą galima tęsti iki begalybės!

Šis pomėgis pritrauks prie Tavęs žmonių, mėgstančių laiką leisti panašiai, jūs tapsite artimais draugais ir galėsite skųsdamiesi leisti kiauras dienas. Mmm, tie jaukūs ilgi žiemos vakarai prie spragsinčio židinio, praturtinti išradingais rypavimais… Juk kai skundiesi, akimirksniu pagerėja viskas: tai, kuo skundiesi, Tavo ir aplinkinių nuotaika, pats gyvenimas, orai, mokesčių sistema, politikų elgesys ir, žinoma, nekenčiamų FB autorių tekstai.

2. PAVYDĖK.

Oi kaip smagu ir prasminga galvoti, kam pasisekė labiau, nei Tau. Turi laiko? Susirašyk sąrašą žmonių, kuriems pavydi. Skaityk šį sąrašą kasryt ir kiekvieną vakarą prieš užmiegant. Nuolat primink sau, ko jie pasiekė, kiek jie turi, kiek jie patyrė, kiek jie sukūrė.

Niekada neklausk savęs, o ką jie darė, kad jiems pavyko. Neklausk, kiek metų jie mokėsi. Nesidomėk, kiek sykių jie klydo ir kiek jiems visa tai kainavo. Neee. Negaišk tam laiko. Tiesiog pavydėk. Juk tai tikrai įkvepia veikti.

3. NEKĘSK.

Ooo, viena mėgstamiausių sporto rungčių tarp anoniminių komentarų rašytojų. Nekęsk, nekęsk, nekęsk. Jei kurią dieną netyčia prašviesėja akyse – ieškok heiterių draugų ir klausk, kas šiandien neapykantos pietums. Ką verta heitinti? Iš ko verta tyčiotis? Ką smagu būtų patrolinti? Ką galima persekioti?

Juk Tavo asmeninis gyvenimas nekenčiant kaip mat įgauna spalvų. Pilka kasdienybė prisipildo aistros. Savaitgaliais atsiranda pramogų.

Visų mūsų para teturi 24 valandas, visų mūsų laikas šioje Žemėje ribotas. Tu savo gyvenimo pabaigoje tikrai žinosi, kad praleidai laiką įdomiausiai, kaip tik galėjai – nekęsdamas.

4. BAUGINK.

Taip taip taip! Atėjo draugas, norėjo išsikalbėti, papasakojo, ko bijo? Pakelk jo baimę kvadratu! Ebola? Pandemija! Karas? Atominis! Lėktuvas? Chemtrailai! Euras? Turėjo keisti vieną prie vieno!

Kam gyventi ramiai, jei galima gyventi audringai? Jei gali, įsidarbink varganame portale nesveikų antraščių kūrėju. Turėsi galimybę kiekvieną dieną lygiausioje vietoje įžvelgti grėsmę, pasaulio pabaigą, žlugimą, neištikimybę ar moterį, liemenėlei tarusią NE (ką jai atsakė liemenėlė, Tau teks nutylėti).

Žvelk realybei į akis baugščiai. Bauginti ir baugintis tikrai yra dėl ko. Kiekviename žingsnyje. Juk nusipelnėme gyventi įdomiau.

5. BIJOK.

Neapsiribok kitų bauginimu – bijok. Bijok iš širdies. Bijok taip, kad drėktų delniukai, vartytųsi žarnos, daužytųsi širdis.

Neapsiribok faktu, kad bijai. Išgyvenk. Įsijausk. Įsivaizduok. Regėk tai, ko bijai. Girdėk. Pačiupinėk savo baimę. Užuosk ją.

Jautiesi geriau? O kas sakė, kad turėtum?!
Jei Tau patinka bijoti – Tau patinka ir kankintis. Tad žaisk savo sadomazochistinius baimės žaidimus su liguistu džiaugsmu!

6. LYGINKIS.

Kažkas apsirengęs geriau už Tave? Pasistenk, kad širdies dūžiai priartėtų prie infarkto rizikos.
Kažkieno automobilis puikesnis? Jei vedžioji šunį, paskatink jį nusimyžti ant rato. Jei šuo myžtelėjo pro šalį – apmyžk pats. Jei neišdrįsi – bent jau apspjauk.
Kito atlyginimas didesnis? Nuolat apie tai galvok, kol sutriks kvėpavimas.
Kiti gyvena erdvesniame bute? Keik kiekvieną kvadratinį metrą savo namuose.
Kažkas atostogavo toliau ir ilgiau, nei Tu? Žiūrėk nuotraukas FB ir plūskis iki paraudonavimo.

Juk lyginimasis su kitais yra vienintelis sveikas, normalus tobulėjimo variklis. Kaip kitaip patirsi įkvėpimą mokytis, atrasti, įveikti ir užkariauti, jei ne keldamas sau stresą ir primindamas sau, kad kažkur esi prastesnis?

7. GAILĖKIS.

Ajajai, tie laikai nebegrįš. Prie ruso buvo geriau. Prie Smetonos buvo dar geriau. O geriausia buvo prie caro.

Gailėkis to, ko nepadarei. Gailėkis to, ką padarei. Gailėkis kitų. Gailėkis savęs. Ypač savęs. Juk Tau pačiam pasiutusiai gera leisti laiką su savigaila spindinčiais žmonėmis. Prisijunk prie smagaus jų būrio. Kas gali būti maloniau, nei šešiolika sykių vienas kitam pakartoti, “ne, Tu nesi nevykėlis”, “ne, aš ant Tavęs nepykstu”, “ne, aš tikrai nesu nusiteikęs prieš Tave”, “ne, aš tikrai nepažiūrėjau į Tave kreivai”.

Sukurkit bendraminčių klubą, susitikit jame, susiimkit už rankų, užsimerkit ir giliai kvėpuokit savigailos sklidinu oru. Nuo šito tikrai pasijusite dar šauniau.

8. GRĘŽIOKIS.

Varge vargeli, kiek praleistų progų gyvenime. Dievulėliau, ką aš padariau. O jei būčiau pasirinkęs kitaip? O jei visiškai kitaip? O jei tik truputį kitaip? O jei tada, 2006 metų birželio 18 dieną, būčiau telefonu pasakęs tokį pat sakinį, tik be paskutinio žodžio?

Iš tiesų gręžiojimasis atgal turi labai daug prasmės. Taip, svarstymai ir persvarstymai gal ir nebepakeis Tavo esamojo laiko ir ateities. Nepakeis jie ir praeities. Tačiau bent jau turi ką veikti, ar ne? Gręžiokis kiekviena įmanoma proga. Grįžai iš parduotuvės – o ar tikrai geriausio pieno nusipirkai? Grįžo namo žmona – ar tai tikrai geriausia žmona iš visų, kurias galėjai turėti? Grįžo vaikas po būrelio – ar tai tikrai geriausias būrelis? O ar vaikas tikrai Tavo?

Impulsas smegenyse, kurį vadiname mintimi, skrieja daugiau nei 300 km / h greičiu. Pasirūpink, kad lenktynės Tavo galvoje niekada nesustotų.

9. APKALBINĖK.

Trūksta temų, susitikus su draugais? Nepatyrei nieko naujo, nesukūrei nieko naujo, neišmokai nieko naujo ir apskritai nelabai turi ką papasakoti? Apkalbinėk! Dalinkis blogomis svetimų gyvenimų naujienomis, iškraipyk faktus, prikurk – svarbiausia, kad jūsų visų neslėgtų nejauki tyla. Pakinkyk liežuvį ir pirmyn. A-ta-ta, kaip gardu!
Mažai kas taip suvienija žmones, kaip šlykščios kalbos apie tuos, kurių nėra kambaryje.

O paskui išeik iš kambario ir suteik ten esantiems progą papliaukšti apie Tave patį.

10. SKAIČIUOK SVETIMUS PINIGUS.

Toks puikus užsiėmimas! Puikiai pakeis stalo žaidimus ir protmūšį. Jei netyčia grįžtų racionalus protas, gali kilti klausimas, ar svetimų pinigų skaičiavimas padės augti Tavo pajamoms. Tačiau vyk racionalų protą šalin. Kam jis Tau?! Kad užmirštum jį, pasiimk kalkuliatorių ir skaičiuok: kas ir kiek uždirba.

Svarbiausia – du dalykai: skaičiai ir vėliau sekąs garsus pabėdavojimas, koks lengvas kažkieno gyvenimas. Nes juk Taviškis nuo bėdavojimo pagerėja akimirksniu.

11. KALTINK.

Mmm, kaip lengva tai daryti. Kalti visada tik kiti, kiti ir darsyk kiti. Mama, tėtė, Grybauskaitė, konservatoriai, liberalai, Europos Sąjunga, Briuselis, gėjai, bankai, chemtrailai. Kalti ir dar sykį kalti dėl visko, kas Tau yra nutikę. Papasakok apie tai, nesidrovėk.

Taip ne tik turi ką veikti (porinti, kas ir kaip Tau nusidėjo). Taip įgyji kone stebuklingą nerūpestingumą: Tau asmeniškai nebereikia už nieką atsakyti, nuo Tavęs asmeniškai niekas nebepriklauso, Tau nebereikia stengtis, Tau galiausiai nebereikia nieko daryti. Visi kiti kalti Tau dar prieš pamėginant. Tai kam mėginti?

12. KRITIKUOK.

Dar viena mėgstama sporto rūšis. Kritikuok bet ką, bet kaip, bet kur. Kritikuok viską, kas juda, kas jau nebejuda – ekshumuok, pajudink ir tada kritikuok.
Juk tai greičiausias būdas pasijusti svarbiu, reikšmingu, daug ką lemiančiu kito – net nepažįstamo žmogaus – gyvenime.

Nepatiko FB nuotrauka? Parašyk! Nepatiko straipsnio herojus? Išsiliek (vaitodamas iš malonumo) anoniminiuose komentaruose. Nepatiko, kaip žmogus apsirengęs? Pribėk gatvėje prie jo ir išdėk į šuns dienas. Močiutė eina per lėtai? Čiupk jos lazdą, duok per kuprą ir papasakok, kokia ji lėtapėdė.

Apie konstruktyvią kritiką esi tik girdėjęs ir tiki ja tiek pat, kiek Lochneso ežero pabaisa ar Higso bozonais.
Kritikuok dėl paties proceso! Nes Tu gyvas esi tik tol, kol kritikuoji.
Kai liausiesi – Tave ekshumuos ir kritikuos kiti.

13. NIEKINK.

Gėjai? Niekadėjai. Ką čia gėjai – niekadėjai yra visi, kurie gyvena kitaip, nei Tu. Niekink!

Kažkas uždirba daugiau? Ryškiai vagia. Kažkas uždirba mažiau? Tinginys.
Kažkas protingesnis? Pfff, dvasingas ubagas! Kažkas bukesnis už Tave? Tai jau visiškas idiotas.
Menininkai? Vargšai. Verslininkai? Išnaudotojai.
Gyvena užsienyje? Parsidavėliai. Grįžo iš užsienio? Nenusisekėliai. Kuria verslą Lietuvoje? Iš viso klounai.
Kažkas rašo FB? Dėmesio elgeta. Kažkas nerašo FB? Sociofobas!
Kažkas skaito? Stalkeris. Neskaito? Matyt, disleksikas.

Niekindamas ir tik niekindamas gali pajusti, koks puikus, gražus, teisingas ir reikalingas esi pats.
Pagaliau! Pagaliau Tavo diena turi tikslą, o būtis – prasmę. Gaila tik, kad už niekinimą neskiriamos valstybinės pensijos.

****

PS. Dėmesys yra energija. Ką juo maitiname – tas auga. Manau, kiekvienam akivaizdu, kad visi trylika būdų yra tiesiog tobuli, jei norime greitų pokyčių: per kelias minutes pasijusti sumaučiau, prarasti ūpą, motyvaciją, išmušti iš vėžių greta esančius, ir savo energija maitinti stygiaus, nesėkmės, neišsipildymo jausmus bei žmones, kurių nepažįstame.

Gerų ir prasmingų pokyčių linki
„Ilzės dirbtuvės“


Bookmark the permalink.

Comments are closed.