Kodėl kartais atkalbinėju nuo dalyvavimo Jaunaties praktikoje?


Mano puslapis man asmeniškai yra pobaisis („moraliai pasenęs”, kaip sakoma). Aš kategoriškai atsisakau vaikščioti po „bėdavonių sofų” laidas. Dažniau atsisakau nei sutinku duoti interviu (sutinku dabar vieną kartą iš dešimt; skaičiavau). Tačiau nepaisant viso to, naujos mano Jaunaties praktikos registracija jau viršijo 1000 norinčių. Netrukus ją uždarysime.

Tas registracijų sąrašas netikėtai atskleidė, kiek daug mano praktikų dalyvių grįžta į „Ilzės dirbtuves” (NEPAISANT to pobaisio puslapio), o drauge – kodėl aš taip atkalbinėju nuo dalyvavimo Jaunaties praktikoje tuos, kurie nėra dalyvavę kitose mano praktikose.

Čia registracijų sąrašo pabaiga:

Pirmasis klausimas, į kurį atsako besiregistruojantys: ar esate dalyvavę EŽD eksperimente? Antrasis: ar esate dalyvavę Nuostatų keitimo praktikoje? Ir vos 6 žmonės iš šių 25 nėra dalyvavę mano praktikose anksčiau, ir ši tendencija ryški per visą daugiau nei 1000 žmonių sąrašą.

Kodėl tiek daug žmonių grįžta? Nes tai, kuo dalinausi ankstesnėse praktikose, jiems buvo naudinga. Dalis prisipažįsta nepritaikę visko, neatlikę dalies pratimų, „nusukę” kai ką patys nuo savęs, nebuvę iki galo sąžiningi su savimi, ir t.t. – bet ir tai, ką padarė, sukėlė vienokių ar kitokių norimų pokyčių. Medžiaga juk lieka dalyviui ir jis visada galės prie jos grįžti.

Man taip pat gyvenime yra ne sykį tekę padaryti ne viską – atrodė, mažiau nei galiu, mažiau nei turėčiau. Bet iš tiesų darbas su savimi visada duoda milžinišką grąžą, ir net jei padarome „ne viską”, kiekvienas SAVAS suvokimas, SAVAS pajautimas, SAVAS atradimas (o ne kažkieno primesti sprendimai) ilgainiui sukuria milžinišką vertę. Iki šiol pamenu vieną „savipagalbos” knygą, kurią skaičiau giliausioje savo gyvenimo duobėje. Ji buvo klaikiai išversta, lėkšta, padrika… tačiau joje radau VIENĄ sakinį, kurį pritaikiau savo gyvenime ir kuris pakeitė viską. (Tai parašau tiems, kurie dažnai graužia save, kad padarė „ne viską”. Kartais, kad pasikeistų viskas, padaryti reikia labai nedaug.)

Na o kodėl atkalbinėju nuo dalyvavimo Jaunaties praktikoje tuos, kurie nėra dalyvavę kitose mano praktikose? Nes visada siekiu didžiausio įmanomo efektyvumo. O per tiek metų jau matau labai ryškią tendenciją, kad, tarkime, efektyviausiai Nuostatų keitimo praktikoje dirba ir daugiausiai susikuria būtent tie, kurie iš pradžių sudalyvauja EŽD eksperimente. (Nes kur kas efektyviau tvarkytis su savo mintimis tuomet, kai jau esame „pritildę” didžiausias negatyvo radijas savo aplinkoje ir patys liovęsi diena po dienos skleisti į savo aplinką ir savo pačių vaizduotę juodžiausius scenarijus.)

Būtent nuo EŽD eksperimento pradėję žmonės man rašo įspūdingiausius laiškus, dalyvaudami ir kitose mano praktikose. Tad EŽD eksperimentą laikau tarsi pamatu visoms kitoms temoms. Aš manau, tikrai mažai prasmės dalyvauti Jaunaties praktikoje, jei žmogus kasdien minta destruktyvia informacija, pats ją noriai „retransliuoja”, jeigu jį labiausiai domina pletkai, svetimi gyvenimai, nusikaltimai ir nelaimės – gyvendami taip, mes nesukaupiame to, ką Jaunaties praktikoje vadinu išsipildymų energija. O laikantis EŽD eksperimento gairių, ta išsipildymų energija grįžta.

Būtent todėl PRIEŠ Jaunaties praktiką rekomenduočiau sudalyvauti EŽD eksperimente ir išgyventi rimtą informacinę detoksikaciją. Kadangi dalį žmonių jau perkalbėjau ir galbūt per visą sąrašą jų susidarys nemažai, dalyvių prašymu paleidžiame dar vieną papildomą EŽD eksperimento grupę, jau antrą tokią šią vasarą. Rugpjūtį taip pat yra numatyta ir Nuostatų keitimo praktika. Aprašymai ir registracijos nuorodose.

EŽD eksperimentas, mūsų populiariausias kursas:
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/ezd-eksperimentas/

Nuostatų keitimo praktika, nuosekliai vykstanti dar nuo 2014-ųjų:
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/nuostatu-keitimo-praktika/

Ir paskutinė proga užsirašyti į šio mėnesio Jaunaties praktiką:
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/jaunaties-praktika/

Neskubėk, ir būsi pirmas, – prisimenu tokią patarlę iš vaikystės. Ir iš tiesų, kai kalbame apie vidinį darbą, apie darbą su savimi, apie savo, o ne svetimų svajonių puoselėjimą ir auginimą, tas neskubėjimas yra tikrai labai svarbus. Tikrai suprantu žmonių norą pradėti nuo svajonių pildymo, tačiau iš karčios asmeninės patirties pasakysiu – galima labai daug metų ir labai tuščiai svajoti, jei patys kasdien pažeidžiame tam tikrą gyvenimišką tvarką.

O tą tvarką savo gyvenime atkurti lengviausia būtent susitvarkius su savo žodžiais ir mus supančia, kasdien mus „maitinančia” informacija, o tada – prasišlavus negatyvias nuostatas, išankstinius nusiteikimus ir išnešus į dienos šviesą prasivėdinti senas suplėkusias baimes.

Štai tada man atrodo logiška dalyvauti Jaunaties praktikoje – kai gyvenime ir mintyse padaryta švarios vietos naujiems išsipildymams.


Bookmark the permalink.

Comments are closed.