Sirgti ar sveikti – kam mus „programuoja” viešos žinutės?


Specialiai laukiau laiko, kai gripo sezonas bus nugrimzdęs užmarštin. Vakar pamanau, jau tas metas. Ir pasiūliau savo skaitytojams: o dabar pasigėrėkime kampanija „Sergu atsakingai” ir pažvelkime į mažos, kuklios „Širdažolės” vaistinės palinkėjimą lange. Klausimas jums: kuri žinutė programuoja mus sirgti, kuri – būti sveikais?

Taip, taip, žinoma, aš nesakau, kad galime susirgti ar pasveikti nuo vienui vienos frazės. Nors neurocheminiame lygmenyje mus paveikia ir viena frazė, net jei jos nespėjame permąstyti, suvokti iki galo. (Ir aš turiu istorijų, kai žmonės tikslingas frazes, vadinamąsias afirmacijas, naudojo sveikdami nuo sunkių ligų – apie tai pasakojo grįžę į seminarus ar laiškuose, tačiau šįsyk susitelkime į žinutes, kurias ne siunčiame patys, o gauname dovanų iš pasaulio – iš tiesų dovanų ar tik „dovanų”, kabutėse, iš serijos „kaip prastai atrodai”, ir pan.)
 
Kažkas žinutę „Sergu…” autobusų stotelėje matydavo kasdien. Arba kasdien išvysdavo palinkėjimą būti sveiku, praeidamas pro šią netradicinę vaistinę.
 
Aš vis dar nesijaučiu pasirengusi kalbėti apie legendinius, iš koto verčiančius plakatus, „tebepuošiančius” Vilniaus miestą („1 iš 3 gali nesusirgi vėžiu”, tepadeda Dievas šios „komunikacijos” kūrėjams srėbti karminę košę, kurią jie užvirė). Tad pradedu nuo „lengvesnių” temų. Gripas yra viena jų. Tačiau nuo gripo taip pat mirštama, jei ką.
 
Pati visą gyvenimą, kiekvieną žiemą, klaikiai sunkiai sirgdavau gripu. Sirgdavau taip sunkiai, kad ėmiau tikėti, jog kada nors mirsiu būtent nuo gripo.
 
Kaip ten bus, vienas Dievas žino.
 
Tačiau esu sveika ir jau porą metų su gripu visiškai prasilenkiu. Tiesiog lioviausi kalbėti apie jį, lioviausi skaityti žinias apie „sergamumą gripu” ir jo aukas, lioviausi bėdavotis su kitais, klausytis pokalbiuose lyg netyčia minimų istorijų, kaip kas susirgo ir kaip mirė, lioviausi vartyti tinklinių vaistinių žurnalėlius su skambiais, neva gera linkinčiais šūkiais „PERŠALIMUI – NE!”, „GRIPO SEZONUI ARTĖJANT”, ir panašiais. Lioviausi žiūrėti reklamas su kančios pertrauktais, snarglėtais, už galvos susiėmusiais bėdžiais, per TV sriaubiančiais „greitai simptomus nuimančius” karštus gėrimus.
 
Lioviausi jo bijoti.
 
Ir, galiausiai, lioviausi juo sirgti.
 
Taip, buvau kelissyk peršalusi, o gal organizmas taip tiesiog prašėsi poilsio, bet – jokio gripo. Nuo 2015-ųjų. Man tai rekordinis laiko tarpas.
 
Tai nereiškia, kad ignoruoju sergamumą. Ar kad puolu bučiuotis su visais liulį žiemą traukiančiais. Tai nereiškia, kad nesikreipčiau į gydytoją susirgusi. Manau, viskas turi būti proto ribose.
 
Tačiau kad šaltuoju metų laiku per telikus, banerius, radiją ir žurnalus begalė „paslaugių” informacinių žinučių „padeda” mums galvoti apie gripą kuo dažniau, „padeda” mums prisiminti ir išjausti simptomus, jei juos netyčia (ach mes aplaidūnai) pamiršome, „padeda” bijoti komplikacijų ir mirties, – faktas.
 
(Man asmeniškai vienas liūdniausių komunikacinių ėjimų – maždaug, gerk vaistų nuo gripo simptomų, kad greičiau galėtum grįžti į darbą. Vargšas darbdavio ujamas biorobote, drebantis dėl savo darbo vietos. To, žinoma, neprideda. Neprideda ir to, kad simptomų malšinimas nėra pasveikimas, ir kad neišsigydžius gripo grįžti į darbą gali reikšti gauti „paaukštinimą” šarvojimo salėje.)
 
Toltekų mokymus mūsų dienoms perduodantis Don Miguel Ruiz tokius dalykus vadina maja. Pasaulis verpia mintyse ir sapnuoja karą, kol karas tampa tiesa. Pasaulis lygiai taip pat sapnuoja ir gripą.
 
Kuo daugiau sapnuojančių – tuo daugiau sergančių.
 
Kol kažkas ima ir atsisako sapnuoti blogą sapną.
 
Jei kasmet sergate gripu, pabandykite atlikti eksperimentą – išvalykite savo informacinę erdvę nuo gripo žinučių. Jokiu būdu neignoruokite pačių gripo simptomų, jei jų bus, tačiau saugokite save ir savo šeimą nuo frazių ir vizualizacijų gripo tema.
 
Ir pažiūrėkite, kas bus.
 
O kai kitąsyk išvysite žinutę, atvirai programuojančią jus sirgti (nesvarbu, gripu, suicidinėmis mintimis ar vėžiu), parodykite mintyse didįjį pirštą plakatui ar ekranui. Tai sena dvasinė praktika, neutralizuojanti negatyvios žinutės poveikį.
: ))))
 
Juokauju, žinoma.
 

Tiesiog nesileiskite gąsdinami, išvenkite užsikrėtimo svetimomis istorijomis, ir būkite sveiki.

PS. Tiesiog neįtikėtina. Vakar paskelbusi šį tekstą savo FB, šiandien per žinias mačiau… ilgą ilgą reportažą apie gripą.
GEGUŽĖS pradžioje…


Bookmark the permalink.

Comments are closed.