Gerovės architektai


Kol politikai tuštokai balbatuoja apie gerovės valstybę, kiekvienas savarankiškai galime padaryti n konkrečių žingsnių, kad mūsų rytojus būtų saugesnis, laisvesnis, stabilesnis ir tiesiog laimingesnis žemiškąja, finansine prasme.

O dėl ko turėtume tuos žingsnius žengti? –


paklaus pesimistai ir skeptikai.

Žinoma, galime dėl savęs nedaryti visiškai nieko. Galime tiesiog laukti, kad mumis kažkas pasirūpintų, tačiau daugelis turbūt jau turime kartokos patirties, matydami savo senelių ir močiučių pensijų dydžius.

Esu iš tų žmonių, kurie nededa pernelyg daug vilčių į tuos menamus beveidžius “kitus”. Žinau, kad už savo gyvenimą ir savo ateitį atsakinga esu visų pirma pati. Būtent vadovaudamasi tokia nuostata, gana lengvai radau naują darbą netekusi senojo per ankstesnę pasaulinę krizę, 2009-asiais. Būtent vadovaudamasi tokia nuostata labai drąsiai ieškojau naujų veiklos sričių, mokiausi, investavau laiką ir pinigus į naujas žinias ir naujus įgūdžius. Būtent vadovaudamasi tokia nuostata aš susikūriau galbūt keisčiausią, tačiau man asmeniškai žaviausią darbo vietą: aš primenu žmonėms svajoti, keltis tikslus ir jų siekti.

Ir būtent vadovaudamasi tokia nuostata – kad už savo gyvenimą ir savo ateitį atsakinga esu visų pirma pati – aš išsivadavau iš vadinamojo “voverės rato”, gyvenimo “nuo algos iki algos”.

Jau kurį laiką siekiu įkvėpti žmones keltis finansinius tikslus, rūpintis finansine ateitimi, tačiau matydama labai daug pesimizmo visuomenėje, nutariau į vieną vietą sudėti daugiau vertingos informacijos ir parodyti paprastus, tačiau tikrai labai stipriai man asmeniškai pasiteisinusius dalykus. Tai maži, lengvai įgyvendinami žingsniai, tačiau padaryti šiandien, ilgalaikėje perspektyvoje jie sukuria milžiniškus pokyčius.

Aš pati kadais visiškai nemokėjau elgtis su pinigais, nuolat buvau “minuse”, pirkinėdavau nereikalingus daiktus, tada “pravalgydavau” kreditinę (net uždirbdama tikrai ne mažiausius atlyginimus). Finansinė ateitis, pensija, investavimas man skambėjo kaip kinų kalba. Santaupos? Kaip sakot? Nebuvo tokio žodžio mano žodyne. Nebuvo ir tokios finansinės eilutės mano asmeninėje buhalterijoje. Buvo nuolatinis buvimas “ant nulio”. O dažnai ir žemiau jo.

Tačiau nenorėjau likti ten, kur buvau: klaikiame išsiblaškyme, nuolatiniame stygiuje, finansinėje destrukcijoje ir infantiliame būvyje, kur bet koks nukainotas pirkinys ar pigus gražesnis žaisliukas (skamba beveik kaip barškutis) mane galėdavo iškart atitraukti nuo ilgalaikių finansinių tikslų (kurių niekaip nepradėdavau įgyvendinti). Tiek dėmesio fokuso tesugebėdavau išlaikyti, tiek krypties savo gyvenime tuo metu temačiau.

Laimei, žinojau bent jau tiek: kad taip gyventi nenoriu.

Todėl dariau tam tikrus žingsnius, dirbau su savimi, mokiausi, klydau ir mokiausi vėl, vėl klydau ir vėl mokiausi. Galėdama vis dažniau pasidžiaugti rezultatais.

Ilgainiui finansinė disciplina man tapo net nebe “pareiga”, o dideliu malonumu. Kadais padaryti labai labai maži žingsniai, kadais įgyvendintos labai nedidukės idėjos, vėliau pradėtas, kaip anuomet atrodė, tiesiog įdomumui užvedamas turto stebėsenos dienoraštis ilgainiui mano vartojimo ir ateities planavimo įpročius pakeitė iš esmės.

Per visą pasaulį driokstelėjusią 2020-ųjų krizę sutikau (bent jau finansine prasme) visiškai rami.
Nes iš anksto pasirūpinau savimi.

Tai ką galima padaryti dėl savęs jau šiandien?


Na, pavyzdžiui, ką tikrai labai rekomenduoju iš asmeninės patirties:

✓ pažinti savo dėmesį kaip savo ateities kūrimo instrumentą (skamba magiškai, tačiau išties tai labai pragmatiška ir žemiška),
laikyti ranką ant pulso stebint savo turto (ir nepiniginio) situaciją,
✓ sąžiningai, be melo sau, įvardinti ir priimti esamą padėtį,
✓ efektyviai formuluoti, kokios finansinės ateities norėtume,
✓ išgyvendinti destruktyvius finansinius įpročius,
✓ atsargiau rinktis žodžius, kalbant apie pinigus, darbą, verslą, ateitį,
✓ naudoti asmenines afirmacijas pagal savo būdą ir braižą,
✓ investuoti ne tik į “pinigus, darančius pinigus”.

Šiuos ir kitus žingsnius detaliau paaiškina, gyvais pavyzdžiais iliustruoja ir konkrečias veiksmų gaires suteikia naujas mano kūrinys:

“Gerovės architektai”


Šis kūrinys yra paremtas patirtimi dviejuose skirtinguose laukuose.
Visų pirma, čia remiuosi asmenine patirtimi mokantis tvarkyti savus finansus ir atradus, kaip kreivės šauna į viršų atlikus vos kelis tarsi ir nedidelius, tačiau labai svarbius žingsnius.

Ir antra, čia remiuosi darbine patirtimi, seminaruose gyvai ir nuotoliniuose kursuose jau ilgus metus stebėdama, kokie dalykai dažniausiai trukdo žmonėms siekti finansinio saugumo, ir kas jiems tame labiausiai padeda.

Mano kūrybinės dirbtuvės gimė 2013-aisiais, tad suaugusiųjų ugdymo srityje dirbu jau septintus metus. Esu jau 4 knygų, 3 skirtingų seminarų ir 4 nuotolinių kursų autorė.

Septintaisiais dirbtuvių gyvavimo metais pasaulį išvysta visiškai naujas sprendimas “Ilzės dirbtuvėse”.

“Gerovės architektai” yra išskirtintis kūrinys tarp kitų, laiko ir tūkstančių žmonių jau patikrintų mano kūrinių.

Tai ne kursas, ne seminaras, ne knyga, o visiškai naujas instrumentas savistabai ir savo tikrovės perkūrimui: pratybos.

Šiuo metu galima rezervuotis vietą dalyvių sąraše.
Kainą, kaip visada, dalyviai galės rinktis patys.
Registracija yra čia.


Comments are closed.