KURSAS KOLEGOMS


Monetizuokite žinias efektyviau

Pasaulinis virsmas, supurtęs mums įprastą kasdienybę ir atėmęs tradicinius bendravimo būdus, ankstyvą 2020-ųjų pavasarį įkvėpė mane sukurti nišinį, išskirtinei auditorijai skirtą kursą – kursą kolegoms. Tuo metu jau šeštus metus labai sėkmingai rengiau nuotolinius kursus, kuriuose jau buvo iššluota n-iolika tūkstančių vietų: per tiek metų, per tiek klaidų ir gerų sprendimų, buvau sukaupusi užtektinai gerosios praktikos, iliustracijų ir atradimų, kad galėčiau atsakyti į mažiau šioje srityje patyrusių kolegų klausimą:

Kaip gyventi iš žinių, idėjų ir gerosios praktikos, tausojant save patį?


Pasaulyje staiga tapo itin aktualu perduoti savo žinias, įgūdžius, idėjas ir kūrybą nuotoliniu būdu. Tačiau ir laiką, leidžiamą prie ekranų, būtų sveika kaip įmanoma labiau trumpinti, nes jo čia ir taip praleidžiame daug.

Štai vienas sprendimų: gerai sudėlioti autoriniai kursai mus išvaduoja nuo poreikio rengti daug (ir tikrai ne visada efektyvių) zoom susitikimų, vebinarų, live’ų, paskaitų ir paskaitėlių; maža to, tai tausoja mus, mūsų laiką, stuburą, akis, centrinę nervų sistemą. O taip pat generuoja pajamas. Jei kursas vykęs – ir labai solidžias. Tad kodėl nepabandžius?

Remdamasi asmenine patirtimi, rekomenduoju ne laukti, kol kažkas tokią galimybę „atneš ant padėkliuko“ arba kol tai taps neišvengiama dar vieno griežto lock-down’o metu.

Siūlau susikurti tokią galimybę: dabar, patiems, ramiai, be skubos, savu tempu, be „balto lapo kančių“ ir su tikru kūrybiniu malonumu.

Naujasis mano KURSAS KOLEGOMS ir kviečia tai padaryti.

Kas aš tokia, kad kitus mokyčiau?


„Mokyti“ tikrai neketinu (ir man labai keistas lektorių vadinimas mokytojais, ypač iš didžiosios M).

Tačiau pasidalinti tikrai turiu kuo.

Įkūriau savo dirbtuves netikėtai, dar 2013-ųjų žiemą. Tai nutiko natūraliai, tiesiog augant žmonių poreikiui gauti tas žinias, kurių buvau prikaupusi: visų pirma apie savarankišką knygų leidybą, kas tuomet Lietuvoje buvo itin naujas dalykas, tačiau labiausiai apie mūsų kasdienės kalbos magiją.

Per keleris pirmus metus, 2013-2016, su seminarais, kuriuos pamažėl aplankė tūkstančiai žmonių, apkeliavau visą Lietuvą. Augo mano patirtis ir žinių bagažas, gausėjo atsiliepimų, augo ir auditorijos.

Tačiau gyvų seminarų intravetiškos prigimties žmogus gali atlaikyti tik ribotą skaičių (tikri intravertai ir privatumo mėgėjai mane tikrai supras). Išties per tuos keleris metus, nuo kelionių ir nepaliaujamai pilnėjančių auditorijų bei dar dvi tris valandas po visos dienos seminaro besitęsiančių diskusijų, ne juokais pavargau.

Laimei, man dar 2015-ųjų sausį spontaniškai gimė mintis sukurti savo seminaro pratęsimą, kurį žmonės gautų nuotoliniu būdu, niekur nevykdami patys, man pačiai jaukiai tūnant namuose. Tai, kas turėjo būti tik „palaikomasis laiškas“ seminarą baigusiems dalyviams, per vieneris metus išaugo į platų, intensyvų, praktinį, visiškai savarankišką kursą, žinomą EŽD eksperimento vardu.

Būtent taip – tiesiog atsidavusi netikėtai kūrybinei minčiai – jau septintus metus, nuo pat 2015-ųjų sausio, itin sėkmingai kuriu ir vystau nuotolinius kursus. Jų 2021-ųjų pradžioje jau buvo net šeši. Ir jei mano seminaruose gyvai per pirmus keleris metus apsilankė beveik 4000 žmonių, tai nuotoliniuose mano kursuose jau parduota n-iolika tūkstančių vietų. Man niekur nevažiuojant, nesiblaškant po Lietuvą ir pasaulį, nenuomojant vis didesnių salių, nesirūpinant įgarsinimo įranga, o tiesiog leidžiant laiką namuose ar sodyboje.

Skirtingomis temomis sukurti, skirtingų struktūrų ir skirtingų tikslų kursai kiekvienas rado savo auditorijas ir savo sklaidos būdus. Man, kaip viešumo nemėgstančiam žmogui, patraukliausia tai, kad savo nuotoliniuose kursuose sulaukiu tūkstančių dalyvių neturėdama dirbtinai tų kursų „viešinti“, nepirkdama jokios išorinės reklamos ir kitaip neinvestuodama į žinomumą.

Sėkmė nėra atsitiktinumas


Ne, mano nuotolinių kursų sėkmė tikrai nėra atsitiktinumas: nes su visų savo kursų turiniu dirbu tam tikra asmenine metodika, pagal principus, kurie man atrodo labai svarbūs ir kurie, kaip parodė laikas, pasiteisino 1000%.

Nuo pat 2015-ųjų turėjau daug laiko tyrinėti, kas veikia, kas ne, kas būtent kursą padaro autentišku ir patraukliu dalyviui, kas įkvepia, o kas atstumia, su kokiais sunkumais susiduria dalyviai ir kaip juos spręsti, kas dalyviams kelia susierzinimą, o kas – tikrą norą veikti.

Matydama kai kurių kolegų nerimą dėl ateities, išgąstį ir netikrumą, ypač desperatišką jų blaškymąsi prievartaujant save ir bandant „perlipti“ nemeilę kameroms rengiant filmuotas pamokas, noriu padrąsinti keisti veiklos formas, jei jau pats gyvenimas reikalauja jas keisti, ir ieškoti jiems priimtiniausio būdo dalintis sukauptomis žiniomis.

„Perkelti“ informaciją iš paskaitos, seminaro ar net gyvos diskusijos į susistemintą, aiškią, struktūruotai išdėstytą nuotolinį kursą (ar, poreikiui esant, knygą) nėra taip sunku, kaip atrodo.

Priešingai – tai gali būti ir labai maloni, įtraukianti, atpalaiduojanti veikla, padedant pabėgti nuo nesiliaujančio blogų naujienų srauto. Galime tas kelias valandas per savaitę praskrolinti socialinius tinklus, pravegetuoti naujienų portaluose, prasikapstyti „žvaigždžių“ gyvenimo pletkuose – – o galime per tą patį laiką susidėti sveiką „stuburą“ būsimam kursui ar knygai. Sėkmės atveju tai su laiku sugeneruos tūkstančius, jei ne dešimtis tūkstančių, eurų. Nesėkmės atveju – būsite susidėję pamatus tolimesniems ieškojimams ir vidinio turinio brandinimui.

O laikas, skirtas prasmingai kūrybai, yra laikas, kurio niekada nekils noras vadinti „užmuštu“ ar „prastumtu“ laiku.

Metas išpildyti „kada nors“ lentynoje padėtą idėją


Gal šiandien daug kur „pristabdytas“ mums įprastas gyvenimas dovanoja laiko išpildyti būtent tuos neegzistuojančiam „kada nors“ metui atidėtus dalykus, kurių norėjome, bet neleidome sau, nerasdavome laiko, jėgų ar vidinių paskatų.

Galbūt kažkas svajojo parašyti gerą self-help’o ar kito pobūdžio mokomąją knygą. O gal kažkas jau seniai jautė, kad turi užtektinai medžiagos nuotoliniam kursui, paskaitų ciklui, ar kito pobūdžio mokymams internete.

Tiek viena, tiek kita sėkmingai gali tapti neeiliniu, maloniu, užtikrintu ir visiškai saugiu pajamų šaltiniu, ypač – pasaulyje, kuriame apribotos galimybės susitikti ir keistis informacija gyvai.

Drauge labai gerai žinau (iš asmeninės patirties), kad darant kažką pirmą kartą (ir ypač darant tai didesniu masteliu, o jei Jūsų idėja paklausi, didesnio mastelio neišvengsite), visos klaidos „dauginasi“ iš šimtų, o kartais ir tūkstančių. Pajutau, kad man norėtųsi apsaugoti šioje srityje savo kelią dar tik pradedančius kolegas nuo kai kurių konkrečių labai nemalonių ir labai daug kainavusių klaidų. O taip pat – sustiprinti tame, ką jie jau daro gerai.

Kaip tai padaryti, jei negalime susitikti gyvai?

Mąsčiau apie visa tai turbūt daug kam įsiminusį 2020-ųjų kovą, man pačiai tuo metu būnant labai įsimintinoje visiškoje izoliacijoje savo sodyboje.

Tiek laiko leisdama viena, turėjau labai daug erdvės naujoms mintims.

Vieną šaltą ir vėjuotą dieną, kai visiškai nusiplūkusi nuo malkų nešiojimo atsisėdau atsipūsti į savo rašymo fotelį, man netikėtai gimė atsakymas, kaip galiu sustiprinti kolegas ir padėti jiems išvengti brangiausių klaidų.

Pradėjusi rašyti nebegalėjau sustoti, ir supratau, kad tai bus:

Naujas KURSAS KOLEGOMS


Tai visiškai nišinis kursas, skirtas būtent kolegoms, esamiems ar būsimiems. Šiame kurse dalinuosi visais svarbiausiais dalykais, padėjusiais man sukurti kokybiškus, labai ilgą laiką gyvenančius, aktualumą išsaugančius ilgus metus ir žmonių itin noriai rekomenduojamus kursus bei parašyti fenomenalios sėkmės sulaukusią knygą „Atleisk savo šefą“.

2020-ųjų balandį į namus Vilniuje, po beveik trijų savaičių visiškos vienatvės, jau grįžau su „kūdikiu“ rankose: beveik 50 puslapių įžvalgų ir pratimų. Parsivežtas namo, „kūdikis“ augo toliau.

Turiu įspėti: šis kursas tikrai nėra kūrybinio rašymo kursas, tai ne saviraiškos ratelis, ne meditacijų vakarėliai, ne diskusijų forumas. (Kas yra dalyvavę mano kursuose – puikiai žino, kokia forma yra dirbama.)

Tai griežtas, aiškus, struktūruotas kursas, duodantis gaires savarankiškai dirbti su savo asmenine idėja, ją vystyti, plėtoti, ir išpildyti maksimaliai kokybiškai, nenuskriaudžiant savęs paties.

Skirsime reikiamo dėmesio pačiai būsimos knygos ar kurso struktūrai, turinio dėliojimui, kūrybinei rutinai, vidinei kokybei, vidinei autoriaus pozicijai, jo autentiškumui, asmeniniam braižui ir, kas man atrodo itin svarbu, asmeninei autoriaus motyvacijai.

Be kita ko, šis kursas atsako ir į vieną itin svarbų klausimą:

Kaip gyventi iš žinių, idėjų ir kūrybos tausojant save patį?


Taip pat kursas išsamiai ir su begale praktinių pratimų atsako į du sąlyginai panašius klausimus:

Kaip sukurti gerą nuotolinį kursą ir gyventi iš jo?
Kaip parašyti įkvepiančią mokomąją knygą ir iš jos uždirbti?

Tai geroji praktika ir naudingos patirtys iš ilgamečio mano darbo su tūkstančiais dalyvių ir skaitytojų:

✓ asmeninės įžvalgos dirbant su laiką kiek pralenkusiomis idėjomis,

✓ efektyvi kūrybinė dienotvarkė, susikuriama atsižvelgiant į savo poreikius ir galimybes,

✓ atidžiai pasirinktas kūrybinis intensyvumas, leidžiantis išvengti kūrybinio perdegimo,

✓ metodai, padedantys suvaldyti milžiniškus informacijos kiekius,

✓ būdai pažadinti įkvėpimą ir pamaitinti išsekusį kūrybos šaltinį,

✓ brangiausios klaidos ir daugiausia pinigų sutaupę sprendimai,

✓ energiją, nuotaiką ir sveikatą tausojanti kūrybinė laikysena,

✓ išieškotas santykis su savo kūriniais ir jų “vartotojais”,

✓ unikali kainodara, jos pagrindimas, ir kaip gyventi be „diskusijų“ dėl kainų,

✓ sėkmingi pardavimai be brukimo ir prievartos, neperžengiant savo charakterio ir prigimties,

✓ idėjos, užaugančios savarankiškam gyvenimui ir maitinančios autorių ilgus metus.

Išankstinė registracija norintiems daugiau informacijos (registracija niekaip neįpareigoja abiejų pusių):
https://forms.gle/xWNeTXjprq1Cgr5B8

Artimiausia grupė startuoja birželį.

“Ilzės dirbtuvės” © 2020

Primenu, kad saugau savo dirbtuvių ir kursų atmosferą. Todėl asmenys, mano blokuoti socialiniame tinkle, seminaruose ir kursuose yra nepageidaujami. Kadangi jau buvo užtektinai bandymų apeiti šią taisyklę, oficialiai įspėju, kad paaiškėjus tokiam faktui, jie iš praktikos šalinami be įspėjimo, o jų pavedimai aukojami gamtos gerovei: nuo 2016 metų „Ilzės dirbtuvės“ gamtos ir gyvūnų gerovei jau skyrė virš 32 000 eurų.


Comments are closed.