Privatumo nuostatos


Aš, šio puslapio autorė, Ilzė Butkutė, asmens privatumą ir galimybę gyventi netrukdomiems nepageidaujamų reklaminių laiškų, skambučių ir kito informacinio triukšmo laikau ne kažkokia trečiaeile prabanga, už kurią turėtume papildomai kovoti, o esminiu žmogaus poreikiu.

Liūdnasis XXI amžiaus paradoksas tas, kad mūsų pačių teisę į asmeninio telefono tylą be nepageidaujamų reklaminių skambučių ir mūsų pačių teisę į švarią asmeninio el. pašto dėžutę be nepageidaujamų laiškų turi apibrėžti ir ginti įstatymai.

Pati būdama intraverte, daug metų kenčiau beprasmius trukdymus, įkyrius reklaminius skambučius, neprašytus laiškus ir kitą SPAM’ą, kol galiausiai dėl šio nesibaigiančio chaoso kone praradau asmeninę pašto dėžutę ir vienu metu visiškai nustojau atsakinėti į skambučius iš nežinomų numerių. Puikiai žinau, kiek laiko, nuotaikos, energijos ir neišsipildžiusių idėjų kainuoja nesiliaujantis neprašytų laiškų ar skambučių srautas.

Todėl 2018-ųjų gegužę įsigaliojęs Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) mane itin pradžiugino.

Tiek ligi tol, tiek po to aš itin pagarbiai žiūrėjau į savo dirbtuvių dalyvių asmens duomenis, niekada nesidalinau jais su trečiosiomis šalimis ir nesinaudojau kitais tikslais, nei jų pačių jau įsigytos paslaugos.

Įsigaliojus BDAR, „Ilzės dirbtuvės“ surinktus duomenis saugo ir tvarko skrupulingai laikantis reglamentų. Žmonių palikti el. paštai niekada nėra naudojami “atsitiktiniams” reklaminiams laiškams, įkyriam naujų paslaugų brukimui ar kitam SPAM’ui, ir niekada nėra perduodami trečiosioms šalims.

Kaip galite matyti, mano puslapyje nėra absoliučiai jokios trečiųjų šalių reklamos: čia neišvysite nė vieno reklaminio banerio, kur Google Jums bandytų įsūdyti prekių ar paslaugų pagal anksčiau kituose puslapiuose surinktus Jūsų duomenis. Nors iš tokių banerių galėčiau solidžiai uždirbti (mano puslapis jau aplankytas virš milijono kartų), skaitytojų komfortas ir galimybė netrukdomiems skaityti čia skelbiamus tekstus man yra svarbesni. Noriu, kad ir mano pačios akims mano puslapis būtų malonus, be papildomo vaizdinio ir informacinio triukšmo.

Užsiprenumeravę mano naujienlaiškį, žmonės visada gali lengvai atšaukti prenumeratą: kiekvieno laiško gale yra tam skirta nuoroda.

Išsamiau, formaliau, net keli lapai teksto apie BDAR yra čia.

Man daug mieliau gyventi, kai niekas neįkyri man, ir kai aš pati taip pat neįkyriu niekam kitam.

Taip savo pačios veiksmais prisidedu prie to, kad “informacinė švara” iš žodžių taptų tikrove.


Comments are closed.