Privatumo nuostatos


Aš, šio puslapio autorė ir visų autorinių savo kursų kūrėja, Ilzė Butkutė, itin vertinu asmens privatumą ir galimybę gyventi netrukdomiems nepageidaujamų reklaminių laiškų, žinučių, skambučių ir kito informacinio triukšmo ar, nepabijant to žodžio, visiško reklaminio chlamo. Tai laikau ne kažkokia trečiaeile prabanga, už kurią turėtume papildomai kovoti, ir ne galimybe, suteikiama tik išrinktiesiems – tai laikau esminiu ir, tiesą sakant, gyvybiškai svarbiu žmogaus poreikiu: gyventi be neužsakytų trukdymų.

Liūdnasis XXI amžiaus paradoksas tas, kad mūsų pačių teisę į asmeninio telefono tylą be nepageidaujamų agresyvių reklaminių skambučių ir mūsų pačių teisę į švarią asmeninio el. pašto dėžutę be įkyrių nepageidaujamų laiškų lavinos turi apibrėžti ir ginti įstatymai.

Pati būdama intraverte ir didžiule tylos gerbėja, daug metų kenčiau beprasmius trukdymus, įkyrius reklaminius skambučius, neprašytus laiškus ir kitą SPAM’ą, kol galiausiai dėl šio nesibaigiančio chaoso kone visiškai praradau asmeninę pašto dėžutę Gmail’e, net keleris metus visiškai nesinaudojau FB žinutėmis, ir vienu metu visiškai nustojau atsakinėti į skambučius iš nežinomų numerių. Ar įmanoma gyventi be to? Įmanoma. Nėra lengva komunikuoti, bet įmanoma.

Tad puikiai žinau, kiek laiko, nuotaikos, energijos ir neišsipildžiusių idėjų kainuoja nesiliaujantis neprašytų laiškų ar skambučių srautas.

Būtent todėl 2018-ųjų gegužę įsigaliojęs Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) mane itin pradžiugino.

Tiek ligi tol, tiek po to aš itin pagarbiai žiūrėjau į savo dirbtuvių dalyvių asmens duomenis, niekada nesidalinau jais su trečiosiomis šalimis, ir nesinaudojau surinktų el. paštų jokiais kitais tikslais, nei jų pačių jau įsigytų kursų medžiagos pristatymas.

Įsigaliojus BDAR, „Ilzės dirbtuvės” surinktus duomenis saugo ir tvarko skrupulingai laikantis reglamentų.

Žmonių palikti el. paštai niekada nėra naudojami “atsitiktiniams” reklaminiams laiškams, įkyriam naujų paslaugų brukimui ar kitam SPAM’ui, ir niekada nėra perduodami trečiosioms šalims.

Kaip galite matyti, mano puslapyje nėra absoliučiai jokios trečiųjų šalių reklamos: čia neišvysite nė vieno reklaminio banerio, kur Google Jums bandytų įsūdyti prekių ar paslaugų pagal anksčiau kituose puslapiuose surinktus Jūsų duomenis. Nors iš tokių banerių galėčiau solidžiai uždirbti (mano puslapis jau aplankytas virš milijono kartų), skaitytojų komfortas ir galimybė netrukdomiems skaityti čia skelbiamus tekstus man yra svarbesni. Noriu, kad ir mano pačios akims mano puslapis būtų malonus, be papildomo vaizdinio ir informacinio triukšmo.

Užsiprenumeravę mano naujienlaiškį, žmonės visada gali lengvai atšaukti prenumeratą: kiekvieno laiško gale yra tam skirta nuoroda.

Norintys užsiregistruoti į nuotolinius mano kursus, gali susipažinti su siūloma kursų seka, pasirinkti aktualiausią, perskaityti jo aprašymą, ir užpildyti dalyvio anketą. Tačiau darsyk pabrėžiu: žmogus, užsiregistravęs į vieną kursą, niekad nebus spaminamas laiškais dėl kitų kursų.

Tokia yra mano asmeninė pozicija, tokia yra mano darbinė pozicija, toks svarbus man yra privatumas ir taip saugau dalyvius nuo reklaminio spam’o. Ir be jo, nuo 2016-ųjų sausio mano dirbtuvėse į kursus registruotasi n-iolika tūkstančių kartų. Nes kursus parduoda ne spam’as, o pats jų turinys.

Kadangi įsigaliojus BDAR interneto svetainių savininkai yra įpareigoti šviesti savo lankytojus apie duomenų tvarkymą, turime parengę ir daugiau informacijos. Išsamiau, formaliau, net keli lapai teksto apie BDAR yra čia.

Man daug mieliau gyventi, kai niekas neįkyri man, ir kai aš pati taip pat neįkyriu niekam.

Taip savo pačios veiksmais prisidedu prie to, kad “informacinė švara” iš žodžių taptų tikrove.


Comments are closed.