Be rasotų rožių ir saldžių citatų


Gal banalių paveikslėlių ir sacharininių tekstų šierinimo era baigiasi? Gal po truputį atprantame nuo mentalinio sacharino ir dvasingų-atodūsingų pasiglėbesčiavimų? Nuoširdžiai nesitikėjau, kad rūstokas, proziškas, tiesus kalbėjimo būdas ir kvietimas liautis tuščiai teoretizavus bei pradėti teorijas taikyti praktikoje ras tokį atgarsį, kokį rado EŽD eksperimentas – populiariausias mūsų dirbtuvių kūrinys. Be rasotų rožių ir saldžių citatų.

Dar. Nors jau turėjau begales asmeninių atsiliepimų, kurie rodė atsikartojančius pokyčius, – vis tik nesitikėjau tokių aiškių, apčiuopiamų rezultatų. Juos – šiemet apklausiant grupę po grupės, šimtus žmonių, – jau drąsiai galima vadinti tendencijomis. Ryšys tarp mus pasiekiančios ir mūsų skleidžiamos informacijos daugiau nei akivaizdus, o teigiami pokyčiai vienur neišvengiamai sukelia teigiamus pokyčius kitur. Su kiekvienos grupės rezultatais užsimanau išblaivyti nuo negatyvo dar daugiau žmonių. (I know, I know.)

O didžiausias stebuklas – kad EŽD eksperimentas niekada ir niekur nebuvo reklamuojamas. Sąmoningai. Aš atsisakiau apie šią savo veiklą pasakoti „populiariose” (t.y. baisiose) TV laidose. (Kam reikės – tas susiras ir mane, ir eksperimentą, pasakiau sau, ir tam aš neturiu tapti nuvalkiota TV studijų rypuotoja.) Apie šią nuotolinę programą žinojo tik mano skaitytojai ir… tie, kurie patys, gyvai, iš arti matė eksperimento dalyvių pokyčius.

Ir vien tik dėl tų pokyčių ir buvusių dalyvių rekomendacijų EŽD eksperimentas šiandien yra populiariausias mūsų dirbtuvių kūrinys. Šiemet rengiant medžiagą prisidėjo kelios psichologės, o programoje dalyvavo jau keli tūkstančiai žmonių. Dalis jų grįžta kartoti kurso.

Man ir smagu, ir keista, kad nenusaldintas stilius ir aiški komunikacija, jog pokyčius susikuria pats dalyvis, turi tokį gausų skaitytojų ratą ir pelno tiek naujų rekomendacijų kiekvieną sykį.

Šiuo metu vyksta registracija naujai grupei, ir žmonės dalyvio anketoje nurodo priežastis, dėl ko nori čia patekti. Tarp dažniausiai nurodomų priežasčių:

– „Pamačiau pažįstamų žmonių pokyčius ir užsimaniau.”
– „Rekomendavo draugai / artimieji.”

Dėl rekomendacijų esu atsargi – aš kviečiu registruotis tik tuos, kurie patys nori, patys jaučia, kad yra ką atrasti. Tačiau ta pirmoji priežastis – „pamačiau pažįstamų žmonių pokyčius ir užsimaniau” – yra turbūt stipriausia, kas gali nutikti nuotolinei programai, kai žmogus savarankiškai taiko teorijas praktikoje, tyrinėja pokyčius ir juos fiksuoja.

Lenkiuosi tiems, kurių pokyčius pamatę ir kiti užsinori sekti jūsų keliu. Dėkoju už tai, kad atradę tiesioginį ryšį tarp mūsų žodžių ir mūsų gyvenimo, netapote įkyriais pamokslautojais ar agresyviais „gelbėtojais” (ką, manau, daugeliui mūsų tenka išgyventi – nes kai liaujamės būti aplinkybių įkaitais ir tampame jų kūrėjais, labai norisi, kad ir kiti tai patirtų, ir kartais tie mūsų norai sukuria daugiau bėdos nei naudos). Būtent žinodama, kaip iš pradžių norisi „atvertinėti” kitus, dėkoju tiems, kurie gebėjo teigiamus pokyčius išgyventi subtiliai, nešaukdami ir nepurtydami aplinkinių.

Priminsiu, kad EŽD eksperimentas gimė pernai, kaip nemokama palaikymo programa po „Efektyvių žinučių dirbtuvių” seminaro (vienintelis „mokestis” buvo dalyvio atsiliepimas kiekvieną savaitę). Tačiau eksperimentas greitai vystėsi, vis daugiau žmonių norėjo jame sudalyvauti – netgi tie, kurie nebuvo seminaruose. Todėl šiemet EŽD eksperimentas virto savarankiška programa. Ji puikiai veikia ir be gyvo apsilankymo seminare.

Taip, keičiant požiūrį į informaciją, keičiant jos „vartojimo” ir „retransliavimo” įpročius, sėkmingai gali keistis tiek pats žmogus, tiek jo emocinė būsena, tiek jo ryšiai, tiek fizinė savijauta ir išvaizda, (ne)priklausomybės, net finansinė elgsena. Be rasotų rožių ir saldžių citatų, be „pozityviuko” ir sapėjimo, kad turime šypsotis per sukąstus dantis.

Pozityvumas ir ramybė gali būti ir nesuvaidintos, natūralios būsenos. Kaip mūsų namai suspindi švara ir nauja erdve, kai iš jų išmėžiame sudvisusias senienas, kaip mūsų kūnai sveiksta ir stiprėja renkantis kokybišką, vitaminingą maistą vietoje šlamšto ir išėdų, taip ir mūsų sąmonė gali valytis ir stiprėti lyg kūnas, švarėti ir įsileisti kur kas daugiau saulės lyg mūsų namai.

To ir linkiu.
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/ezd-eksperimentas/


Bookmark the permalink.

Comments are closed.